דאצ'יה ג'וגר נחשף: 7 מושבים בזול

דאצ'יה ג'וגר נחשף: 7 מושבים בזול


מותג הלואו-קוסט הרומני חושף דגם חדש עם 7 מקומות ובניגוד לציפיות זו לא גרסה מוארכת של הדאסטר. אצלנו ברבעון הראשון של 2022מאת: רן סגל
 
דאצ'יה, מותג לואו-קוסט רומני בבעלות רנו, מרחיב את היצע הדגמים עם מוביל נוסעים חדש המציע 7 מקומות - שייוצר על בסיס הלוגאן החדשה ועשוי להיות מחליף לדאצ'יה לודג'י הותיק.

דאציה גוגר
 
רבים ציפו לדגם חדש של דאצ'יה על בסיס הדאסטר לאחר הצגת הקונספט הקשוח  Bigster בתחילת השנה, אך במקומו הוצג דאצ'יה ג'וגר (רץ), דגם המשלב בין משפחתית סטיישן לרכב פנאי. מקרסו מוטורס, יבואנית דאצ'יה בישראל, נמסר כי דאצ'יה ג'וגר יגיע לישראל ברבעון הראשון של שנת 2022.
 

עיצוב ומידות

עיצובו החיצוני של הג'וגר הוא כשל משפחתית סטיישן מתובלת בגימורי פנאי בולטים למדי, מה שמזכיר את הלוגאן MCV סטפווי. החזית דומה לזו שהוצגה בסנדרו ובלוגאן החדשות, עם יחידות תאורה בעלות תאורת לד בעיצוב Y, כאשר ישנו מגן גחון מדומה בצבע כסוף, בתי פנסי ערפל שחורים ומכסה המנוע זוכה לתפיחות בולטות.

דאציה גוגר
 
בפרופיל נפגוש בתי גלגלים, חצאיות ופסי גגון שחורים כמו גם מגני דלתות. מאחור העיצוב סטיישני עם דלת תא מטען ישרה, כאשר גם כאן ישנן נגיעות פנאי עם פגוש שחור ומגלש אחורי בצבע כסף.
 
מבפנים נפגוש עיצוב זהה לזה של הסנדרו והלגואן - עדכני אך לא חדשני. הקווים ארוכים עם פתחי מיזוג זוויתים בדומה ללוגו המותג החדש שלא הגיע בשלב זה אל הג'וגר, וישנן גלגלות לתפעול בקרת האקלים ומעליהן מסך מולטימדיה צף (אופציה) עם שקע USB סמוך.

דאציה גוגר
 
לעומת הלוגאן MCV סטפווי, מידותיו של הג'וגר החדש גדולות יותר - בעיקר בבסיס הגלגלים. אורכו עומד על 454.7 ס"מ (ארוך ב-1.9 ס"מ), רוחבו עומד על 178.4 ס"מ (רחב ב-2.2 ס"מ), גובהו עומד על 163.2 ס"מ (גבוה ב-8.2 ס"מ, כולל פסי גגון) ובסיס הגלגלים מכובד ועומד על 289.7 ס"מ (ארוך ב-26.3 ס"מ).
 
לתא המטען נפח של 213 ליטרים ובקיפול השורה השלישית נקבל 712 ליטרים (139 ליטרים יותר) ו-1,819 ליטרים בקיפול השורה השנייה. מרווח הגחון מרשים עם נתון של 20 ס"מ (3 ס"מ יותר).

דאציה גוגר
 

יחידות הנעה

לדאצ'יה ג'וגר יחידת הנעה המוכרת מארסנל המנועים של הקונצרן, זה שמשמש גם את הלוגאן. מדובר במנוע טורבו-בנזין עם 3 צילינדרים בנפח 1.0 ליטרים המספק 110 כ"ס ונתון מומנט מירבי של 20.4 קג"מ הזמינים ב-2,900 סל"ד. מנוע זה משודך לתיבה ידנית בעלת 6 הילוכים. בשלב זה לא פורסם נתון צריכת הדלק הרשמי או מידע על גרסה אוטומטית - אך בלוגאן משולב המנוע הזה גם לתיבת הילוכים רציפה, כאשר לא נופתע גם אם תוצג גרסה חזקה יותר בעלת מנוע דיזל או מנוע 1.3 טורבו-בנזין.
 
דגם היברידי יוצג בשנת 2023 ויהיה לדגם הראשון של דאצ'יה המציע הנעה היברידית. ליחידת ההנעה הזו מנוע בנפח 1.6 ליטרים, שני מנועים חשמליים וסוללת 1.2 קוט"ש.

דאציה גוגר
 

אבזור ובטיחות

דאצ'יה ג'וגר יציע מגוון פריטים כגון כניסה והנעה ללא מפתח, מסך מולטימדיה בגודל של עד 8 אינץ' עם קישוריות לטלפון הנייד, חיישני חנייה אחוריים וקדמיים עם מצלמת רוורס, בקרת שיוט, בקרת אקלים, בלם יד חשמלי, חיישני תאורה וחישוקים קלים.
 
בבטיחות יציע הג'וגר 6 כריות אוויר, בלימת חירום אוטונומית הפעילה ממהירות של 8 קמ"ש ועד 168 קמ"ש והתרעת רכב בשטח מת הפעילה ממהירות של כ-30 קמ"ש ועד כ-139 קמ"ש. מערכת תיקון סטייה מנתיב לא מוצעת בשלב זה.
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. למה לחסוך בדברים הקטנים  מה הקטע של ידני בלבד תתקדמו

עזרא יחזקאל,13.09.2021
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים