בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

טויוטה ורסו החדשה 2010גם טויוטה מובילה נוסעים: החברה היפנית חושפת בתערוכת ז'נבה דור חדש לטויוטה ורסו, המיניואן הקומפקטי של החברה
מאת טל ברונפר

באירופה, קטגוריית המיניוואנים הקומקפטיים משגשגת בשנים האחרונות: מובילי הנוסעים הקומפקטיים מבוססים לרוב על פלטפורמה של מכונית משפחתית (כדי לחסוך עלויות) ומציעות שפע של מקום (בשביל הילדים) במחיר של משפחתית גדולה ולא שימושית בעליל.

גם טויוטה היפנית ניסתה לתפוס נתח שוק מהקטגוריה הזו, הנשלטת באירופה על ידי רנו סניק וסיטרואן C4 פיקאסו, ובחוד החנית של המתקפה היפנית עמדה טויוטה קורולה ורסו, מיניואן קומפקטי המתבסס על טויוטה קורולה המוכרת. טויוטה קורולה ורסו, אגב, משווקת בצפון אמריקה בגרסה שונה – שם היא מכונה טויוטה מאטריקס.


קבל הצעה לעסקת ליסינג - מלא טופס פשוט ותן לחברות הליסינג לרוץ אחריך


טויוטה ורסו החדשה 2010

טויוטה ורסו החדשה. חרטום מוכר / צילומים: יצרן

 

כעת מציגה החברה את הדור החדש למיניואן הקומקפטי, שיכונה מעתה טויוטה ורסו – על מנת לבדל את המכונית משאר דגמי החברה - בתערוכת ז'נבה 2009. מבחוץ, מקבלת טויוטה ורסו החדשה את הקווים המשפחתיים המוכרים של טויוטה, ובראשם הגריל האופייני המזכיר את של הקורולה המשפחתית. שמים לב לקווים המעוגלים? בטויוטה טוענים כי שימוש נבון בעקרונות האווירודינמיקה אפשר לטויוטה ורסו החדשה להשיג מקדם גרר של 0.29 CD בלבד.

מתחת למכסה המנוע, תציע הורסו שילוב מנועים מטויוטה קורולה וטויוטה אוונסיס החדשה. בבסיס ההיצע תעמוד יחידת 1.8 ליטר בנזין – הישר מהאוונסיס המשווקת באירופה. מנגד, תציע טויוטה גם צמד גרסאות לוגמות דיזל לאירופאים חובבי הסולר – 2.0 ליטר או 2.2 עם הספק של 150 כוחות סוס.

טויוטה ורסו החדשה 2010
טויוטה ורסו במבט אחורי

כל היחידות ישודכו לתיבת 6 הילוכים ידנית, או לתיבה הרציפה החדשה של החברה – MultiDrive, בעלת 7 יחסי העברה קבועים (במקרה של הגרסה לישראל). בהמשך השנה צפויה גרסת הדיזל הבכירה לקבל אופציה לתיבת הילוכים אוטומטית חדשה, בעלת 6 יחסי העברה.

בטויוטה יודעים גם לספר על תא נוסעים מותאם למשפחות. לבד ממקומות ישיבה ל-7 נוסעים, מוצעות גם אופציות מעניינות כמו גג שמש פנוראמי כמו זה המוצע בחלק מהמתחרות האירופאיות, מערכת ניווט ומולטימדיה, מערכת Bluetooth, מצלמת נסיעה לאחור וחיישני גשם ואור. סביבת הנהג מקורית ומזכירה את זו של סיטרואן C4 פיקאסו, כאשר המחוונים מרוכזים במרכז הקונסולה. ואיך אפשר בלי קצת שימושיות? בטויוטה מספרים על מערכת קיפול מושבים מתקדמת שמאפשרת 32 קונפיגורציות שונות של מושבים, לטובת נפח הטענה גמיש יותר.

טויוטה ורסו החדשה 2010
טויוטה ורסו ותא הנוסעים

בתחום הבטיחות, תציע טויוטה ורסו החדשה 7 כריות אוויר כסטנדרט, המכסות גם את הנוסעים בשורה השלישית. לבד מזאת תצוייד הורסו במגוון מערכות בטיחות אקטיביות – בקרת יציבות (ESP), מערכת לסיוע בבלימת חירום והמערכת החדשה של החברה, המזהה מצבים קיצוניים ומסייעת לנהג בתגובת ההגה.

שיווקה של טויוטה ורסו יחל באירופה בחודשים הקרובים, אך נכון לעכשיו לא נמסרה הודעה מיבואן טויוטה לישראל, יוניון מוטורס, על אפשרות הגעתה לישראל.

לדגמי טויוטה בישראל - טויוטה
למאמר זה התפרסמו 3 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מנוע ה1.6  הוא יהיה המנוע 1.6 החדש שבא מהאוונסיס. 126 כ"ס.

מישהו,11.03.2009

2. טויוטה ורסו - אחלה רכב  נסעתי בו וממש אהבתי. מאוד שקט וחזק ואיכותי. נכון ש...

שמעון טילים,19.09.2009

3. הוורסו שלי שותהההה דלק 1:7 בעיר- תקראו!  התאכזבתי מאוד מצריכת הדלק 1:7 בעיר, 1:9 מחוץ לעיר ...

שחר,22.07.2010
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים