וולוו S60 החדשה 2010קצת לפני מכירתה לידיים סיניות, מזרימה היצרנית השבדית נתונים לגבי וולוו S60 החדשה. האם אודי A4 צריכה להציץ בעצבנות במראה הקדמית?מאת אורן דורי
 
בחודש מרץ הקרוב, במסגרת תערוכת ז'נבה, תשיק וולוו רשמית דור חדש ל-S60. עד אז, כדי שלא ישעמם, דואגים השבדים לטפטף מדי פעם פרטים על המכונית הטריה. אחרי שנתנו לצייר העיוור אסרף אמרגן למשש ולאייר אותה, ולאחר שפרסמו קליפ וידאו שלה שניות ספורות אחרי פתיחת שנת 2010 - ניתן כבר להתחיל לחבר את הפאזל ולרשום רשמים. אז מה ידוע לנו?

 

בתחום יחידות הכוח, צפויה וולוו S60 להצטייד במנוע 2.0 ליטר מוגדש טורבו המייצר 203 כ"ס ו-30 קג"מ. מי שלא יסתפק ב-7.7 שניות מהחנייה למאה קמ"ש, יוכל לשדרג למנוע 3.0 טורבו עם תוספת של 100 סוסים וכשניה פחות על הסטופר. יתכן שבהמשך יצטרף למגוון מנוע מוגדש טורבו בנפח צנוע של 1.6 ליטר, אותו המנוע שהוצג לראשונה במכונית הקונספט. יחידה זו מייצרת 180 כוחות סוס מרשימים ומציע צריכת דלק חסכונית במיוחד, לדברי וולוו. הגרסאות שיגיעו לישראל ישווקו עם תיבת הילוכים אוטומטית בעלת 6 יחסי העברה.
 
כדי לשמר את מוניטין הבטיחות, תותקן בוולוו S60 מערכת אקטיבית לזיהוי הולכי-רגל אשר מסוגלת לבצע בלימה אוטומטית של המכונית, במידה והנהג לא ימצא לנכון לעשות זאת בעצמו.
 וולוו S60 החדשה
          וולוו S60 החדשה / צילומים: יצרן
 
מבחינת העיצוב, אין ספק שוולוו הפכה בעשור האחרון מיצרנית שמקבלת השראה ממקררים לאחת שמשקיעה לא מעט בחיצוניות. הדור הקודם של וולוו S60 היה למעשה הוולוו הראשונה ש"עיגלה את הפינות" בעיצוב והוציאה את היצרנית השמרנית מהקופסא. עשר שנים לאחר מכן, S60 החדשה לוקחת את המגמה צעד אחד קדימה, גם אם יש מי שלא יאהבו את התוצאה.
 
השבדית החדשה תגיע להתנדב בקיבוצי ישראל בסביבות המחצית השניה של 2010. מחירים טרם נקבעו.
 
לדגמי וולוו בישראל - וולוו
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. לא מת על העיצוב  אבל אולי במציאות היא נראית יותר טוב נחכה נראה

יא וולי,10.03.2010
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים