בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מדד iCar - חודש ינואר

החודש במדד iCar: שנת 2010 נפתחת במספר הפתעות. בקטגוריית הקטנות והמשפחתיות עסקים כרגיל - במנהלים ובשטח השתנה מאזן הכוחות
מאת טל ברונפר

את שנת 2010 אנחנו פותחים במרץ ועם תקוות מוטוריות מחודשות. החודש, ניתן להבחין בתמורות בשוק הרכב הישראלי באמצעות המדד, המשקף את כמות הכניסות לכל עמוד דגם ביחס לסך הכניסות לקטגוריה.

בקטגוריית המשפחתיות - עסקים כרגיל. בראש הטבלה עומדת טויוטה קורולה - עם 7.68 אחוזים מכלל הצפיות בקטגוריה. מאחוריה מזדנבת מאזדה 3 עם 6.59 אחוזים - עלייה של מספר מקומות ביחס לחודשים האחרונים של 2009. גם יונדאי i30 משתדרגת, ומתמקמת במקום השלישי עם 6.13 אחוזי צפייה. את הקטגוריה סוגרת מיצובישי לאנסר, אשר זוכה להתעניינות מוגברת עקב גרסת 1.5 הליטרים המוזלת. ניסאן טידה צמודה אליה, עם 3.87 אחוזי צפייה.

מדד iCar - משפחתיות


ומה אצל הקטנות? סוזוקי סוויפט מתמקמת בראש הטבלה, עם 7.43 אחוזים מכלל הצפיות בקטגוריה, ובעקבותיה מאזדה 2 עם 6.97 אחוזים. סוזוקי אלטו, המכונית הזולה בישראל, נמצאת במקום הרביעי והמכובד, בעוד פולקסווגן פולו - אלופת המדד בעבר - נמצאת כעת במקום השמיני ועם 4.95 אחוזי צפייה. את העשירייה הפותחת סוגרת פורד פיאסטה עם 3.95 אחוזים. זוהי הפעם הראשונה בה מופיעה הסופרמיני האירופאית בעשירייה הפותחת.

מדד iCar - קטנות

בקטגוריית מכוניות המנהלים, את המקום הראשון תופסת מאזדה 6. במקום השני והמרשים נמצאת סקודה סופרב. סובארו B4 החדשה מצטרפת לצמרת ומתמקמת במקום השלישי - ובאופן מפתיע, הדור היוצא של המכונית זוכה לעדנה מחודשת ונמצא במקום השמיני במדד - תיקו עם פורד מונדיאו (5.14 אחוזים). בתחתית העשירייה הפותחת נמצאת טויוטה קאמרי, ואת הטבלה סוגרת עוד מכונית מבית היצרנית היפנית - טויוטה אוונסיס.

מדד iCar - מנהלים

בקטגוריית השטח אנחנו עדים להתפלגות עיניין גבוהה יותר - בשל היצע מגוון לטעמים שונים - כך שגם המכוניות הפופולריות בקטגוריה זוכות לאחוזי צפייה נמוכים יחסית ביחס לכלל הסגמנט. במקום הראשון נמצאת ניסאן קשקאי עם 7.18 אחוזים, ובמקום השני (ובהפרש משמעותי) יונדאי טוסון. סובארו פורסטר זוכה לעדנה מחודשת ומתמקמת במקום הרביעי, עם 3.57 צפייה, כאשר את המדד סוגר ג'יפ גרנד צ'רוקי (הזוכה לעיניין מחודש בעקבות ההנחות המופלגות עליהן הכריזה היבואנית) ודייהטסו טריוס, עם 2.07 אחוזים מכלל הצפיות בקטגוריה.

מדד iCar - שטח
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. יש עוד טמבלים שמתעניינים בסוזוקי?! (לת)  

זבל של מכוניות!,28.01.2010
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים