בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

הג'יפ הראשון: מזראטי לבנטה נחשףמזראטי תציג בתערוכת ז'נבה את רכב הפנאי הראשון מתוצרתה, תחת השם מזראטי לבנטה. גם לישראל הוא יגיע בקרובמאת נועם ריין

פעם, מותגים של מכוניות ספורט התמקדו בייצור של מכוניות ספורט, ויצרנים של רכבי שטח התמחו בתחומים שלהם. אבל מאז עברו הרבה מים בנהרות העולם, וכולם כבר הפנימו שמכונית ספורטיבית אמנם חייבת להיות קרובה לכביש - אבל רכבי פנאי ושטח הם אלו שמניבים את ההכנסות. כך נולד פורשה קאיין, שזעזע בזמנו את חובבי הרכב אך הציל את עתידו של מותג הספורט האגדי. כך בא לעולם לאחרונה רכב הפנאי האקסלוסיבי בנטלי בנטאיגה, כך נראה בקרוב את רכבי הפנאי של יגואר ולמבורגיני, שומו שמים, וכך הגיע לעולם בימים אלו מזראטי לבנטה - ג'יפון ראשון ליצרנית הספורט-יוקרה האיטלקית.


מזראטי לבנטה. רכב פנאי ראשון עם סמל הקלשון / צילומים: מזראטי

מזראטי לבנטה, למרות השוני הבולט מכל מכונית אחרת שמזראטי יצרה עד היום, שומר על העיצוב הגנרי של המותג. בחזית מופיע הגריל האימתני עם הקלשון המאיים ותאורת לד במבט "זועף" עם פנסים שמחוברים לגריל (אם ראיתם פעם מזראטי במראה המרכזית תתקשו לשכוח את המחזה), בפרופיל ישנם סימני ההיכר הקבועים - 3 פתחי האוורור על הכנף הקדמית וסמל המותג על הכנף האחורית, ומאחור ניכר האופי הספורטיבי עם הקימורים השריריים ורביעיית האגזוזים.ולמרות ה-DNA המאוד מזראטיסטי של הלבנטה, יש כבר ברשת לא מעט טענות כלפי העיצוב הזה. אומרים שהוא איבד את הייחוד של דגמי הסאלון והספורט המאוד נמוכים וקרביים, טענו שהוא מזכיר את אינפיניטי QX50, ומישהו אפילו הגדיל לעשות וטען שמהצד הוא דומה למיצובישי לאנסר ספורטבק. האמת? אנחנו לא יכולים שלא לזהות את קווי הדמיון.

מזראטי מספרת לנו על כך שמאפייני הניהוג הספורטיביים ישמרו (פורשה הצליחה בכך עם המקאן, קצת פחות עם הקאיין), ומערכת הנעה כפולה תאפשר טיפול גם במשטחים בעלי אחיזה נמוכה - למקרה שרציתם מכונית ספורטיבית שתתמודד עם שלג כבד, או לחלופין עם שבילי ראלי מאתגרים.פרטים טכניים טרם פורסמו, אך כבר ידוע שמזראטי לבנטה ישווק עם מנועי בנזין ודיזל שישודכו לתיבת 8 הילוכים אוטומטית, ועם מתלי אוויר מתכווננים בכל הגרסאות.

מזראטי לבנטה יוצג לראשונה בתערוכת ז'נבה שתיפתח בעוד כעשרה ימים. המכירות באירופה יחלו באביב הקרוב, ומחברת "אוטו-איטליה" המייבאת את רכבי פרארי ומזראטי לישראל, נמסר ל-iCar כי השיווק אצלנו יחל בחודש יוני.


לדגמי מזראטי בישראל - מזראטי


למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים