בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

אודי A5 ו-S5 החדשות נחשפות



אודי חושפת את הדור השני של ה-A5 וה-S5 עם פלטפורמה חדשה וקלה יותר, מגוון רחב של מנועים ותא טייס וירטואלי




מאת פבל צ'רניצקי

אודי A5 הראשונה הגיעה לפני מה שנראה היום כמו נצח - 9 שנים. מאז היא עברה כמה שינויים ואי אילו מתיחות פנים, אך הבסיס של הדגם - השלד והפלטפורמה, נותר ללא שינויים. עכשיו, אחרי שה-A4 החדשה הספיקה להשיג דריסת רגל בשוק העולמי, הגיע הזמן להשיק את האחות המעוצבת.

אודי A5

בניגוד ל-A5 המקורית, נראה שאודי החליטה לתת לזו החדשה זהות קצת יותר מובחנת מזו של ה-A4, עם פנסים ופגוש קדמיים ששונים באופן די מהותי מאלו של הסדאן. דווקא שאר קווי המתאר של המרכב לא עברו שינויים דרסטיים ביחס לדגם היוצא ואחד מסימני ההיכר של אודי A5, קו הירכתיים הגלי והמפוסל שנע לאורך הצד של המכונית נותר על כנו.

 
אודי לא חושפת את המידות של ה-A5 החדשה, אך היא כן מציינת כי היא גדולה יותר בכל מידה - הן במידות החיצונית, והן בבסיס הגלגלים, מרווח הפנים ותא המטען שנפחו גדל ל-465 ליטר, 10 יותר מבדור הקודם. יחד עם זאת, בזכות שימוש בפלטפורמת ה-MLB Evo החדשה שמשמשת גם את ה-A4, אפשרה לחתוך ממשקלה עד 60 ק"ג ביחס לדור הקודם.

אודי A5

בפנים מקבלת ה-A5 החדשה תא נוסעים זהה לזה של ה-A4. העיצוב מוקפד ומודרני ואת לוח השעונים אפשר לקבל בוואריאציית תא הטייס הוירטואלי שהופך את כולו למסך 12.3 אינץ' רב מידע. אליו מצטרף מסך 8.3 אינץ' במרכז הדשבורד, ממשק אנדרואיד אוטו ואפל קארפליי לחיבור הטלפון למכונית, מערכת שמע מבית Bang & Olufsen ועוד.

אודי A5

היצע יחידות ההנעה, כצפוי ממוצר של קונצרן פולקסווגן, יהיה ענקי. הוא יכלול חמישה מנועים בסך הכל - שני טורבו בנזין ושניים טורבו דיזל, בהספקים של בין 190 ל-286 כ"ס, ושלוש תיבות הילוכים - ידנית עם שישה, רובוטית כפולת מצמדים עם שבעה או אוטומטית פלנטרית עם שמונה. האוטומטית תשודך למנוע הדיזל החזק ביותר (286 כ"ס) ול-S5 בעוד הרובוטית והידנית תשודכנה לשאר ההיצע לפי בקשת הלקוחות.

אודי S5

ואם כבר נגענו ב-S5, זו מקבלת את מנוע ה-3.0 ליטר טורבו של הקונצרן, שמפיק כאן 354 כ"ס. 21 יותר מזה של הדור הקודם. את נתון המומנט אודי לא מוסרת, אך הגיוני כי זה ישאר ללא שינוי, על 44.8 קג"מ. מעבר למנוע, מקבלת ה-S5 את הטיפול האופייני. בצד הקוסמטי הוחלפו הגריל לבולט יותר, הפגושים למוחצנים, החישוקים לגדולים יותר וכמובן גם נגיעות עיצוב ותגי S5 בתא הנוסעים, בעוד הצד הטכני מקבל גם בולמים קשיחים יותר וכיול שונה לדוושות ולהגה.

אודי S5

מחברת צ'מפיון מוטורס, יבואנית אודי לישראל, נמסר כי אודי A5 ואודי S5 צפויות להגיע לישראל בתחילת 2017.


לדגמי אודי בישראל - אודי 

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים