בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

אבארט 124 ספיידר נוחתת בישראלתכירו את האחות של מאזדה MX5: עם מנוע טורבו בהספק של 170 כ"ס, גיר אוטומטי וגג נפתח, אבארט 124 ספיידר באה לעשות לכם כיף. המחיר: 300 אלף שקלמאת נועם ריין

המותג אבארט לקח בשנים האחרונות מספר דגמים "תמימים" של פיאט - ובראשם ה-500 הקטנטנה, והוסיף להם פלפל במנוע ונגיעות עיצוב כאלה ואחרות על מנת להפוך אותם לרכבי ספורט יקרים ונחשקים. אבל הפעם מדובר במקרה שונה: אבארט 124 ספיידר, למרות החייאת השם המיתולוגי מארכיוני פיאט, היא לא יותר מוריאציה במפרט ועיצוב שונה של מאזדה MX5. אז מה ההבדלים בין השתיים ולמה האיטלקיה יקרה בהרבה?

אבארט 124 ספיידר

מבחינה עיצובית, האיטלקים הצליחו לבדל את המוצר שלהם באופן די משמעותי. תחת השם פיאט 124 ספיידר ברחבי העולם, וקצת יותר תחת המותג אבארט - שכיום זו הגרסה היחידה שהגיעה לישראל. האבארט הפתוחה מציגה חזית שונה לחלוטין עם גריל גדול ופנסים גבוהים, בניגוד לאלו הצרים של מאזדה; מאחור מקבלת האבארט יחידות תאורה שמזכירות את אלו של דגמי מזראטי, אך תא הנוסעים הוא מאזדה לכל דבר ועניין - החל מגלגל ההגה, דרך מסך המולטימדיה ועד  לגלגלת הפיקוד שנמצאת ליד תיבת ההילוכים.


שינויים משמעותיים יותר נמצאים מתחת למעטה העיצוב: בעוד מאזדה MX5 משווקת אצלנו עם מנוע 2.0 ליטר (165 כ"ס) ותיבת הילוכים ידנית בלבד, לאבארט יש מנוע 1.4 ליטר טורבו בנזין (170 כ"ס) ותיבת 6 הילוכים אוטומטית. ההבדל בהספק לא משמעותי, אך במומנט יש פער גדול יותר: למאזדה 20.4 קג"מ ולאבארט 25.5 קג"מ, מה שמביא לביצועים עדיפים באיטלקיה: 6.9 שניות חולפות עד שהיא מגיעה ל-100 קמ"ש, בדרך למהירות מירבית של 222 קמ"ש. המאזדה מסיימת את המיאוץ הקלאסי בתוך 7.3 שניות, וצוברת רק 214 קמ"ש על הסקאלה.

אבארט 124 ספיידר

כמו למאזדה, גם לאבארט 124 ספיידר יש הנעה אחורית וגג בד מתקפל. רשימת האבזור של האיטלקיה כוללת בין היתר שליטה מההגה על תיבת ההילוכים, חישוקי "17 קלים, תאורת לד עם שטיפת פנסים, כניסה והנעה ללא מפתח, בקרת שיוט, בקרת אקלים, מסך מולטימדיה עם ניווט בעברית, דיבורית בלוטות', חיישני גשם, תאורה וחניה, מצלמת רוורס ו-4 כריות אוויר. בתוספת תשלום ניתן לקבל גם מושבי עור עם חימום, חבילות צביעה ועיצוב שונות ואגזוז מונזה עם ווסת זרימה חופשית. למעשה, מדובר ברשימת אבזור דומה לזו של המאזדה, עם יתרונות קלים בלבד.

אבארט 124 ספיידר

תג המחיר של אבארט 124 ספיידר עומד על 299,900 שקל, שהם 67,000 שקל יותר מהאחות לבית מאזדה. אנשי היבואנית מסבירים את מחירה הגבוה של המכונית בכך שמדובר במותג פרימיום, מה שאומר שבמידה ותגיע לישראל המכונית גם תחת מותג פיאט - יתכן ונראה מחירים סבירים יותר.


לדגמי אבארט בישראל - אבארט
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים