בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

חברות ביטוח רכב

חברות ביטוח רכב מתחלקות לסוגים שונים ומציעות דרכים שונות לביטוח הרכב. מה ההבדלים בין החברות? מדריך הביטוח של iCar מסביר על חברות ביטוח רכבמאת מערכת iCar

חברות ביטוח רכב – החברות הגדולות

עוד בטרם פרצו לשוק חברות הביטוח הטלפוניות והצעירות, שלטו בענף הרכב הישראלי חברות ביטוח רכב גדולות וותיקות – אשר מתמחות במגוון ענפי ביטוח ונהנות מניסיון רב שנים ומ"גב כלכלי" רחב. בין חברות אלו ניתן למנות את "כלל", "מנורה", "איילון", "הכשרת היישוב", "מגדל", "הפניקס" ועוד. בעבר, חברות ביטוח אלו התמחו במכירת פוליסות דרך סוכני הביטוח. גם כיום, הסוכנים הם הלקוח העיקרי של החברות הגדולות – אך חלקן מוכרות פוליסות ביטוח גם דרך הטלפון והאינטרנט.

חברות ביטוח רכב – החברות הישירות

החל משנות התשעים, פועלות בישראל חברות ביטוח רכב "ישירות" – המוכרות פוליסות ביטוח דרך הטלפון והאינטרנט, ללא צורך בקשר עם סוכן. המודל הישיר למכירת פוליסות ביטוח הגיע מארה"ב, שם השיטה נפוצה מזה זמן רב. בין חברות אלו ניתן למנות את "איי.די.איי" (המפעילה את חברות הבת "ביטוח ישיר" ו-"9,000,000"), "שירביט", "AIG", "איחוד ישיר" (מקבוצת מגדל) ועוד. חברות הביטוח הישיר הן חברות ביטוח רכב לכל דבר ועניין – וחלקן מבוססות על חברות ענק בינלאומיות.

חברות ביטוח רכב – מה השיטה העדיפה?

מקובל לומר כי חברות ביטוח רכב גדולות וותיקות, המוכרות את הפוליסות דרך סוכני הביטוח, הן הדרך הבטוחה לקניית פוליסה "בראש שקט". חברות הביטוח הישירות לעומת זאת נתפסות כאלו שמציעות מחירים אטרקטיביים, מבצעים מזדמנים ושירותים חדשניים כגון העברת טסט, החלפת גלגל, העמדת רכב חלופי במקום התאונה ועוד. בסופו של דבר, ההבדלים בין חברות ביטוח רכב ישירות לבין חברות ביטוח רכב "מסורתיות" הולכים ומצטמצמים עם השנים. החברות הותיקות מוכרות פוליסות משתלמות דרך האינטרנט, החברות הישירות מעניקות שירות אישי ברמה שלא נופלת מזו של סוכן הביטוח וההכרעה ביניהן צריכה להתבצע על פי תנאי הפוליסה המוצעים והמחיר המבוקש. שימו לב לגובה הכיסוי: חברות ביטוח רכב עשויות להציע מחירי פוליסה אטרקטיביים, אך אלו יותנו בכיסוי נמוך יחסית לנזקים אשר עלול שלא להספיק במקרה של תאונה עם נזק גבוה.

חברות ביטוח רכב - לינקים לאתרים

הראל
AIG
איחוד ישיר
כלל
מנורה
מגדל
הפניקס

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים