בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

לנצ'יה חוזרת לישראליום חג לחובבי האיטלקיות ? מותג היוקרה 'יה, אשר שיווקו בארץ הופסק לפני כעשור, מתגלגל לאיטו בחזרה לישראל. ראשונה בתור: 'יה דלתאמאת אורן דורי
 
אחרי ההודעה על ייבוא דגמי פיאט אבארת', ממשיכה סמל"ת, יבואנית קונצרן פיאט, להחיות בארץ שמות נשכחים מהעבר. במהלך חודש פברואר, כך מדווח עיתון TheMarker, יגיעו ארצה שתי סנוניות ראשונות מדגם לנצ'יה דלתא המשפחתית לצרכי תקינה והכנה לשיווק. לנצ'יה דלתא, שתצויד במנוע 1.4 ליטר מוגדש טורבו, אמורה לבשר את יריית הפתיחה להיצע רחב אשר שיווקו יחל במהלך 2011.
 
הלנצ'יה האחרונה שנמכרה כאן באופן סדיר הייתה לנצ'יה קאפה הסאלונית, הזכורה לטובה על ידי קומץ חובבים מושבעים. יש לציין כי מאז נערך ניסיון לחידוש הייבוא, כאשר בשנת 2004 הביאה סמל"ת צמד מכוניות מדגם לנצ'יה אפסילון. מהלך זה הוקפא בסופו של דבר, אם כי שתי הלנצ'יות הקטנטנות קיבלו לוחיות צהובות ומתגלגלות עד היום ברחבי הארץ. 
 
לנצ'יה דלתא החדשה
 
לנצ'יה דלתא החדשה. בקרוב אצלנו / צילומים: יצרן
 
מאז שפגשנו בה לאחרונה, מצבה של לנצ'יה בעולם המשיך במגמה שלילית. פיאט השקיעה במותג הפרימיום השני שלה - אלפא רומיאו - ולנצ'יה החלידה לאיטה על המדף. כשחושבים על זה, כיום לנצ'יה היא יצרנית מכוניות יוקרה ללא אף מכונית יוקרתית בארסנל. היצע הדגמים הנוכחי כולל מיקרו-וואן (לנצ'יה מוסה), מיני (לנצ'יה אפסילון), משפחתית קטנה (לנצ'יה דלתא) ומיני-וואן גדול (לנצ'יה פדרה). אפילו לא מכונית מנהלים אחת לרפואה, שלא לדבר על מכונת נהיגה ספורטיבית לזכר ימי האינטגרלה העליזים.
אז מה עושים בנידון? כיוון שפיאט רכשה לאחרונה את קרייזלר האמריקנית, ילבישו האיטלקים עיצובים של לנצ'יה על דגמים קיימים של קרייזלר והרי לכם דגמים חדשים במינימום השקעה.
האם הברית האיטלקית-אמריקנית תביא לפריחה מחודשת של לנצ'יה, או שמא תהא זו האנטיביוטיקה אשר תרפא את אחרוני החולים ב"חיידק הלנצ'יה"? ימים יגידו. ובינתיים, נשתה קצת יין אדום לזכר אותן אגדות אספלט, שהפכו את המותג לנצ'יה לאחד המעניינים ביותר בהיסטוריית הרכב הממונע.
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. "עושה עליה"?  אז...מתי תדהר לנצ'יה דלתא על כבישי ישראל במלוא הדר...

יונת,18.01.2011

2. לנצ'יה כבר כאן!  ניתן למצוא את כל הפרטים על הרכב בחיפוש לנצ'יה דלתא...

מערכת iCar,18.01.2011
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים