דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

הדגמים הנמכרים ביותר ב-2022

Getting your Trinity Audio player ready...


בשנת 2022 עלו על כבישי ישראל 268,145 רכבים חדשים, נתון המהווה ירידה של 7.8% ביחס לשנת 2021 - בעיקר בגלל המחסור במלאים אצל מרבית יבואני הרכב. אז אחרי שהצגנו כאן את דירוג המותגים הנמכרים ביותר, הפעם נציג בפניכם את תמונת המצב המלאה - הדגמים הנמכרים ביותר בחלוקה לפי קטגוריות.

שימו לב: השינוי המצוין בטבלאות הוא ביחס לנתוני 2021. הסימן ^ מציין כניסה חדשה לעשיריה המובילה.

דירוג הקטגוריות

לראשונה אי פעם, נמכרו השנה בישראל יותר מכוניות מיני ממכוניות סופר-מיני, ויותר רכבי פנאי קטנים ממכוניות משפחתיות. קטגוריית המיני התחזקה בגלל מכונית אחת ויחידה - קיה פיקנטו, שגם מסיימת את השנה בתור הדגם הנמכר ביותר בישראל. זאת על אף החששות שהיו עם המעבר לתיבה הרובוטית בשנה שעברה. בקטגוריית רכבי הפנאי הקטנים הגידול מתון, הקומפקטיים גדלים בקצב משמעותי יותר ואילו קטגוריית המשפחתיות מתרסקת כמעט לחלוטין - כאשר הדגם היחיד ששומר על מספרי מכירות גבוהים הוא טויוטה קורולה.

המשפחתיות הקטנות כמעט ונעלמו - הדגם היחיד שנותר בקטגוריה הוא יונדאי אקסנט, שמכר פחות מ-2,000 יחידות. גם המיניוואנים בדרך להיעלמות, לאחר הפסקת השיווק של סיטרואן C4 ספייסטורר. בשנה החולפת רשם גם המיניוואן הצרפתי קרוב ל-2,000 מסירות והיה אחראי ל-70% מהמסירות בסגמנט.

קטגוריית רכבי הפנאי הגדולים התחזקה במפתיע, עם קצת מסירות גבוה מאוד של קיה סורנטו וטויוטה לנדקרוזר. במנהלים חלה ירידה קלה, וברכבי הפנאי היוקרתיים נמשכת מגמת ההתחזקות - כבר שנה שמינית ברציפות.

ועוד נקודת ציון היסטורית: בפעם הראשונה, רוב הרכבים שנמכרו בישראל היו רכבי פנאי, כאשר כלל קטגוריות ה-SUV השונות היו אחראיות בשנה החולפת ליותר מ-57% ממסירות הרכב בישראל.

הדגמים הנמכרים ביותר ב-2022 - דירוג הקטגוריות

מיני

יבואנית קיה הצליחה השנה לקבל מלאים גדולים במיוחד מהפיקנטו, מה שאפשר לה להשיג יתרון משמעותי על פני המתחרה לבית יונדאי. הקטנטנה של טויוטה הפכה השנה לג'יפון עירוני ורשמה גם כן מספרי מכירות לא רעים, בעוד הפיאט החשמלית (והלא זולה) מצליחה להתקרב לרף 500 המסירות.

הדגמים הנמכרים ביותר ב-2022 - מיני

סופר מיני

בשנה הזאת הכל נראה אחרת. מאזדה 2 הותיקה, שהושקה לפני כמעט 8 שנים ומאז כמעט לא עברה שינויים, כובשת השנה את פסגת סגמנט הסופר מיני בפער גדול על פני הבאה בתור. הסיבה העיקרית - מלאי זמין. בסיאט ובטויוטה סבלו ממגבלות מלאי קשות, אותן ניצלו גם בקיה כדי לרשום נתון מכירות ארבע-ספרתי לסופר מיני הותיקה. בשלישיה של קונצרן PSA, דווקא הסיטרואן הותיקה מובילה את המכירות.

הדגמים הנמכרים ביותר ב-2022 - סופר מיני

משפחתיות

כאן הנתונים קצת מטעים - מכיוון שיונדאי השיקה את האלנטרה בסוף 2021, אבל מכרה את האיוניק היוצאת במספרים משמעותיים בתוך הרבעון הראשון של 2022. יחד מכרו המשפחתיות של יונדאי כמות גדולה יותר מזו של הקורולה. האוקטביה נחלשה משמעותית בשל המחסור במלאי, ושימו לב למרצדס CLA שמפתיעה ונכנסת אל העשיריה המובילה. לא הצליחו להיכנס לרשימה: פולקסווגן גולף, סיאט לאון, הונדה סיוויק וקיה סיד.

הדגמים הנמכרים ביותר ב-2022 - משפחתיות

רכבי פנאי קטנים

בטויוטה הבינו לאן נושבת הרוח, והסבו את פסי הייצור של היאריס בצרפת לטובת יצור היאריס קרוס, הגדולה והרווחית יותר. היבואנית נהנתה השנה ממלאי זמין והצליחה לכבוש את פסגת הקטגוריה. גם בקטגוריה הזו מאזדה רשמה הישג נאה עם דגם ותיק, וגם מחוץ לעשיריה יש כמה נתונים מעניינים - למשל, כמעט אלף מסירות לסוזוקי ג'ימני הייחודי, או 738 מסירות לסרס 3 החשמלי.

הדגמים הנמכרים ביותר ב-2022 - רכבי פנאי קטנים

רכבי פנאי קומפקטיים

הקטגוריה הזו משלבת בין דגמים המתפרסים על פני קשת רחבה של גדלים ומחירים. המקום הראשון לא מפתיע - אבל שימו לב מה קורה בהמשך הרשימה: ג'ילי גיאומטרי C החשמלית כובשת את המקום השני, וגם BYD אטו 3 הצליח בתוך שלושה חודשים בלבד לתפוס מקום בעשיריה ומצטרך ל-MG, סינית שלישית שהתברגה בצמרת הקטגוריה החשובה בישראל. קיה אחראית לשלושה דגמים מתוך ה-5 הנמכרים ביותר, ובסך הכל ישנם בקטגוריה הזו לא פחות מ-28 דגמים שמכרו למעלה מאלף יחידות.

הדגמים הנמכרים ביותר ב-2022 - רכבי פנאי קומפקטיים

רכבי פנאי גדולים

שנת שיא של טויוטה לנדקרוזר, מלך הקטגוריה הנצחי, לא הספיקה לו כדי להישאר במקום הראשון - והוא מפנה אותו לטובת קיה סורנטו, שרשם גם הוא מספרים חסרי תקדים. סאנגיונג רקסטון הפתיע גם הוא עם מספרי מכירות שלא מוכרים אצל היצרן הקטן.

הדגמים הנמכרים ביותר ב-2022 - רכבי פנאי גדולים

מכוניות מנהלים

גם השנה טסלה כובשת בקלות את פסגת הקטגוריה המתכווצת, ואחראית לכמעט 40% מהמסירות בסגמנט. גם ב.מ.וו ומרצדס רשמו מספרים בולטים, בעוד יתר מותגי היוקרה מסתפקים בשאריות.

הדגמים הנמכרים ביותר ב-2022 - מכוניות מנהלים

מיניוואנים

המיניוואן של סיטרואן ירד מפס הייצור כבר לפני חצי שנה, אך היבואנית הצליחה להצטייד במלאי גדול שאפשר לה להשאיר את הקטגוריה בחיים לעוד שנה אחת. בשנה הבאה תיכחד קטגוריית המיניוואנים באופן כמעט סופי.

הדגמים הנמכרים ביותר ב-2022 - מיניוואנים

סאלון-פאר

מרצדס E קלאס היא המובילה הכמעט נצחית של הקטגוריה, אך שימו לב לטסלה מודל S שמתייצבת במקום השני, ומסרה את כל 252 הרכבים בשבוע האחרון של 2022. מדובר, כמובן, ברכבים שהוזמנו במהלך השנתיים האחרונות. מרצדס EQE החשמלית הגיעה באמצע השנה והיא תופסת את המקום הרביעי, מסמנת שליטה ברורה של מרצדס בקטגוריית היוקרה הקלאסית.

הדגמים הנמכרים ביותר ב-2022 - סאלון-פאר

רכבי פנאי-יוקרה קטנים

גם בשנה שעברה התייצב ה-XC40 של וולוו בפסגת הסגמנט, עם נתון מכירות פנטסטי לרכב של יצרנית יוקרה בינונית בגודלה. שתי חשמליות יעודיות (מרצדס EQA וג'נסיס GV60) נכנסו אף הן לעשיריה המובילה, נתון שצפוי לגדול משמעותית בשנה הקרובה.

הדגמים הנמכרים ביותר ב-2022 - רכבי פנאי-יוקרה קטנים

רכבי פנאי-יוקרה בגודל בינוני

הדור החדש של ה-NX הגיע בתחילת השנה שעברה וממשיך את מסורת ההצלחה של קודמו - בעיקר הודות לתג מחיר נמוך מזה של המתחרים. מרצדס GLC התחלף בסוף השנה אך רשם מספרים גבוהים בשנתו האחרונה, ואילו ג'נסיס מכה שורשים בקטגוריות היוקרה - עוד לפני תחילת המסירות של הגרסה החשמלית החדשה.

הדגמים הנמכרים ביותר ב-2022 - רכבי פנאי-יוקרה בינוניים

רכבי פנאי-יוקרה גדולים

גם השנה הגרנד צ'ירוקי מוביל את הקטגוריה הזו בפער ניכר, שגדל השנה למספרים עצומים, אבל צריך לזכור שהוא עולה בערך חצי ממתחריו. יתר הרשימה - כמעט ללא שינוי מהשנה שעברה.

הדגמים הנמכרים ביותר ב-2022 - רכבי פנאי-יוקרה גדולים

טנדרונים

דור הולך ודור בא, והברלינגו ממשיך בשליטה הבלתי מעורערת שלו בקטגוריה. במקום השני התייצב התאום שלו, אופל קומבו, וגם במקום השלישי ישנו רכב זהה לחלוטין. השנה הורגש המחסור של כמה דגמים בולטים בקטגוריה הזו - רנו קנגו, דאצ'יה דוקר, פיאט דובלו וניסאן NV200. חלקם עתידים לשוב ארצה בשנה הקרובה.

הדגמים הנמכרים ביותר ב-2022 - טנדרונים

טנדרים

שנה אחרי שהטנדר של מיצובישי ביצע מהפך וכבש את ראשות הקטגוריה, הופסק הייצור והיבואנית מכרה את היחידות האחרונות שנותרו ברשותה. טויוטה היילקס השיב את הסדר, ואילו פולקסווגן אמארוק החדש שצפוי להגיע השנה לא ישנה כנראה סדרי עולם.

הדגמים הנמכרים ביותר ב-2022 - טנדרים

הכי נמכרים בישראל

קיה פיקנטו מחזירה לעצמה את תואר "המכונית הנמכרת ביותר בישראל", אותו החזיקה בפעם האחרונה בשנת 2017. בכך היא מדיחה את הקורולה מצמרת הטבלה אחרי 3 שנים רצופות. מאזדה 2 הותיקה מפתיעה, מה שאי אפשר לומר על ג'ילי גיאומטרי C שהסתמנה כסיפור הצלחה מרגע ההשקה - ולפחות עד להגעתה של המתחרה מבית BYD.

ושימו לב לעוד נתון מעניין אחד: מבין 10 הדגמים הנמכרים בישראל, 6 משתייכים לקונצרן יונדאי-קיה הקוריאני, שלושה נוספים מגיעים מיצרניות יפניות - טויוטה ומאזדה, ואפילו אחד לא משתייך ליצרן אירופאי.

הדגמים הנמכרים ביותר ב-2022
 
 

למאמר זה התפרסמו 4 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

חזור למעלה