מובילאיי: נמכור רכב אוטונומי לצרכן בתוך 3 שנים

מובילאיי: נמכור רכב אוטונומי לצרכן בתוך 3 שנים


במסגרת הועידה לתחבורה חכמה הצהיר פרופ' אמנון שעשוע על לוח הזמנים העדכני לרכב האוטונומי. וגם: הסטארט-אפים והזוכים בפרס ראש הממשלהמאת: נועם ריין
 
צילומים: ריפליי הפקות צילום, הרמון אזריפר
 
אחרי שנה של הפסקה בשל משבר הקורונה, הועידה השנתית לתחבורה חכמה של משרד ראש הממשלה התקיימה השבוע בתל אביב בנוכחותם של כ-5,000 משתתפים מישראל ומהעולם.
 
במסגרת הועידה הוצגו פיתוחים של עשרות חברות סטארט-אפ ישראליות, וכן נשמעו הצהרות מפיהם של שרת התחבורה מירב מיכאלי, פרופ' אמנון שעשוע נשיא ומנכ"ל מובילאיי, נשיאת התאחדות תעשייני הרכב הגרמנית הילדגרד מולר ואחרים. בנוסף, הוכרז במסגרת הכנס על שיתוף פעולה מדעי-טכנולוגי ראשון בין ישראל להונגריה.

ועידת תחבורה חכמה
 
אחרי שלפני 5 שנים הבטיחה מובילאיי להשיק רכב אוטונומי ראשון בקיץ של 2021, כעת מעדכן פרופ' שעשוע את התחזיות ומציג לוח זמנים עדכני: "בשל העלות הגבוהה של המערכות האוטונומיות, אנו מעריכים כי בשלב הראשון הרכב האוטונומי יוטמע בציי רכב כ'רובוטקסי', מכיוון ששם העלות היא השקעה ולא רק הוצאה. זה יוביל לכך שיהיו ערים שלא ירשו לרכבים לא-אוטונומיים לנסוע באיזורים מסוימים, על מנת להקל על פעילותם של רכבים אוטונומיים".
 
 
פרופ' שעשוע ציין כי מהשנה הבאה תפעיל מובילאיי מוניות אוטונומיות במינכן ובתל אביב, וכאשר מחיר המערכות האוטונומיות ירד אל מתחת ל-5,000 דולר (לבד ממחיר הרכב - נ.ר) תושק גם המכונית האוטונומית לקהל הרכב. תאריך היעד לכך הוא בשנת 2024.

ועידת תחבורה חכמה
 
במסגרת האירוע חולק גם פרס ראש הממשלה על שם אריק ושילה סמסון לחדשנות בתחום התחבורה החכמה, בשווי של מיליון דולר, כשהזוכים השנה בפרס למחקר פורץ דרך הם פרופ' גידי גרדר ופרופ' אבנר רוטשילד מהטכניון, לצד ד"ר ג'יימס ליאו הטיוואני.

ועידת תחבורה חכמה
 
פרופ' גידי גרדר ופרופ' אבנר רוטשילד משתפים פעולה בפיתוח טכנולוגיה חדשנית לייצור מימן באמצעות אנרגיה ירוקה. ד"ר ג'יימס ליאו זכה בפרס על תרומתו המדעית בתחום הביולוגיה הסינתטית, על הקמת מסלולים סינתטיים שונים להמרת משאבים מתחדשים לדלקים. חמשת הזוכים הנוספים בפרס לחוקרים בינלאומיים מובילים בתחום התחבורה החכמה ותחליפי הדלקים הם ד"ר יאיר כרמון וד"ר יניב רומנו מאוניברסיטת סטנפורד, ד"ר מור ניצן מאוניברסיטת הארווארד, ד"ר עידו הדר מאוניברסיטת נורת'ווסטרן ופרופ' עמרי וינשטיין מאוניברסיטת קולומביה.

ועידת תחבורה חכמה
 
בין חברות הסטארט-אפ שהציגו בכנס ניתן למנות את Hailo, המפתחת מעבדי בינה מלאכותית למכשירי קצה, Innoviz המפתחת חיישני לייזר (LiDAR).המאפשרים לרכב "לראות" את סביבתו ולזהות מכשולים ונסחרת בנאסד"ק, חברת התחבורה השיתופית GoTo Global (לשעבר קאר טו גו, מפעילת אוטותל ו-CAR2GO) וחברת התשלומים ותכנון הנסיעות HopOn בעלת האפליקציה לתשלום בתחבורה הציבורית, Arbe, שהפכה לאחרונה לחברת רדאר ההדמיה הראשונה שהונפקה בנאסד"ק, NoTraffic שפיתחה פלטפורמת ניהול תנועה שהופכת את הצמתים האורבניים לדיגיטליים ומשרתת מעל למיליון כלי רכב בארה"ב, Foretellix, המפתחת פתרונות אימות ובדיקות בטיחות לרכבים אוטונומיים ומערכות ADAS, חברת Click-Ins שהודיעה על שת"פ עם קבוצת שלמה SIXT לבדיקת מצב הרכב לפני ואחרי השכרתו, DockTech שהציגה טכנולוגיה לייעול תהליכי העמסת מטען על גבי אוניות בנמלים ונהרות, חברת Watergen שמפיקה מי שתיה מהלחות באוויר והציגה מערכות להתקנה בכלי רכב ועוד.
 
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. רק לא מסבירים מה זה אומר אוטונומי  אוטונומי זה לא מ0 ל100 . וגם לא בדיוק 5 רמות (כמ...

רכב מחשב,12.11.2021
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים