בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

אודי תטמיע את אפליקציית Waze בכל הדגמיםלראשונה בישראל, תימכר מכונית עם כרטיס סים מובנה ומערכת ניווט מבוססת אינטרנט. העלות: 5,500 שקל, ולאחר שנה יתווסף תשלום חודשי
מאת נועם ריין

מערכות הניווט לרכב היו הדבר החם ביותר בשוק האביזרים עד לפני שנתיים-שלוש, אך את מכשירי הניווט החיצוניים ותוכנות הניווט של מערכות המולטימדיה החליפה בהצלחה רבה אפליקציית ה-Waze, שמציעה יתרון של דיווחי תנועה והתרעות בזמן אמת - וכמובן, שימוש חינמי לחלוטין.

הראשונה שהציעה אפשרות להצגה של ה-Waze על מסך המולטימדיה המותקן ברכב היתה טויוטה, שהטמיעה בקורולה החדשה את פונקציית ה"Miror Link", אך בשלב זה האפשרות תומכת במכשירים מסוימים של סמסונג בלבד. בקרוב תפתח גם אופל אפשרות להצגה מלאה של מסך הסמארטפון על המסך ברכב, ואפל דיווחה לאחרונה על השקת מערכת מולטימדיה לרכב שתסתנכרן באופן מלא עם האייפון - ותוצע בעתיד הקרוב בדגמי רכב רבים. בינתיים מציגה צ'מפיון מוטורס, יבואנית אודי, אפשרות נוספת לשימוש ב-Waze ברכב שלא דרך הסמארטפון - בעלויות גבוהות יחסית, ורק ברכבי אודי בשלב זה.


ה-Waze ישתלב במערכת ה-MMI של אודי / צילומים: יח"צ

תמורת סכום לא מבוטל של 5,500 שקל תותקן במערכת המולטימדיה בדגמי אודי אפליקציית ה-Waze, אך כיוון שזו דורשת חיבור אינטרנט פעיל, יהיה צורך גם בכרטיס סים שיותקן ברכב. בשנה הראשונה יקבלו הלקוחות כרטיס סים של אורנג' ללא עלות נוספת, ולאחר מכן הם יוכלו להמשיך ולהשתמש בו תמורת 25 שקלים בחודש או להחליף לכרטיס סים אחר.

המערכת של אודי מבוססת על מערכת ההפעלה אנדרואיד 4.2, אך היא מסוגלת להציג את אפליקציית ה-Waze בלבד על מנת לצמצם את הסחות הדעת בזמן הנהיגה. המערכת לא יוצרת קשר עם המכשיר הסלולרי של הנהג. בשלב זה המערכת מוצעת בדגמי ה-A6, A7, A8 ו-Q7, כאשר בתוך כחודשיים תושלם ההטמעה בכל דגמי אודי.ניב אורון, מנהל חטיבת אודי: "כמותג שחדשנות טכנולוגית היא נר לרגליו, אנו גאים להיות הראשונים בישראל להשיק את מערכת הניווט המקוונת Waze. חדשנות המערכת נמדדת ביתרון העדכון המקוון בזמן אמת והיכולת לחזות עומסי תנועה, זאת בניגוד למערכות הניווט הקיימות כיום שאינן מקוונות כמו Waze בנושא עומסי תנועה ועולות למעלה מכפול במחיר".


לדגמי אודי בישראל - אודי

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים