בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

טויוטה ורסו החדשה בישראליבואן טויוטה לישראל, יוניון מוטורס, החל בשיווק הוורסו החדשה בישראל. המטרה - להתחרות בשוק המיניוואנים הקומפקטיים
מאת טל ברונפר

לאחר שטויוטה הציגה את הורסו החדשה בתערוכת ג'נבה 2009, נוחת המינוואן הקומפקטי גם בארץ הקודש בימים אלה, ושיווקו החל בימים אלה (156,000 שקל). טויוטה ורסו החדשה הוצגה כמחליפה לטויוטה קורולה ורסו, שכמו שמה, התבססה על טויוטה קורולה [לחוות דעת על הרכב החדש - טויוטה ורסו]. גם הורסו החדשה מבוססת על הקורולה, אך היפנים החליטו להעניק לה שם נפרד על מנת ליצור בידול בין הדגמים.

באירופה, טויוטה ורסו מתחרה מול רבות המכר בקטגוריית המיניוואנים הקומפקטיים - רנו סניק וסיטרואן C4 פיקאסו. בישראל, לעומת זאת, מלכת המכירות בקטגוריה היא כמובן מאזדה 5. מולה, מציעה הורסו החדשה יתרון משמעותי: 7 מושבים במקום 6 מושבים בלבד במאזדה 5. יש לזכור כי שני המושבים בשורה האחרונה נועדו בעיקר עבור ילדים צעירים, וכי מבוגרים יתקשו למצוא את מקומם שם.

טויוטה ורסו החדשה 2010

טויוטה ורסו החדשה / צילומים: יצרן

לישראל תגיע טויוטה ורסו החדשה במפרט הביניים שלה, עם יחידת הנעה הלקוחה ישירות מטויוטה אוונסיס. מדובר במנוע בנפח 1.8 ליטרים, עם הספק מירבי של 152 כוחות סוס, המשודך לתיבת הילוכים רציפה - בעלת 7 יחסי העברה קבועים מראש, המכונה על ידי טויוטה MultiDrive. גם כאן נעזר המנוע בטכנולוגיית תזמון השסתומים המשתנה של טויוטה, ValveMatic. באירופה משווקות גם גרסאות דיזל - בנוסף לגרסאות ידניות - אך אלה אינן צפויות למצוא דרכן ארצה בשל היעדר ביקוש.

למרות שבעת המושבים, הורסו החדשה קצרה ונמוכה ממאזדה 5, עם מימד אורך של 444 ס"מ ומימד גובה של 162 ס"מ בלבד. עם זאת, היא רושמת יתרון מול המיניוואן של מאזדה בבסיס הגלגלים וברוחב, עם מימדים של 278 ו-179 ס"מ, בהתאמה. כאשר כל שלושת שורות המושבים בשימוש, תא המטען - כצפוי - מצטמק, ונפחו יעמוד במקרה זה על 178 ליטרים זניחים.

בשלב זה משווקת טויוטה ורסו עם רמת גימור בודדת, המכונה GLI וכוללת מערכת שמע מקורית עם שליטה מההגה והגה וידית הילוכים מצופי עור. המפרט הבטיחותי כולל 7 כריות אוויר (אשר מגנות גם על שורת המושבים השלישית) ומערכת בקרת יציבות - ESP. הורסו טרם נבחנה במבחן ריסוק של איגוד EuroNCAP, אך היא צפויה לקבל בו ציון גבוה למדי.

לדגמי טויוטה בישראל - טויוטה
למאמר זה התפרסמו 4 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. טויוטה  האם היא דומה לקייה קרנס בגודלה הפנימי מעניין?

אילן דנינו,18.06.2009

2. מחפש כזה יד שניה (לת)  

משה,30.06.2009

3. אני עומד למכור אחת כזו  אני נוהג בה בליסינג- נהג יחיד, שמורה ללא תאונות ...

מ,27.07.2009

4. מחפשת טויוטה ורסו יד שניה מפרטי  מחפשת טויוטה ורסו יד שניה מפרטי לכל המעוניין אנא ...

מאשה,02.01.2013
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים