בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

ג'יפ קומפאס בישראל: מ-210,000 שקל

ג'יפ קומפאס בישראל: מ-210,000 שקל


ג'יפ משיקה בישראל את הדור החדש של הקומפאס, ומציבה במרכז הכוונת את אודי Q3 ו-וולוו XC40. במסגרת מבצע השקה יעמוד המחיר על 200,000 שקלמאת נועם ריין

חברת סמל"ת, יבואנית דגמי ג'יפ, השיקה הבוקר (ב') את הדור החדש של ג'יפ קומפאס. מדובר ברכב שונה מזה שנמכר בישראל עד לפני כ-4 שנים, והתבסס על מיצובישי אאוטלנדר; הדור החדש של הקומפאס מעוצב כאח הקטן של הגרנד צ'ירוקי, וישווק בישראל עם מנועי טורבו-קטנים, אבזור עשיר ורמת בטיחות גבוהה. גרסת הטריילהוק, שממוקדת ביכולות השטח ומוצעת ביבוא מקביל על ידי חברת "אוטומקס", לא תוצע בשלב זה על ידי היבואן הרשמי.

ג'יפ קומפאס


מימדים ונתונים

ג'יפ קומפאס מציע מימדים מקובלים לקבוצה שלו, עם אורך של 439.4 ס"מ, רוחב של 181.9 ס"מ  וגובה של 164.4 ס"מ. מרווח הגחון עומד על 21.5 סנטימטרים מרשימים, ונפח תא המטען הוא 438 ליטרים.

מהתרשמות ראשונית, נראה שהקומפאס קרוב למתחריו בכל הנוגע למרווח הפנימי - ואם משווים אותו לדגמים שנמצאים מחוץ לעולמות היוקרה, ניתן למקם אותו בסביבה של סובארו XV וסקודה קארוק. נפח תא המטען בהחלט טוב מאוד.


מנוע וביצועים

הקומפאס, שבחו"ל משווק במגוון רחב של גרסאות הנעה, יוצע בישראל בגרסה אחת בלבד. המנוע הוא 1.4 ליטר טורבו-בנזין שמוכר מדגמי פיאט ואלפא רומיאו, ואילו כאן הוא מייצר 170 כ"ס ו-25.5 קג"מ. תיבת ההילוכים היא אוטומטית עם 9 הילוכים, והתאוצה ל-100 קמ"ש אורכת 9.5 שניות.

צריכת הדלק המשולבת, על פי נתוני היצרן, עומדת על 14.4 ק"מ לליטר; ההנעה היא כפולה, כאשר מחשב הרכב בוחר בין הנעה קדמית לכפולה - וישנו כפתור לבחירה ידנית במצב 4X4, כמו גם בורר מצבי נהיגה בעל 4 תכניות (אוטומט, שלג, חול ובוץ).

ג'יפ קומפאס

אבזור ובטיחות

ג'יפ קומפאס ישווק בשתי גרסאות, כאשר ההבדלים ביניהן מתמקדים בעיקר בתחומי הנראות. לשתי הגרסאות מערך עשיר של אביזרי בטיחות הכולל 6 כריות אוויר, בלימת חירום אוטונומית הפעילה עד למהירות של 200 קמ"ש, בקרת שיוט אדפטיבית עם מצב זחילה בפקקים ומערכת להתרעה ותיקון סטיה מנתיב.

מעבר לזה, ניתן למצוא בגרסת הכניסה שנקראת "לימיטד" פריטים כמו מסך מולטימדיה בגודל "7 עם קישוריות אנדרואיד אוטו ואפל קאר פליי, חיישני חניה אחוריים, בקרת אקלים מפוצלת עם פתחים מאחור, כניסה והנעה ללא מפתח, ריפוד בד משולב עור, דלת תא מטען חשמלית, חיישני תאורה, פנסי ערפל עוקבי פניה, מראות צד עם קיפול חשמלי, בלם יד חשמלי, חישוקי "17 קלים, מראה נגד סנוור ושקע 230 וולט מאחור.

גרסת ה"לימיטד פלוס" כוללת בנוסף גם חישוקי "19, חלק עליון בצבע שחור, גג שמש פנוראמי ופנסי קסנון.

ג'יפ קומפאס


ג'יפ קומפאס - מחירים:

ג'יפ קומפאס 1.4 לימיטד - 209,900 שקל (מחיר השקה: 199,900 שקל)
ג'יפ קומפאס 1.4 לימיטד פלוס - 229,900 שקל

אורי להב, מנכ"ל קבוצת סמל"ת, העריך כי בשנה מלאה מסוגל הקומפאס להגיע ליעד של 1,000 מסירות ולהכפיל את מכירות המותג.

מתחילת השנה חלה ירידה רוחבית במכירות של מותגי הקבוצה, שהסתכמה בשליש הראשון של השנה ב-13.5% בסובארו, 28% בפיאט, 31% באלפא רומיאו ו-18% בג'יפ. ביחס לנתונים האלו אמר להב כי אצל ג'יפ מדובר בירידה שנבעה ממגבלות מלאי - בעיקר בגרנד צ'ירוקי, ואילו במותגי פיאט וסובארו נובעת הירידה ממדיניות חדשה של היבואנית שמצמצמת את המכירות לציי רכב.

ג'יפ קומפאס

"אנחנו כמעט ולא נמצאים בשוק האפס קילומטר", אמר להב, "ואנחנו נהיה שחקן הרבה פחות משמעותי בציי הרכב. אין לנו את מרווחי השיווק כדי לתת הנחות של 25-30 אלף שקל על האימפרזה, למשל, כפי שנותנים מתחרים אחרים בסגמנט הזה. בנוסף, השוק נעשה צפוף ותחרותי יותר. היצרנים שלנו לא תומכים במדיניות הנחות אגרסיבית לציי הרכב, ולכן נחווה השנה ירידה של כ-10-15% במסירות - זאת במקביל לירידה של השוק, שלהערכתי תסתכם בסוף השנה בכ-10%. אלה מספרי המכירות שצפינו לשנת 2018".

בתחילת שנת 2019 צפויה ג'יפ להשיק בישראל את הדור החדש של הרנגלר, ובהמשך השנה הבאה תוצג גם גרסת הטנדר של הרנגלר שתתחרה ברכבים כמו טויוטה היילקס. לקראת סוף השנה הנוכחית צפוי להגיע לישראל ג'יפ צ'ירוקי בגרסה מעודכנת, כאשר במקרה שלו צפויה עליה במחירים בשל הכניסה של הקומפאס החדש.

לדגמי ג'יפ בישראל - ג'יפ

למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. להב  להב קשקשן כבר כמה שנים היה צריך לעזוב ממזמן

להב,05.06.2018

2. האם היבואן שלומיאל? רודף בצע או משהו אחר?  הנתונים היבשים[ראו מקור באתרMSN CARS: שברולט טרקס...

פרופסור צרכני,09.06.2018
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים