בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

ועכשיו: פולקסווגן גולף Rגולף GTI משעממת אתכם? קבלו את גרסת ה-R, עם 300 כוחות סוס ופחות מ-5 שניות ל-100 קמ"ש
מאת נועם ריין

משפחת הגולף ממשיכה להתרחב. בחודשים האחרונים נחשפנו לדור השביעי של פולקסווגן גולף, לאחריו הופיעו גרסאות ה-GTI והסטיישן, ובקרוב מאוד נפגוש בתערוכת פרנקפורט גם את גרסת הגולף פלוס המרווחת וכן את הגולף e החשמלית. אבל לצד הגרסאות השימושיות והחסכוניות, מכינה פולקסווגן גם ממתק בדמותה של הגולף R - גרסת ביצועים קיצונית עם 300 כ"ס.

הדור החדש של הגולף R מהווה שיפור של כמעט 50 כ"ס לעומת הדור הקודם, כאשר נפח המנוע נותר 2 ליטרים. נתון המומנט מתייצב על 38.7 קג"מ בטווח שבין 1,800 ל-5,500 סל"ד. גם כאן הכוח ירד לארבעת הגלגלים (בשונה מה-GTI, לה יש הנעה קדמית). בגרסה הידנית תשיג ה-R ביצועים מצוינים עם 5.1 שניות ל-100 קמ"ש, ואילו גרסת ה-DSG תקצץ עוד 2 עשיריות השניה במיאוץ הקלאסי. המהירות המרבית מוגבלת אלקטרונית ל-250 קמ"ש. צריכת הדלק, אם הנתון בכלל משנה למישהו מהלקוחות, תעמוד על יותר מ-14 ק"מ לליטר בממוצע.כמו במקרה של ה-GTI, העיצוב החיצוני נשאר צנוע והוא מובדל מהגולף הרגילה באמצעות פגושים אגרסיביים יותר, חישוקי "18, פנסי לד מושחרים מאחור ורביעיית אגזוזים מרשימה. היכולת הדינאמית אמורה להשתפר ביחס לדור הקודם, בשל הנמכת המרכב ב-2 מ"מ ושיפורים שונים שבוצעו במערכת העברת הכוח.

את המנוע של ה-R החדשה ניתן לפגוש גם באודי S3, אשר שיווקה אמור להתחיל בימים אלו בישראל. אם וכאשר תגיע פולקסווגן גולף R לארץ הקודש, ניתן יהיה לצפות לתג מחיר שנע סביב ה-300,000 שקל. בשבוע החולף החלה "צ'מפיון מוטורס" לשווק בישראל את הגולף GTI, וכבר רשמה הזמנות לכ-30 מכוניות - רובן בתצורת 5 דלתות.


לדגמי פולקסווגן בישראל - פולקסווגןלמאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים