בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

טויוטה ראב 4 החדשה נחשפה

טויוטה ראב 4 החדשה נחשפה


טויוטה הציגה בתערוכת ניו-יורק את הדור החמישי לרכב הפנאי הקומפקטי שלה, עם יחידת הנעה היברידית חדשה ודור שני למערכות הבטיחות המתקדמות של טויוטהמאת רן סגל
 
טויוטה ראב 4 הוצג לראשונה בשנת 1994 ומאז עברו ארבעה דורות, כאשר האחרון הוצג בשנת 2013. כעת טויוטה חשפה בתערוכה את הדור החדש של הראב 4 ששיווקו בעולם יתחיל לקראת סוף השנה. (הדגמים ההיברידיים יצטרפו בתחילת 2019). כמו האוריס החדשה שהוצגה לאחרונה, גם הראב 4 החדש מבוסס על פלטפורמת TNGA החדשה של היצרן ובטויוטה מציינים כי השלדה הוקשחה ב-57% לעומת הדור הקודם, בידוד הרעשים שופר וכך גם הנוחות.
 

מידות ועיצוב

מידותיו של הראב 4 החדש לא שונות מהותית מהדור היוצא. אורכו עומד על 459.4 ס"מ (0.5 ס"מ פחות), הרוחב עומד על 185.4 ס"מ (צמיחה של ס"מ אחד), גובהו עומד על 169.9 ס"מ (0.5 ס"מ פחות) ובסיס הגלגלים הוא 268.9 (צמיחה של 3 ס"מ). טויטה מציינים כי גם מרווח הגחון צמח בקצת יותר מסנטימטר בודד.
 
בטויוטה שאלו מאפייני עיצוב מדגמי הטנדרים האמריקאים שלהם, עם חזית אגרסיבית והדגשה של בתי הגלגלים. בחלק מהגרסאות תוצע צביעה דו-גוונית.
 
טויוטה ראב 4 - 2018 - צד חזית
 

מנוע וביצועים

הדור החדש של הראב 4 יציע שני סוגי מנועים בנפח 2.5 ליטר. האחד הוא מנוע בנזין שישודך לראשונה לתיבה אוטומטית בעלת 8 הילוכים. המנוע השני, בגרסתו ההיברידית, ישודך לתיבה רציפה. טויוטה לא מפרסמת בשלב זה נתונים על ביצועי המנועים.
 
בנוסף, בחלק מגרסאות ה-4X4 נוכל למצוא בראב 4 החדש מערכת בקרת מומנט וקטורית. המערכת משפרת את יכולות ההתנהגות של הרכב על ידי העברת עד 50% מהמומנט לגלגלים האחוריים וכן גם שליטה על העברת הכוח בין הגלגלים הימניים והשמאליים. כמו כן, בנסיעות בהן אין צורך בהנעה כפולה, יוכל הראב 4 לנתק את ההנעה מהציר האחורי ולשפר את צריכת הדלק. בגרסאות ההיברידיות, המומנט מהמנוע החשמלי שעל הציר האחורי גדל ב-30% לעומת הדור היוצא.

טויוטה ראב 4 - 2018 - אחור
 

אבזור ובטיחות

בטויוטה ראב 4 החדש נוכל למצוא בחלק מהגרסאות חישוקים בגודל 19 אינץ', גג פנוראמי, מושבים קדמיים מתכווננים חשמלית עם זכרונות, כולל אפשרות כוונון לתמיכה הצידית, מושבים מחוממים ומאווררים, מושבים אחורים מחוממים, מסך מולטימדיה בגודל 7 אינץ', מראה מרכזית עם תצוגה דיגיטאלית (בלחיצת כפתור המראה תעשה שימוש במצלמה האחורית להגדלת שדה הראייה), תא מטען נפתח חשמלית (כולל אפשרות פתיחה בהנפת רגל), בלם יד חשמלי ומשטח הטענה אלחוטי. בנוסף לכך תוצע מערכת שמע מבית JBL המונה 11 רמקולים ומספקת 800 וואט.
 
בתחום הבטיחות טויוטה מציינים כי הראב 4 החדש מצוייד בדור השני של מערך הבטיחות Toyota Safety Sense. הראב 4 כולל שמונה כריות אוויר, התרעת התנגשות ובלימת חירום אוטונומית כולל זיהוי הולכי רגל ובתנאי תאורת יום גם זיהוי רוכבי אופניים, בקרת שיוט אדפטיבית ממהירות של 0 עד 177 קמ"ש כולל אפשרות זחילה, בקרת סטייה מנתיב כולל היגוי אקטיבי, מעבר אוטומטי לאורות גבוהים, זיהוי תמרורים, ובעת שימוש בבקרת השיוט הראב 4 מסוגל גם לשמור על נתיב הנסיעה.

טויוטה ראב 4 - 2018 - פנים
 
מיוניון מוטורס, יבואנית טויוטה בישראל, נמסר כי טויוטה ראב 4 החדשה תגיע לישראל במהלך שנת 2019 - שנה שתהיה מעניינת מאוד עבור טויוטה בישראל. באותה שנה נפגוש כאן גם את הדורות החדשים של טויוטה קורולה וטויוטה אוריס וגם את מתיחת הפנים לטויוטה אייגו.
 
לדגמי טויוטה בישראל – טויוטה
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מנוע ה 2.0 ליטר  אמרו שמנועי הבנזין יגיעו עדיין ב2018

אורן יהודה,28.09.2018
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים