בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

סוזוקי ויטרה מקבל מנוע טורבו. יגיע לישראל?עם 140 כ"ס וצריכת דלק של 19.2 ק"מ לליטר, מנוע הטורבו החדש של סוזוקי ויטרה אמור להוביל שינוי מגמהמאת פבל צ'רניצקי

מנוע הטורבו שמקבל סוזוקי ויטרה הוא אחד הדברים החשובים ביותר שכנראה מעולם לא שמעתם עליהם. היצרנית אמנם כבר הבהירה את הכוונה לשדך לג'יפון הקטן שלה את המנוע המתקדם כבר בתערוכת טוקיו שנערכה באוקטובר האחרון, אבל מאז הייתה די שקטה בנוגע לנושא. כעת מתפרסמים נתונים חדשים כמו תחילת שיווק באירופה, צריכת דלק ואפילו מחירים, וחברת מכשירי תנועה שוקלת ברצינות גם יבוא שלו ארצה. סוזוקי גם תפרה למנוע החדש רמת גימור ייחודית, S שמה, שמתהדרת בחבילת עיצוב ייחודית ואבזור קוסמטי עשיר יותר.

סוזוקי ויטרה טורבו
סוזוקי ויטרה טורבו. מקבל גם חבילת עיצוב ייחודית / צילום: סוזוקי

המנוע המדובר, שזוכה לשם BoosterJet, עושה שימוש בכמה טכנולוגיות מעניינות שבראשן שסתום פריקת לחץ "חכם". מערכת ניהול המנוע יודעת להשאיר את השסתום סגור בזמן לחיצה חזקה על דוושת התאוצה כדי לפתח גדישה גבוהה ובהתאם גם הרבה כח, ולחילופין היא משאירה אותו פתוח בתנאי נסיעה מנהלתיים על מנת לצמצם את תצרוכת הדלק. התוצאה - לפחות בפן של הכח - פחות מרשימה ממה שהיינו מצפים. עם 140 כ"ס ו-22.4 קג"מ, מציג המנוע נתונים דומים למדי לאלה של מנועי ה-TSI של פולקסווגן ושל מנועי המולטיאייר טורבו של פיאט.צריכת הדלק עומדת על כ-19.2 ק"מ לליטר והיא אמנם טובה בפני עצמה, אך לא בדיוק פורצת גבולות, וכך גם הביצועים, שמראים 10.9 שניות מאפס למאה קמ"ש ומהירות מרבית של 200 קמ"ש. יחד עם זאת, בהתחשב בעובדה שסוזוקי נחשבת לאחת היצרניות השמרניות ביותר בתחום, כזו ששמה את האמינות לפני הרבה דברים אחרים, טוב לראות שגם היא נותנת "גושפנקא" לטכנולוגיית מנועי הטורבו.

בשלב זה, סוזוקי ויטרה כפול ההנעה יהיה הדגם היחיד שיעשה שימוש במנוע החדש בגרסת ה-1.4 ליטר שלו. סוזוקי בלנו תשתמש במנוע מאותה סדרה, אך עם פחות הספק ונפח, וככל הנראה צריכת דלק טובה יותר. באירופה תחל לשווק סוזוקי את הדגם בינואר הקרוב כאשר בבריטניה מחירו של הדגם האוטומטי יחל בכ-22,000 ליש"ט, גבוה בכ-500 ליש"ט (או כ-2.3%) מדגם ה-4X4 הבסיסי. מחיר סביר מאוד בהתחשב באבזור הנוסף.

סוזוקי בלנו טורבו

בראיון שערכנו עם אורן אוחנה, מנכ"ל חברת מכשירי תנועה, הוא סיפר לנו שנכון לרגע עריכת הראיון סוזוקי עדיין לא חשפה את מנוע הטורבו החדש, אך אם וכאשר הוא ייחשף (שזה עכשיו. פ.צ) החברה ללא ספק תשקול גם את השיווק שלו (שזה אומר שהם מאוד מעוניינים. פ.צ).

לדגמי סוזוקי בישראל - סוזוקי

למאמר זה התפרסמו 4 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מזל . עכשיו אחכה לטורבו  בדיוק התכוונתי לקנות את ה-1.6. אז אחכה לטורבו

גלעד,08.12.2015

2. אביקו דייהטסו ז"ל  חמוד זריז רועש ולא מפנק. מי שנותן את התמורה הכי גד...

הויטרה מזכיר את הטריוס,08.12.2015

3. למה אין דיזל?? בכל מקרה זה יתן מכה לדציה  דאציה חיים בסרט שהם היחידים במחירים זולים. זה לא נ...

,08.12.2015

4. חירטוט. סוזוקי מביאים רק גרוטאות בזול (לת)  

חוסכים 200 שקל עליכם,06.07.2018
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים