אלפא רומיאו מיטו החדשהלאחר היעדרות של שנים רבות מהקטגוריה, אלפא רומיאו משיקה את ה-MiTo, מיני פרימיום חדשה שתתחרה ראש בראש עם מיני ועם אחותה לקונצרן, הפיאט 500, ותהיה אחת המכוניות החשובות ביותר בחברה בשנים האחרונות. והעיצוב? איטליה. 

מאת: טל ברונפר

אלפא מיטו
אלפא מיטו החדשה / צילום: יצרן
 
אלפא רומיאו נעדרה מפלח השוק הקומפקטי זה שנים רבות, ובחרה להתמקד ברכבי יוקרה וספורט קיצוניים בשנים האחרונות. אבל עכשיו, עם הצגתה הרשמית של המיטו, נראה כי הדברים עומדים להשתנות. האם תצליח המיטו להדיח את מלכת המכירות בפלח הקומפקטיות היוקרתיות באירופה, הלא היא המיני של במוו? כך לפחות מקווים בקונצרן אלפא רומיאו-פיאט. המיטו צפויה להיות משווקת גם בארה"ב במסגרת חזרתה של אלפא רומיאו לשוק האמריקאי.
 

האלפא מיטו משתדלת לא לאכזב באגף העיצוב. ואכן, קשה להתעלם ממנה. חובבי אלפא יזהו מיד כי היא דומה מאוד ל-C8 "קומפטיציונה", הספורט-קופה הנחשקת של אלפא, הן בקימורי מכסה המנוע והן בפנסים האחוריים העגולים. ואכן, מעצבי אלפא מאשרים זאת. התוצאה? בעיני המתבונן, אבל מה שבטוח – להתעלם ממנה אי אפשר. קימורי המרכב והקווים המעוגלים שלה מקנים לה מראה איטלקי "חם" וטיפוסי לאלפא, יחד עם הסבכה המפורסמת, אך למעשה היא מבוססת על פלטפורמת הפיאט פונטו הנוכחית. אורך האלפא החדשה הוא 406.3 ס"מ, וגובהה 144.6 ס"מ. בסיס הגלגלים דומה לזה של הפונטו – 251.1 ס"מ.

 

אלפא רומיאו מיטו

צילום: יצרן

 
 
 
 
 

מקור השם מיטו, על פי אלפא, הוא משילוב העיר מילאנו, מקום מושבה של אלפא רומיאו, וטורינו – שם היא תיוצר במפעל פיאט, אך מי שאיטלקית שגורה בפיו יודע כי "מיטו" פירושו אגדה באיטלקית.

אלפא היא אלפא, וכנצר לשם המחייב צריכה המיטו לעמוד בסטנדרטים גבוהים של הנעה והנאה (מנהיגה). אלפא מתכוונים לספק את הסחורה על ידי מגוון מנועים, כאשר מנוע הדגל הוא מנוע 1.4 טורבו בנזין, המפיק נתון מרשים של 155 כ"ס ב-5,500 סל"ד, ו-23.5 קג"מ מומנט, המגיע ב-3,000 סל"ד, עם נתון מרשים של 8 שניות מ-0 למאה. לבד ממנוע זה, מציעים אלפא נכון לעכשיו שני מנועים נוספים: מנוע דיזל JTD של קונצרן פיאט, בנפח 1.6 ליטרים, המפיק 120 כוחות סוס כבר ב-3,750 סל"ד, ומומנט של 32.6 ב-1,750 סל"ד. בנוסף, מציעים אלפא גרסה מוחלשת וצנועה יותר של מנוע ה-1.4, ללא מגדש טורבו, המפיקה 78 כ"ס ב-6,000 סל"ד ומומנט של 12.2 קג"מ ב-4750 סל"ד. כל המנועים משודכים לתיבת הילוכים ידנית עם 6 הילוכים.

המיטו תגיע עם מערכת ה-DNA החדשה – Dynamic, Normal, All Weather. אלפא מבטיחים כי מערכת זו תשנה את התנהגות המנוע, תיבת ההילוכים, הבלמים, הבולמים וההגה, על מנת להתאים את הרכב לשלושת התנאים השונים. בתחום הבטיחות, המיטו תכלול 7 כריות אוויר, מערכת בקרת יציבות, מערכת ABS וסיוע בבלימה. אלפא רומיאו מיטו זכתה ב-5 מתוך 5 כוכבים במבחן ריסוק של EuroNCAP. בתחום האבזור, אלפא מציעה את מערכת המולטימדיה "Blue&Me" המאפשרת חיבור לטלפונים ונגני מדיה, אשר פותחה בשיתוף פעולה עם מיקרוסופט, ומגיעה עם אופציה לניווט לוויני משולב.

 

Alfa MiTo

צילום: יצרן

 
 

נכון לעכשיו, יבואנית פיאט ואלפא רומיאו לישראל, סמל"ת, אינה מפרסמת תאריכי הגעה מדוייקים, אם כי הצפי הוא שהמיטו תגיע לישראל בתחילת 2009. קרוב לוודאי כי היא תשווק בכוונה למצבה כמתחרה זולה יותר למיני, כלומר תג מחיר בסביבות 145,000 שקלים ומעלה לגרסאות הבכירות.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים