בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

אופל קורסה החדשה נחשפה בגרסה חשמלית

אופל קורסה החדשה נחשפה בגרסה חשמלית


אופל חשפה את הדור החדש של הסופר-מיני שלה, שתהיה אחות תאומה לפיג'ו 208. אצלנו בשנה הבאהמאת רן סגל
 
אופל חשפה את הדור השישי של הקורסה, בשלב זה רק בגרסה חשמלית. הקורסה החשמלית מצטרפת אל הגרנדלנד X פלאג-אין הייבריד שהוצג בתחילת החודש וזאת כחלק מהתכנית האסטרטגית של היצרנית לחשמול כל הקו הדגמים.

אופל קורסה
 
הקורסה היא המכונית הנמכרת ביותר של אופל במשך השנים, עם לא פחות מ-13.6 מיליון יחידות מאז הדור הראשון שהוצג ב-1982. אופל קורסה החדשה מבוססת על פלטפורמת CMP החדשה של קונצרן פיג'ו-סיטרואן למכוניות קטנות וחולקת מכלולים עם פיג'ו 208 שהוצגה בתחילת השנה. מקבוצת לובינסקי, יבואנית אופל בישראל, נמסר כי אופל קורסה החדשה תגיע ברבעון הראשון של שנת 2020 - אך בשלב זה לא ברור אם הגרסאות החשמליות יגיעו יחד עם גרסאות הבנזין או במועד שונה.
 

עיצוב ומידות

העיצוב של אופל קורסה החדשה מזוהה מיד כאופל, אך גם שונה מהדור הקודם ומביא את שפת העיצוב החדשה של המותג. כמו כן אופל לא מסרו מידות מלאות אך ציינו כי אורכה הקורסה החדשה עומד על 406 ס"מ (3.9 ס"מ יותר מהדור הקודם) וגובהה עומד על 143.3 ס"מ (נמוכה ב-4.8 ס"מ) אך באופל מציינים כי מרווח הראש לא נפגע מאחר והנהג יושב 2.8 ס"מ נמוך יותר.

אופל קורסה
 
משקלה של אופל קרוסה החדשה עומד על 980 ק"ג בלבד (אך לא בגרסאות החשמליות, כמובן) והיא קלה ב-108 ק"ג מהגרסה הקלה ביותר של הדור היוצא. נתון זה הושג לאחר דיאטה מדוקדקת שכללה בין היתר חלקי מנוע מאלומיניום, מכסה מנוע מאלומיניום, מושבים קדמיים קלים ב-5.5 ק"ג, מושבים אחורייים קלים ב-4.5 ק"ג ומרכב קל ב-40 ק"ג.

אופל קורסה
 

מנוע וביצועים

לקורסה e מנוע חשמלי בהספק של 100 קילוואט שהם כ-136 כ"ס ונתון מומנט העומד על 26.5 קג"מ. טווח הנסיעה בתקן WLTP עומד 330 ק"מ - נתון עדיף במעט על זה של רנו זואי, למשל. ההאצה ל-50 קמ"ש אורכת 2.8 שניות ול-100 קמ"ש מגיעה הקורסה בתוך 8.1 שניות. למנוע 3 מצבי נהיגה – "חיסכון" לצריכת חשמל אופטימלית, "נורמלי" לנסיעה רגילה ו"ספורט" לחידוד הביצועים.


אופל קורסה
 
לקורסה e סוללה בגודל 50 קוט"ש וניתן להטעין 80% ממנה ב-30 דקות בלבד באמצעות עמדת טעינה מהירה. נתונים נוספים אודות הטעינה לא פורסמו,  אך מאחר ומדובר באותה יחידת הנעה של ה-208 החשמלית ניתן להניח כי טעינה באמצעות שקע ביתי תארך 16 שעות בעוד עמדת טעינה ביתית תקצר את משך התהליך ל-5 שעות ו-15 דקות (עמדת 11 קילוואט) או 8 שעות (עמדת 7.4 קילוואט).
 
ניתן יהיה לעקוב אחר מצב הסוללה באמצעות אפליקציית myOpel ולתאם את שעות הטעינה בהתאם לתעריף הרצוי.
 
באופל מציינים כי כבר בחודשים הקרובים יוצעו גם מנועי בנזין ודיזל, שככל הנראה יהיו זהים לאלו של ה-208 החדשה.

אופל קורסה
 

אבזור ובטיחות

אופל קורסה החדשה תציע פריטים כמו לוח מחוונים דיגיטאלי וריפודי עור, מערכת המולטימדיה תוצע בגודל 7 או 10 אינץ' (בהתאם לרמת הגימור) ותכלול מערכת ניווט מקורית.

אופל קורסה
 
לראשונה במכונית קטנה מציעה אופל אופציה לתאורת לד אדפטיבית. מערכת התאורה עושה שימוש ב-8 נורות לד נפרדות ובמצלמה קדמית המסוגלת להתאים את כיוון אלומת האור ועוצמתה כך שלא תסנוור את הרכבים הבאים ממול. מערכות נוספות שיוצעו הן בלימת חירום אוטונומית, זיהוי תמרורים, בקרת שיוט אדפטיבית, התרעת רכב בשטח מת ומערכות סיוע לחניה.
 
 
לדגמי אופל בישראל – אופל
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מה המחיר  אבל מה המחיר שלה, זה נראה טוב מאוד מרגישה יוקרתי...

צחי פלד,26.05.2019

2. המחיר שלה יהיה בטח זהה למחיר של   פיג'ו 208 החשמלית. כמובן שבארץ כל המכוניות יקרות ...

לצחי פלד,27.05.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים