בחר רכב
רכב חדש 2019
רכב משנים קודמות

וולוו S60 קונספט 2010וולוו מציגה מכונית קונספט שרומזת רמז עבה על וולוו S60 הבאה ? מכונית מודרנית, איכותית, מתקדמת בטוחה ומעוצבת בצורה נועזת יותר מבעבר. האם וולבו הופכת נועזת יתר מתמיד?
מאת בן חסון

וולוו נחשבת יצרנית רכב שמרנית. לכל משפחות הדגמים ציירה וולוו קו עיצובי דומה (שכמובן ממשיך באדיקות את הפילוסופיה של הדורות הקודמים...). אותם יתרונות ואותם חסרונות  – בטיחות ואיכות ללא פשרות לצד עיצוב שמרני ומופנם – ראו למשל וולבו S80.
אלא שוולוו S60 קונספט אומרת לא עוד לשמרנות. מדובר בקונספט נועז יחסית שכמובן לא זונח ערכים מסורתיים אחרים של היצרן – כאמור בטיחות, איכות ונוחות.


וולוו S60 קונספט. נועזת מתמיד / צילומים: יצרן

וולוו S60 קונספט הזניחה את העיצוב השמרני של הדור הקודם ומאופיינת בעיצוב נועז, רענן ומתקדם – יחידות תאורה גדולות ומודרניות, גג זכוכית גדול, עיצוב דמוי קופה זורם ודלתות אחוריות עם צירים הדוחפים אותן לאחור במקום הפתיחה הסטנדרטית לה אנו רגילים. בוולוו טוענים שכך, למעט הדלתות המיוחדות וגג הזכוכית, תיראה גם וולוו S60 הסדרתית.

עיצובו של תא הנוסעים מתון יותר מהחוץ (ובהחלט פחות נועז מזה של מכוניות קונספט רבות) אך מצליח להיות רענן ומיוחד בעזרת שימוש ב"קונסולה הצפה" הייחודית לוולוו ,שימוש בצבעים בהירים ותצוגה מיוחדת ללוח המחוונים.


וולוו S60 קונספט. תא נוסעים מודרני

וולוו S60 קונספט מצוידת (כיאה וכראוי לוולוו חדשה) בשלל מערכות בטיחות כמו בקרת יציבות, כריות אוויר לרוב, מערכת בקרת שיוט שומרת מרחק המסוגלת לבלום בעת הצורך וכמובן מערכת בטיחות אחת חדשה – מערכת לזיהוי הולכי רגל שעתידה למנוע תאונות רבות או לפחות לצמצם את חומרתן. המערכת עושה שימוש ברדאר ומצלמה. הרדאר מזהה עצם מלפנים והמצלמה מזהה את צורתו, במקרה זה של אדם. תחילה היא תזהיר את הנהג ע"י מתן אזהרה קולית ואז ויזואלית על שמשת הרכב. במידה והנהג יגיב לאט או לא יגיב כלל המכונית תבלום במלוא העוצמה.


וולוו S60 קונספט. עיצוב מודרני דמוי קופה

יחידת הכח גם היא מקור לגאווה אצל וולוו. מדובר במנוע טורבו-בנזין בעל הזרקה ישירה בנפח 1.6 ליטר. המנוע מייצר 180 כ"ס אך צריכת הדלק שלו, כך לפחות טוענים בוולבו, היא נמוכה במיוחד - כ-20 ק"מ לליטר. כנ"ל פליטת הפחמן הדו-חמצני - רק כ-120 גרם CO2 לק"מ. למנוע הזה מצורפת תיבת הילוכים רובוטית כפולת מצמדים (בסגנון DSG של פולקסווגן). יחד נוצרת יחידת כח מרשימה ומודרנית שהופכת את וולוו S60 קונספט לסמל של קידמה אצל היצרן השבדי.

וולוו S60 קונספט היא מכונית קונספט בשלבי "כמעט ייצור" היא מהווה רמז עבה מאוד לגביי הדור הבא של וולוו S60 שיוצג כבר במהלך שנת 2010.

לדגמי וולוו בישראל - וולוו
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. סוף סוף וולבו יפה  וסוף סוף וולבו שאי אפשר לתלות בה וילונות

עין לציון,07.01.2009

2. וילונול  אין ספק וילונות זה פריט עיצוב חובה! חנות וילו...

רותם,12.07.2009
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים