בפעם השלישית ברציפות: תערוכת ז'נבה מתבטלת

בפעם השלישית ברציפות: תערוכת ז'נבה מתבטלת


הקורונה היא עדיין הסיבה הרשמית לביטול התערוכה הותיקה, אך מתחת לפני השטח מסתתרות סיבות נוספות 
מאת: נועם ריין
 
אחרי שנתיים רצופות בהן לא התקיימה תערוכת הרכב הבין לאומית בז'נבה, הודיעו בסוף השבוע מארגני התערוכה על ביטולה גם בשנת 2022. הסיבה הרשמית לביטול היא מגיפת הקורונה שעדיין מגבילה את הגעתם של מבקרים מרחבי העולם, אך המארגנים מודים כי גם ליצרני הרכב יש סדרי עדיפויות שונים בימים אלו, בשל משבר השבבים איתו מתמודדת התעשיה.

בפעם השלישית ברציפות: תערוכת ז'נבה מתבטלת
 
בהיבט הישיר של מגיפת הקורונה, טוענים המארגנים כי רבים מהמבקרים והעיתונאים עדיין יתקשו להגיע לתערוכה, בשל מגבלות התנועה שמוטלות בחלק ממדינות העולם. בשנים כתיקונן פקדו את התערוכה למעלה מחצי מיליון בני אדם ועוד כ-10,000 עיתונאים שהגיעו ממדינות שונות, מה שמטבע הדברים לא יכול להתאפשר בימים אלו.
 
 
אך הסיבה המהותית יותר נובעת מסדרת ביטולים מצידם של יצרני הרכב, שלא ממהרים להשקיע בהקמת תצוגות בעלות של מיליוני אירו בזמן שמפעלי הייצור מושבתים באופן חלקי בשל המחסור העולמי בשבבים. הויתור של היצרנים הגדולים על ההשתתפות בתערוכה הנחשבת מגיע לאחר מספר שנים בהן הצטמצם ממילא מספר היצרנים שמציגים בתערוכות השונות. 
 
בפעם האחרונה שבה היתה אמורה להתקיים התערוכה, עם תחילת ההתפשטות של נגיף הקורונה ברחבי אירופה בחודש מרץ 2020, בוטלה התערוכה בהתראה של 3 ימים בלבד לפני הפתיחה החגיגית - זאת עקב מגבלות התקהלות מיידיות שהטילה ממשלת שווייץ. בשנה שעברה הודיעו המארגנים על הביטול זמן רב מראש, אך לפני כחצי שנה נמסרה הודעה רשמית על קיומה של התערוכה בשנה הבאה כמתוכנן, בחודש פברואר 2022 - מה שכבר לא יקרה.
 
עם זאת, מארגני התערוכה מבטיחים להפיק "תערוכה רבת השפעה" ב-2023. אנחנו לא היינו ממהרים להזמין כרטיסים.
 
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. 220 מיליון יורו עלות כוללת   שישקיעו את זה בהקמת מפעל לשבבים.. זה יעזור לעצמם ה...

מומו,10.10.2021
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים