מבית וולוו: מכונית ראשונה למותג פולסטאר

מבית וולוו: מכונית ראשונה למותג פולסטאר


פולסטאר, תת המותג הספורטיבי של וולוו, חושף את המכונית הראשונה שלו ואת החזון להיות מותג רכבי ספורט חשמלייםמאת רן סגל
 
את וולוו כולנו מכירים. היצרן השוודי מוכר בעיקר בזכות הדגש הרב שהוא שם על בטיחות (זוכרים מי אבזר ראשון את דגמיו בחגורת הבטיחות?). וולוו חוותה לא מעט קשיים בעשור האחרון ואף עברה כמה ידיים, עד שהגיעה כיום לשליטת חברת "ג'ילי" הסינית.

פולסטאר 1
 
אז מהו מותג פולסטאר?
"פולסטאר" הוקמה בשבדיה בשנת 1996 וייצרה שיפורים למכוניות וולוו, עימם גם הסדנה התחרתה במרוצים שונים. בשנת 2005 קיבלה את שמה ובשנת 2015 נרכשה על-ידי וולוו והפכה באופן רשמי לחטיבת הביצועים של היצרן (בדומה ל-AMG של מרצדס). ביוני 2017 הוחלט למצב את פולסטאר כמותג נפרד בדגש על היותו מותג רכבי ספורט חשמליים. לשם כך השקיעה וולוו, בסיוע בעלי הבית הסינים, כ-640 מיליון יורו בפיתוח המותג החדש. פולסטאר יהנה מטכנולוגיות ייעודיות ומהפעילות המשותפת עם וולוו, דבר שייסיע למותג לתכנן ולבנות רכבי ספורט חשמליים. פולסטאר ימשיך לפעול תחת חסות וולוו וכיום בונה גרסאות ביצועים ל-S60 ו-V60 המפיקות 367 כ"ס, ובעלות פיתוחים נוספים לדגמי וולוו הרגילים.
 

בהתאם לתוכניות ולהשקעה המאסיבית במותג, חשפה פולסטאר את הרכב הראשון מתוצרתה כמותג נפרד. עוד הצהירה על תוכניות לפיתוח 2 דגמים נוספים (פולסטאר 2 – רכב חשמלי מלא בגודל בינוני, ופולסטאר 3 – רכב פנאי גדול חשמלי), הקמת מפעל ייצור בסין ודגש על מיקוד בצרכי הלקוח ליצירת מיתוג חדש לרכבי ספורט חשמליים.

פולסטאר 1
 
ה"פולסטאר 1" הוא דגם GT קופה עם 2 מושבים קדמיים ושניים אחוריים המבוסס על פלטפורמת SPA של וולוו (של ה-S90), אך לדברי החברה 50% מהפלטפורמה עברה שינוי לטובת חיזוק המאפיינים הדינמיים. עוד מותקנת ברכב מערכת מתלי "הולינס" נשלטת אלקטרונית, גוף סיבי פחמן התורם למשקל נמוך  וקשיחות גבוהה ב-45%. בנוסף לדגם סרן אחורי חשמלי כפול, המאפשר חלוקת מומנט וקטורית המסייעת לנהג לשמור על אחיזה מקסימלית בסיבובים.
 
פולסטאר 1
 
לדגם הותאמו טכנולוגיות מקוונות מגוונות, לדוגמה שימוש בטלפון כמפתח " Phone-As-Key technology", המאפשרות לבעל הרכב לשתף מפתח וירטואלי עם אדם אחר.
הזמנת פולסטאר תעשה גם היא באופן מקוון וכך גם התשלום, אם כי בפולסטאר מציינים שמכירים ברצון הלקוחות לראות ולגעת במוצרים ולכן יפתחו "מרחבי פולסטאר" ברחבי העולם.
 
פולסטאר 1
 
פולסטאר 1 משתמש במערכת הנעה היברידית, כאשר מערכת ההנעה החשמלית נתמכת על-ידי מנוע בעירה פנימית והוא בעל טווח נסיעה חשמלי של 150 ק"מ. פולסטאר 1 מפיק 600 כ"ס ו-102 קג"מ, שמציבים את הדגם בשורה אחת עם כמה רכבי על. על פי תוכניות החברה הפולסטאר 1 מתוכנן לייצור באמצע שנת 2019 והחל מה-17 באוקטובר ניתן לבצע הזמנות.
 
מנכ"ל פולסטאר, תומאס אינגלאת', ציין: "פולסטאר 1 היא המכונית הראשונה שנושאת את סמל פולסטאר בחזית. מכונית GT יפיפייה עם טכנולוגיות מדהימות שהוטמעו בתוכה – כוכב נהדר למותג פולסטאר החדש. כל רכבי פולסטאר העתידיים יהיו בעלי מערכת הנעה חשמלית מלאה, וישאו את חזון מותג רכבי הספורט החשמליים".


לדגמי וולוו בישראל - וולוו

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. יפה להם (לת)  

מוטי,18.10.2017
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים