בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

לאדה חוזרת לישראל?מותג הרכב הרוסי העממי עתיד לחזור ולהסתער מחדש על שוק הרכב הישראלי עם סופרמיני וסדאן משפחתית. האם יש לה סיכוי?
מאת טל ברונפר

זוכרים את לאדה? המכוניות מבית היצרן הרוסי שווקו בשנות ה-90 בישראל וזכו לפופולריות בעיקר בקרב העולים מחבר העמים. עד היום אפשר להבחין ביחידות חבוטות של לאדה סמארה, בעוד לאדה ניבה זוכה דווקא לעדנה מחודשת בשוק רכבי השטח המשומשים. לאחר התפרקות ברית המועצות, נקלעה החברה לקשיים כלכליים ובשנים האחרונות מנסה למצב את עצמה כיצרנית בינלאומית של מכוניות מוזלות (מישהו אמר סקודה?). היבוא הסדיר של דגמי לאדה לארץ הקודש נפסק עם כניסת המילניום השלישי, אך כעת צפויה החברה הרוסית לחזור לשוק הישראלי, כך מדווח עיתון "כלכליסט".

מאחורי ניסיון היבוא החדש עומדת חברת אוטו-חן, אשר יבאה מספר מדגמי היצרנית ארצה למטרות תקינה. הדגמים שצפויים להמכר בישראל בשלב הראשון הם לאדה קאלינה, מכונית סופרמיני בעלת מנוע בנפח 1.4 ליטרים ולאדה פריורה - משפחתית קומפקטית בתצורת סדאן, בעלת מנוע בנפח 1.6 ליטרים והספק מירבי של 98 כוחות סוס. היבואן החדש ינסה למצב את זוג המכוניות כאלטרנטיבה זולה יותר למתחרות הקונבנציונליות, באמצעות תג מחיר אטרקטיבי הנמוך בכעשרים אלף שקלים מהדגמים הפופולריים ביותר בקטגוריה.

לאדה קאלינה

לאדה קאלינה. סופרמיני במחיר אטרקטיבי? / צילומים: יצרן

בכך, יקרצו המכוניות למי שמתלבט בין מכונית משומשת לחדשה, כאשר בשלב הראשון ישווקו עם תיבות הילוכים ידניות בלבד. האם זה יספיק כדי לשבור את הבדיחות המוטוריות ולפתות את הצרכן הישראלי? נחכה ונראה.

בשלב זה, שיווק המכוניות בישראל אינו מותר, משום שאינן מצויידות במערכת בקרת יציבות (ESP) אשר הפכה לאביזר חובה החל מהראשון לינואר 2010, וכן מנועיהן אינם עומדים בתקן הזיהום Euro 5. לקראת אמצע השנה, צפויה חברת לאדה להציע מערכת בקרת יציבות בכל דגמיה, לקראת חיוב התקנת מערכת בקרת היציבות באיחוד האירופאי החל משנת 2011. כמו כן צפויה החברה לפעול להתאמת מנועיה לתקן Euro 5, בשיתוף עם חברת רנו. עד אז, תפעל חברת "אוטו-חן" להקמת מערך שירות למותג החוזר ארצה.

לאדה פריורה
לאדה פריורה. בקרוב בליסינג?

חברת לאדה מצוייה בבעלות קונצרן "אוטו-וואז" הנמצא בבעלות משותפת של הממשלה הרוסית וחברת רנו. כיום, דגמי החברה משווקים, לבד מהשוק הביתי, במדינות העולם השלישי במזרח אירופה ובדרום אמריקה. במקביל לדגמים המודרניים יותר של החברה שעתידים להיות משווקים בישראל - לאדה קאלינה ופרימרה - מציעה החברה בשוק הביתי גם גרסה מתוחת פנים של לאדה סמארה המקורית ואת רכב השטח לאדה ניבה. בעבר שיווקה החברה גם דגמים של קונצרן ג'נרל מוטורס.
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים