בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

יונדאי איוניק המחודשת נחשפה

יונדאי איוניק המחודשת נחשפה


3 שנים מאז שהוצגה לראשונה, המשפחתית ההיברידית של יונדאי עוברת מתיחת פנים – חיצונית, פנימית וביחידת ההנעה ההיברידיתמאת רן סגל
 
יונדאי איוניק הוצגה לראשונה בינואר 2016 בתערוכת קוריאה ושלוש הגרסאות שלה (היברידית, פלאג-אין וחשמלית) הוצגו בתערוכת ז'נבה באותה השנה. כעת, שלוש שנים בדיוק מאז שהוצגה לראשונה, חושפת יונדאי את מתיחת הפנים של ההיברידית הפופולארית - שגם סיימה את השנה החולפת כמכונית הנמכרת ביותר בישראל. 

יונדאי איוניק

עיצוב

העיצוב החיצוני החדש ממשיך את שפת העיצוב אותה פגשנו בסנטה פה החדש. החזית מודגשת עם גריל המשושה, חלקם הפנימי של הפנסים הקדמיים עוצב מחדש וכך גם בתי תאורת היום בפגוש. בנוסף ישנם חישוקים קלים בעיצוב חדש וסך של 8 צבעים חיצוניים כאשר שלוש מהם חדשים – "מתכת נוזלית", "צל חשמלי" ו"חול נוזלי". מאחור השינוי פחות בולט ומדובר בעיקר בשינוי העיצוב הפנימי של הפנסים האחוריים.
 

בפנים הרכב השינוי הבולט נוגע לדשבורד ולקונסולה המרכזית, שם ניתן למצוא מסך מולטימדיה זקוף, יחידת שליטה חדשה לבקרת האקלים ופתחי מיזוג בעיצוב חדש.
 

יחידת הנעה

יונדאי איוניק המחודשת תמשיך להציע שלוש יחידות הנעה: היברידית, פלאג-אין הייבריד וחשמלית (הגרסה החשמלית המחודשת תוצג במהלך השנה). לאיוניק מצב נהיגה חדש העונה לשם GDM (Green-zone Drive Mode) ומותאם לאיזורים יעודיים – מצב זה משנה את יחידת השליטה ההיברידת כך שתשתמש יותר במנוע החשמלי מאשר במנוע הבנזין.
 
בנוסף לכך ליונדאי איוניק המחודשת מערכת בלמים רגנרטיביים חדשה הניתנת להתאמה. המערכת החדשה מאפשרת יכולת נהיגה באמצעות דוושה אחת; כלומר, עזיבת דוושת ההאצה תגרום לרכב להאט ולהטעין את הסוללה גם ללא צורך בלחיצה על דוושת הבלם (בדומה לב.מ.וו i3 למשל).

יונדאי איוניק
 

אבזור ובטיחות

האיוניק המחודשת תציע כאופציה מערכת מולטימדיה עם מסך בגודל 10.25 אינץ' (7 אינץ' בדגם טרום מתיחת הפנים). למערכת החדשה קישוריות אנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, וכמו כן היא מאפשרת הפעלת פקודות קוליות וקבלת עדכונים On Air (ללא צורך לחבר את המערכת פיזית). 
 
לדברי יונדאי, בתחום הבטיחות אין שינויים: כל גרסאות האיוניק המחודשת יציעו כסטנדרט בלימת חירום אוטונומית והתרעת סטייה מנתיב עם התערבות אוטונומית בהיגוי. כמו כן יוצעו מערכות בקרת שיוט אדפטיבית והתרעת רכב בשטח מת.

יונדאי איוניק
 
בשנת 2018 יונדאי איוניק הייתה למכונית הנמכרת ביותר בישראל עם 10,181 יחידות ולאחרונה אף הצטרפה הגרסה החשמלית להיצע המקומי. מכלמוביל, יבואנית יונדאי בישראל, נמסר כי מתיחת הפנים של יונדאי איוניק צפויה לצאת לשוק האירופי בתוך כחצי שנה - ורק לאחר מכן תתאפשר הגעתה לישראל, בשלב זה לא ידוע המועד המדויק.
 
לדגמי יונדאי בישראל – יונדאי
 
למאמר זה התפרסמו 4 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. יפה  יש לי כזה אחלה אוטו ועכשיו גם הפנים נראה הרבה יו...

סמוי ,20.01.2019

2. בשעה טובה הרכב זוכה למולטימדיה מקורית בארץ  עם קישוריות CA/AA במקום המערכת הסינית שדוחפים כרגע...

,20.01.2019

3. קרינה  האם עשו משהו לגבי הקרינה הנפלטת מהרכב? היו לא מעט ...

מתעניין,05.05.2019

4. מתי יגיע הדגם החדש ? (לת)  

ליאור,20.06.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים