בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מיצובישי i-MiEV בדרך לישראלהמכוניות החשמליות מחממות מנועים: מיצובישי i-MiEV, מכונית הסופרמיני החשמלית של היצרנית היפנית, תגיע לישראל כבר בסוף 2010
מאת טל ברונפר

בתזמון מושלם עם השקת מרכז המבקרים של בטר פלייס, מודיעה יבואנית מיצובישי לישראל, חברת כלמוביל, על נחיתת מיצובישי i-MiEV בישראל מעט לאחר תחילת השיווק האירופאי הסדיר של המכונית: במחצית הראשונה של שנת 2011.

מיצובישי i-MiEV (ראשי תיבות של Mitsubishi Innovative Electric Vehicle) היא התשובה של היצרנית היפנית למגמה הירוקה בשוק הרכב. המכונית הקטנה נתפרה במקור לצרכי השוק היפני, שם היא משווקת מאמצע 2009. כעת הוחלט להתחיל את שיווקה של המכונית גם בשוק האירופאי, לקראת אוקטובר 2010. בקרוב יגיעו מספר מכוניות לישראל לצרכי תקינה.

מיצובישי i-MiEV

מיצובישי i-MiEV. מכונית חשמלית חדשנית?

הסופרמיני החשמלית הקטנה, לה מימד אורך של 3.4 מטרים, תצויד במנוע חשמלי אחורי, בדומה לסמארט פורטו, המפיק 63 כוחות סוס ומומנט מירבי של 18.4 קג"מ הזמין כבר מ-0 סל"ד. סוללות הליתיום-יון הממוקמות בתחתית המכונית, מבטיחים במיצובישי, מספיקות ל-160 ק"מ של נסיעה. באופן מעניין, מדובר בטווח זהה למרחק הנסיעה המוצהר של המכונית החשמלית של חברת בטר פלייס. המהירות המירבית, כך היפנים, תעמוד על 130 קמ"ש, והטעינת המכונית תתבצע באמצעות שקע ביתי סטנדרטי. מערכת טעינה מהירה תאפשר הטענת 80% מקיבולת הסוללה תוך כ-30 דקות.

שיווקה של המכונית בישראל יחל כאמור במחצית הראשונה של שנת 2011, אך בכלמוביל יאפשרו הזמנה מראש של המכונית עוד בסוף שנת 2010, ומבטיחים גם להביא את הגרסאות החשמליות של יונדאי i10 וסמארט פורטו בעתיד. נכון לעכשיו אין מידע על תמחור המכונית, אך עקב הקלות המס המשמעותיות הניתנות למכונית חשמלית, ניתן לשער כי היא תתומחר בפחות מ-100,000 שקלים. במיצובישי מספרים כי ה-i-MiEV זכתה להתעניינות בקרב ציי רכב גדולים באירופה, ומדווחים על 3,000 יחידות אשר ישרתו במערך השירות של שדה התעופה הבילנאומי בפרנקפורט, כמו גם עשרות i-MiEV שיתפקדו כניידות משטרה בבריטניה.

לדגמי מיצובישי בישראל - מיצובישי
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים