בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

ספינת הדגל: ב.מ.וו סדרה 7 החדשה נחשפתב.מ.וו סדרה 7 היא לא רק המכונית שניצבת בפסגת ההיצע של ב.מ.וו, אלא גם חלון הראווה של מיטב הטכנולוגיות והחידושים של היצרנית הבווארית. כך יראה הדור החדש שלהמאת נועם ריין

השקה של מכונית כמו ב.מ.וו סדרה 7 היא אירוע חשוב, למרות שמבחינה צרכנית - לא מדובר במכונית משמעותית בשווקים השונים. ב.מ.וו סדרה 7, כמו גם מכוניות פאר אחרות, הן המקום בו מציגים יצרני הרכב את מיטב הטכנולוגיות שקיימות בשוק - אשר יגיעו כנראה גם לדגמים זולים יותר בתוך מספר שנים.

אבל קודם כל, הסיבה לשמה התכנסנו - ב.מ.וו סדרה 7 החדשה. הדור השישי של מכונית הפאר מציג עיצוב נאה ואלגנטי, אך גם מעודן ומרוכך ביחס לעיצוב הדרמטי של דגמי סדרה 7 בעבר. גריל כליות עצום מתמקם בחזית, ומאחור ישנם פנסים שפגשנו גם בדגמי ה-X האחרונים של המותג. מבפנים העיצוב הוא ב.מ.וו קלאסי.

האורך הכולל של ב.מ.וו סדרה 7 החדשה גדל בכ-2 ס"מ לכמעט 510 ס"מ, הרוחב נותר על 190 ס"מ, מהגובה קוצצו מספר מילימטרים לכדי 146.7 ס"מ ואילו בסיס הגלגלים נותר גם הוא כפי שהיה - 307 ס"מ. גרסת בסיס הגלגלים המוארך מוסיפה 14 ס"מ לבסיס הגלגלים ולאורך הכולל, כמו בעבר. המשקל הופחת ביחס לדור הקודם בשיעור של כ-130 ק"ג.

ב.מ.וו סדרה 7
ב.מ.וו סדרה 7 החדשה. טכנולוגיה מרשימה / צילומים: ב.מ.וו
טכנולוגיות ואביזרים
מעבר למבחר האביזרים ה"רגיל" שמוצע במכוניות מסוגה של ב.מ.וו סדרה 7, הפעם יהיו עוד כמה אופציות יחודיות - כולל כמה השקות בכורה של ב.מ.וו. בין היתר יהיה ניתן לקבל את הסדרה 7 עם חיישן 3D שמזהה תנועות ידיים להפעלת מערכות הבידור והמידע, פטנט נוח שעשוי לתרום גם לבטיחות. בנוסף תוצע גם חבילת חימום - שפחות רלוונטית לישראל - עם מערכות חימום למושבים, להגה, למשענות היד בדלתות, לקונסולה המרכזית ולמשענת היד המרכזית מאחור. הגג הפנוראמי יוכל להציג את השמים ב-6 צבעים שונים, וברכב תותקן מערכת אלחוטית לטעינה של טלפונים ומכשירים אחרים. במושב האחורי יהיה ניתן לקבל טאבלט נשלף, שיכול לשמש כתחנת עבודה ניידת.

מערכות מעניינות לא פחות, שדומות להן כבר הוצגו במרצדס, אודי ואחרים, הן מערכת מתלים אקטיביים שיודעת להפחית זוויות גלגול בפניות ולרכך את המתלים לקראת מעבר על שיבושים; המתלים, בכל הגרסאות, יהיו מתלי אוויר. מערך של פנסי לייזר יאפשר לזהות רכב מתקרב ממרחק של עד 600 מטר ולכוון את עוצמת התאורה על מנת למנוע סנוור.
היצע המערכות והאביזרים עוד ארוך ומפורט, אבל היריעה קצרה מהלכיל.

ב.מ.וו סדרה 7

מנועים - ויש גם גרסה חשמלית
בשלב הראשון תוצע ב.מ.וו סדרה 7 עם 4 יחידות הנעה לבחירה. גרסת הבנזין הבסיסית, ה-740i, תשווק עם מנוע 3.0 ליטר 6 צילינדרים בטור, בהספק של 326 כ"ס. התאוצה ל-100 קמ"ש אורכת 5.5 שניות, וצריכת הדלק המשולבת היא 14.7 ק"מ לליטר.

בגרסת ה-750i ניתן למצוא מנוע 4.4 ליטר בהספק של 450 כ"ס, עם מומנט של 66.3 קג"מ. התאוצה ל-100 היא 4.4 שניות, וצריכת הדלק - 12.1 ק"מ לליטר.

גרסת הדיזל, ה- 730d, תהיה עם 265 כ"ס - וגרסה מעניינת יותר היא ה-740e - גרסת פלאג אין היברידית נטענת, עם מנוע 4 צילינדרים בנפח 2.0 ליטר בלבד, בשילוב מנוע חשמלי. ההספק הכולל הוא 326 כ"ס והתאוצה ל-100 אורכת 5.6 שניות, כאשר המנוע החשמלי מסוגל לפעול לבדו עד למהירות של 120 קמ"ש. טווח הנסיעה של הסוללה הוא 40 ק"מ.

ב.מ.וו סדרה 7

מ"דלק מוטורס", יבואנית ב.מ.וו לישראל, נמסר כי ב.מ.וו סדרה 7 החדשה תגיע לישראל בחודש נובמבר 2015.


לדגמי ב.מ.וו בישראל - ב.מ.וו

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים