בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

ב.מ.וו i3 מקבלת עוד טווח ותעשה עלייהב.מ.וו i3 מקבלת תוספת של 50% לטווח הנסיעה ובקרוב גם לוחיות צהובותמאת פבל צ'רניצקי

ב.מ.וו i3, המכונית העירונית החשמלית של היצרנית, מקבלת היום חיזוק משמעותי לשימושיות שלה. המכונית אמנם כבר משווקת במדינות לא מעטות באירופה מזה שנתיים, אך כעת מערכת ההנעה שלה, ובעיקר מערך הסוללות, מקבל שדרוג משמעותי שיהפוך אותה לבחירה הגיונית גם לאנשים שצריכים לכסות יותר קילומטרים באופן יומיומי.

ב.מ.וו i3

אחד המכשולים הגדולים ביותר של מכוניות חשמלית, שאליהן משתייכת ה-i3, הוא הטווח, וזה של ה-i3 לא היה שונה עם 190 ק"מ בין טעינות. היום מכריזה ב.מ.וו על פיתוח של מערך סוללות חדש עם קיבולת שגדלה מ-60 אמפר/שעה ל-94. הדגם המשופר, שיושק כבר בקיץ הקרוב יאריך את טווח הנסיעה של ה-i3 לכדי 300 ק"מ, מה שעשוי להספיק, לפחות בתאוריה, אפילו לשבוע שלם של נסיעות "לעבודה ובחזרה" למרחק של 30 ק"מ לכל כיוון.

את הטווח המשופר מצליחה ב.מ.וו להשיג ע"י תכנון חדש של תאי הליתיום-יון בסוללה של ה-i3 ודחיסתם באופן כזה שהצליח לשמור על גודל הסוללה ללא כל שינוי. יחד עם זאת, היצרנית אינה מציינת אם לדחיסת התאים הייתה השפעה כלשהי על משקל הסוללות.

ב.מ.וו i3

מה שהיא כן מציינת, היא העובדה שהביצועים לא נפגמו, והמנוע החשמלי של ב.מ.וו i3 שמפיק 170 כ"ס עדיין מאיץ אותה ל-100 קמ"ש תוך 7.5 שניות. לצד הדגם הרגיל, תמשיך ב.מ.וו לשווק את הדגם שמשלב גם מנוע בנזין דו-צילינדרי שמתפקד כמאריך טווח ומוסיף לשורה התחתונה עוד כ-150 קילומטרים.

ב.מ.וו i3

מחברת דלק מוטורס, יבואנית ב.מ.וו לישראל, נמסר כי ב.מ.וו i3 צפויה לעשות עלייה לישראל, ושיווקה אצלנו עתיד להתחיל במהלך המחצית השניה של 2017.


לדגמי ב.מ.וו בישראל - ב.מ.וו
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. איפה אפשר לטעון את הסוללה בארץ?  יפה שהרכב מגיע לארץ, אבל אין מספיק תחנות טעינה.

אבי נמני,02.05.2016

2. אין אפשרות לטעון בארץ באמת צודק!!! (לת)  

,09.05.2016
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים