אלפא 4C: אקזוטיקה איטלקית בישראלמכונית הספורט הקטנה ומרהיבת העין מגיעה לישראל במחיר של כ-600 אלף שקלים. מה הסוד שמדהיר אותה למאה קמ"ש ב-4.5 שניות?מאת: אסף בר-שי

קשה לומר "לא" למכונית איטלקית יפהפייה, ולא רק באדום, עם הנעה אחורית ומנוע בטכנולוגיה של פרארי. מצד שני, המכונית תאמר "כן" רק למי שיכול להרשות אותה לעצמו, ומדובר במעטים. סמל"ת, יבואן רכבי אלפא רומיאו ופיאט לישראל, החל למכור כאן את מכונית הספורט מסובבת הראשים, אלפא 4C.

אלפא רומיאו 4C
אלפא רומיאו 4C. תמורת כ-600 אלף שקלים היא גם תהיה שלך. צילומים: אלפא רומיאו

אלפא 4C היא האחות הקטנה של מכונית הספורט האקזוטית, אלפא 8C קומפטיציונה, שלמעשה לא נמכרה בישראל מפאת נדירותה ומחירה. המכונית שכן מגיעה אלינו מיועדת כמעט באופן בלעדי להתנהגות ברמה גבוהה: הסוד שלה הוא שימוש בחומרים מתקדמים, שמביאים למשקל צנוע - 895 ק"ג. עם מנוע טורבו בנזין בנפח 1.75 ליטר בלבד, שמייצר 240 כ"ס וממוקם במרכז המרכב (מנוע מרכזי, ממוקם בין צירי הגלגלים ולא מעבר להם), מצליחה המכונית להשיג ביצועים מרשימים: 4.5 שניות בלבד מעמידה למאה קמ"ש ומהירות מרבית של 258 קמ"ש.
המכונית מצוידת בתיבת הילוכים אוטומטית-רובוטית ובמערכת לניהול של פעולות המנוע, תיבת ההילוכים ומערכת בקרת היציבות, כך שאפשר לשנות את אופי פעולת המכונית בהתאם לסגנון הנהיגה המבוקש. לצד ניהול הכוח, המכונית מצוידת בבלמים גדולים וחזקים, במערכת מתלים מוכוונת ספורט ובהגה מכאני - ללא תגבור כוח, כמו פעם, לטובת הנאה מוגברת בנהיגה.

אלפא רומיאו 4C

הקלישאה אומרת שלשאלה "כמה היא עולה" התשובה היא "אם שאלת - כנראה שהיא לא בשבילך". אם הקלישאה נכונה ואם לא, העובדה שבישראל עולה אלפא 4C כמעט פי ארבעה מאחותה, אלפא ג'ולייטה (כ-600 אלף שקלים, לעומת כ-166 אלף שקלים) מגלה שהיא תישאר נדירה על כבישי ישראל.

לדגמי אלפא רומיאו בישראל - אלפא רומיאו


למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים