בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מרצדס חושפת GLA חדשה: אצלנו בעוד כחצי שנה

מרצדס חושפת GLA חדשה: אצלנו בעוד כחצי שנה


רכב הפנאי הקומפקטי של מרצדס נחשף בדור חדש, בשלב זה עם שני מנועים בלבד - ועם מצב יעודי המכין את הרכב למכונת שטיפהמאת נועם ריין
 
6 שנים לאחר שנחשף הדור הראשון של ה-GLA, מציגה מרצדס את הדור השני של רכב הפנאי הקומפקטי. ה-GLA החדש יהיה הדגם השמיני במספר שיתבסס על פלטפורמת ה-A החדשה וישלב מנועים מבית רנו, ובכך יצטרף לגרסאות ההאצ'בק והסדאן של ה-A קלאס, למיניוואן B קלאס ולסדאן-קופה CLA. מהיבואנית כלמוביל נמסר כי הדור החדש של ה-GLA צפוי להגיע לישראל לקראת אמצע שנת 2020.

מרצדס GLA

מרצדס GLA החדש יהיה גבוה משמעותית ומרווח מקודמו. התוספת לגובה עומדת על 10.4 ס"מ (בסך הכל 161.1 ס"מ), מה שלטענת היצרנית מתבטא בשיפור ניכר במרווח לראש. מנגד, האורך קוצר ב-1.4 ס"מ (סך הכל 441 ס"מ) ובסיס הגלגלים הוגדל ב-3 ס"מ (272.9 ס"מ), כך שהפרופורציות מרשימות מבעבר עם סרחי עודף קטנים יחסית וגם מרווח הרגליים מאחור שופר. לרוחב נוספו 3 ס"מ (183.4 בסך הכל) ואילו נפח תא המטען גדל ב-14 ליטרים ונפחו יעמוד על 435 ליטרים.
 

העיצוב ממשיך את הקו המוכר מסדרת דגמי הפנאי של מרצדס, עם קווים מעוגלים, שבכה קדמית עם 6 חריצים שבמרכזה סמל הכוכב, תפיחות שריריות בקו המותניים וחצאיות, פגושים ובתי גלגלים בצבע שחור. קו החלונות מקבל מסגרת שמתחדדת בחלק האחורי ליצירת מראה דמוי קופה, ואילו במרצדס מציינים כי הדלתות מכסות את החלק התחתון של החצאיות - על מנת למנוע מרגלי הנוסעים להתלכלך בכניסה וביציאה מהרכב.

מרצדס GLA

בתא הנוסעים ניתן למצוא את העיצוב של משפחת ה-A החדשה, עם 5 פתחי מיזוג בעיצוב טורבינה, צמד מסכי מידע בגדלים של 7 או 10.25 אינץ' ומשטח מגע הממוקדם בין המושבים הקדמיים. לאור התלונות על ישיבה נמוכה מדי בדגם הקודם, מציינים במרצדס כי תנוחת הישיבה ב-GLA החדשה גבוהה ב-14 ס"מ מזו של ה-A קלאס וב-5 ס"מ מזו של ה-B קלאס. לטובת שיפור השימושיות, תוצע אופציה להזזת המושבים האחוריים למרחק של 14 ס"מ.

מרצדס GLA

ה-GLA החדשה תוצע בשלב הראשון עם שתי יחידות הנעה לבחירה. גרסת ה-GLA200 מקבלת את המנוע המוכר של רנו, טורבו-בנזין בנפח 1.3 ליטרים עם הספק של 163 כ"ס ותיבת 7 הילוכים כפולת מצמדים, ואילו גרסת ה-GLA35 AMG תוצע עם מנוע 2.0 ליטרים בהספק של 306 כ"ס המשודך לתיבה כפולת מצמדים עם 8 הילוכים. התאוצה ל-100 קמ"ש אורכת 8.7 שניות בגרסה הבסיסית או 5.1 שניות בגרסה החזקה, שתוצע גם עם הנעה כפולה כסטנדרט.

מרצדס GLA

גרסת ההנעה הכפולה תוצע גם עם חבילת שטח הכוללת בקרת גלישה במדרון המאפשרת לקבוע מהירות בטווח של 2 עד 18 קמ"ש, תצוגת מידע רלוונטי לשטח על גבי מסך המולטימדיה ופונקציית תאורה יעודית לנהיגת שטח לילית.

מרצדס GLA

היצע אביזרי הבטיחות עשיר כצפוי, וכולל בלימת חירום אוטונומית, מערכת המסוגלת לזהות מצבים בהם הנהג לא מתפקד ולזמן את כוחות ההצלה במדינות מסוימות, מערכת שמירת נתיב אקטיבית המסוגלת לבצע תמרוני התחמקות עצמאיים, בקרת שיוט אדפטיבית המקבלת מידע על הגבלת המהירות מהמערכת לזיהוי תמרורים ומערכת לניטור שטחים מתים במראות - גם היא משולבת בהיגוי אקטיבי.

מרצדס GLA

מערכת חדשה נוספת שתוצע ב-GLA, והוצגה זה מכבר ב-GLS הגדול, היא מערכת המכינה את הרכב לכניסה למנהרת שטיפה. בלחיצת כפתור הרכב מקפל את מראות הצד, סוגר את החלונות ואת גג השמש, חיישן הגשם מנוטרל במטרה למנוע הפעלה עצמאית של המגבים, בקרת האקלים עוברת למצב סרקולציה פנימית ומצלמת החניה עוברת למצב צילום קדמי על מנת להקל על תמרון הכניסה למכונה. כל המערכות חוזרות למצב פעולה רגיל כאשר מהירות הנסיעה עולה מעל ל-20 קמ"ש.
 
לדגמי מרצדס בישראל - מרצדס
למאמר זה התפרסמו 3 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. 1  נשמע מעניין

1,12.12.2019

2. לא יודע. רכב מכוער משהו. דומה לסוזוקי קרוסאובר (לת)  

,12.12.2019

3. תכונות SUV  חסר מידת מרווח גחון לגרסה הנעה כפולה ויכולות חדשות...

משה,18.12.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים