בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

הסוף: דייהטסו עוזבת את ישראלאחרי 30 שנה בשוק המקומי, נוטשת דייהטסו את ישראל בדרך לניתוק הקשר עם אירופה כולה. היבואן ימשיך להעניק שירות לרכבים הקיימים בארץ
מאת נועם ריין
על פי התכנון המקורי זה אמור היה לקרות רק בשנת 2013 – אך כפי שפורסם הבוקר ב"כלכליסט", מלאי הרכבים שאזל ושערי הין הגבוהים הביאו להפסקת הייבוא של דייהטסו לישראל מוקדם מן הצפוי. במהלך השנה החולפת נמכרו היחידות האחרונות של דייהטסו סיריון המצליחה, ומחליפתה שכבר הושקה ביפן לא הותאמה לשוק האירופי. הג'יפון דייהטסו טריוס נותר כנציג היחיד של דייהטסו בארץ, אך משאזל המלאי של דגם זה הוחלט שלא לחדשו, זאת בשל חוסר כדאיות כלכלית.


דייהטסו טריוס. הדגם האחרון ששווק בישראל / צילומים: יצרן
בכך מסתיימת תקופה של 30 שנה בה שווקה דייהטסו בארץ, שתיזכר לטוב בין היתר בשל העובדה כי דייהטסו היתה מהיצרניות היפניות הבודדות שלא נכנעו לחרם הערבי ומכרו את רכביהן בישראל. בשנות ה-80 זכתה להצלחה בעיקר השרייד הקטנה, כאשר דייהטסו שרמנט הקומפקטית נמכרה במקביל בכמויות מעטות. עם תחילת שנות ה-90 הגיעה לישראל דייהטסו אפלאוז, ששווקה במשך 10 שנים ברצף וזכתה אף היא להצלחה ניכרת. עוד ייזכרו לטוב: המיקרווואנים דייהטסו YRV וגרנדמוב, רכב השטח דייהטסו פרוזה, דייהטסו מאטריה הייחודית וכמובן דייהטסו סיריון ודייהטסו טריוס, שזכו להצלחה ניכרת בעשור הראשון של שנות ה-2000.
כמתחייב בחוק, היבואנית "טלקאר" תמשיך לספק שירות וחלפים לרכבי דייהטסו שנמכרו בישראל למשך שבע שנים מיום עליית הרכב על הכביש.

לדגמי דייהטסו בישראל - דייהטסו
למאמר זה התפרסמו 3 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. לא הגיוני!!! טלקאר חייבים להחזיר את דייהטסו לישראל  רק השנה רכשתי דייהטסו טריוס 2007 ואני הכי מרוצה בע...

אדם,25.01.2012

2. בכל מקרה  מועדון טריוס קיים ופעיל כל המוענין מוזמן להצטרף ww...

אייל,25.01.2012

3. מוטי  כאשר ולאחר 7 שנים לא יהיו חלקים אפשר למכור את הרכב...

רכבי היבואן המשומשים עלולים לרדת בכ30%,27.01.2012
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים