בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

אופל מסכמת שנה ומקצצת מחיריםיבואנית אופל בישראל מוזילה מחירים של חלק מהדגמים, וצופה גידול משמעותי במכירות - למרות ההאטה הצפוייה בשוק
מאת אורן דורי ויתיר דוידוביץ 

יבואנית אופל לישראל, קבוצת שלמה רכב, סיכמה שנת פעילות ראשונה של המותג הגרמני תחת חסותה. במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום בתל אביב התייחס המנכ"ל, אסי שמלצר, למצבה של אופל קודם להחלפת היבואנים: "היבואן הקודם (UMI - י.ד.) השכיח את המותג. לא היה קל להחזיר את אופל לישראל".

בניגוד למרבית יבואניות הרכב, מחירון 2012 של אופל מביא עמו מספר הזלות. הנתון המפתיע ביותר הוא מחירה של אופל אסטרה 1.4 טורבו, שתעלה החל מהיום 124 אלף שקל בלבד – הוזלה של 9,000 שקלים. המחיר החדש מציב את האסטרה טורבו בתחרות עם מכוניות כמו טויוטה קורולה או שברולט קרוז 1.6. גרסת ה-1.6 ליטר של האסטרה הוזלה ב-3,000 שקל, וכעת עומד הפער בין שתי הגרסאות על 2,000 שקלים בלבד. הוזלה זו תוביל, ככל הנראה, למכירתה של האסטרה 1.6 בעיקר בשוק הליסינג. דגם נוסף שהוזל, באופן דרמטי אף יותר, הוא אופל אינסיגניה OPC. המהדורה הספורטיבית למכונית המנהלים תימכר החל מעכשיו ב-300,000 שקל - 60 אלף פחות ממחירה עד כה.
 

אופל אינסיגניה OPC. עכשיו (הרבה) יותר זולה / צילום: יצרן

נתוני המכירות של אופל בישראל עמדו השנה על למעלה מ-4000 כלי רכב חדשים. נתונים אלו נמוכים באלף יחידות ביחס ליעדים שהציבו ביבואן בתחילת השנה ועדיין מדובר במספרים גבוהים. התפלגות מסירות הרכב עמדה על 62% מסירות למגזר המוסדי לעומת 38% למגזר הפרטי. לדברי אילן טל, המשמש כמנכ"ל משותף לצד שמלצר, רכבי אופל נמכרו לכל חברות הליסינג בישראל. אולם, כמעט מחצית ממכירות הרכב של המותג היו בתוך הבית, לחברת שלמה סיקסט.
 
"שנת 2012 תהיה לא קלה עבור ענף הרכב. שיגעון הגדלות של היבואניות יתרסן בגלל תנודות כלכליות בעולם", אמר שמלצר. למרות אמירות אלו מציבים באופל יעד מכירות שאפתני לשנה החדשה – 6000 כלי רכב, כמעט 50% יותר מבשנה החולפת.
 
במהלך השנה הבאה מבטיחים באופל להרחיב את היצע הדגמים שיגיעו ארצה. ברבעון הראשון יחל בארץ השיווק של אופל מריבה המיקרו-ואנית והאסטרה GTC. ברבעון השני תגיע אופל זפירה המיניוואנית, גרסת 3 דלתות לאופל קורסה והג'יפון אופל אנטרה. ברבעון השלישי תנחת בארץ אופל אסטרה סדאן, החשובה לשוק הישראלי ואופל קומבו, מתחרה לסיטרואן ברלינגו.
                                                            
לדגמי אופל בישראל – אופל
 
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים