בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

ביטוח רכב עובדי מדינה

ביטוח רכב עובדי מדינה: מהם התנאים וההטבות? למי זה משתלם? והאם גם בן הזוג יכול לבטח את רכבו? מדריך הביטוח של iCar מסביר על ביטוח רכב עובדי מדינהמאת מערכת iCar

ביטוח רכב עובדי מדינה – מי זכאי להטבות?

כל עובד מדינה (שאינו עובד קבלן) זכאי להטבות והנחות במסגרת ביטוח רכב עובדי מדינה. למעשה, המדינה אינה מבטחת את רכבו של העובד – אלא רק מעניקה החזרים על תשלומי הביטוח. כל עובד מדינה זכאי להחזרים בהתאם להגדרת הרכב שנקבעה עבורו בחוזה ההעסקה: ההגדרה המרחיבה ביותר היא "רכב שירות", אשר בעליו יזכה להחזר מלא של עלות הביטוח (עד 7,000 שקל, על פי ההסכם לשנת 2012). הביטוח ל"רכב שירות" כולל גם ביטוח חיים ונכות לבעל הרכב ולבן זוגו, על פי ההסכם הנוכחי. עובד אשר רכבו מוגדר כ"אישי" יקבל החזר חלקי.

ביטוח רכב עובדי מדינה – מי החברות המבטחות?

על פי ההסכם הנוכחי, ביטוח רכב עובדי מדינה יתבצע ב-3 חברות ביטוח שונות, בהתאם ליצרן הרכב:

·         רכבים מתוצרת אלפא רומיאו, איסוזו, דודג', הונדה, האמר, מרצדס, סאאב, פורד, קאדילק, סאנגיונג ופורשה יבוטחו בחברת "כלל".

·         רכבים מתוצרת MG, אודי, איווקו, ביואיק, דייהו, דייהטסו, וולוו, טויוטה, יונדאי, לנדרובר, מאזדה, מיצובישי, ניסאן, סובארו, סוזוקי, סופה, סיאט, סמארט, סקודה, פיאג'ו, פיג'ו, קיה, קרייזלר, רובר, רנו, שברולט, לנצ'יה ולינקולן יבוטחו בחברת "שירביט".

·         רכבים מתוצרת אופל, ב.מ.וו, ג'י.אמ.סי, יגואר, סיטרואן, פולקסווגן, פונטיאק ופיאט יבוטחו בחברת "הראל".

ביטוח רכב עובדי מדינה – החזרים והשתתפות עצמית

עבור פוליסת ביטוח רכב עובדי מדינה לכל נהג מגיל 24 ומעלה, ישלם עובד המדינה את פרמיית הבסיס במסגרתה עומד גובה ההשתתפות העצמית על 400 שקל במוסכי הסדר או 800 שקל במוסך אחר. עבור ביטוח לנהג מגיל 21 ומעלה תידרש תוספת של 10% לפרמיית הבסיס, ועלות ההשתתפות העצמית תהיה 550 שקל במוסך הסדר או 950 שקל במוסך רגיל. עבור ביטוח לכל נהג בכל גיל תידרש תוספת של 18% לפרמיית הבסיס, ועלות ההשתתפות העצמית במקרה זה תזנק ל-800 שקל עבור תיקון במוסך הסדר או 1,100 שקל במוסך אחר. בכל מקרה, ההשתתפות העצמית תשולם רק במקרה בו הנזק גבוה מ-650 שקל.

ביטוח רכב עובדי מדינה – רכבים מיושנים ותנאים נוספים

רכבים שיוצרו בשנת 1996 או קודם, יבוטחו בביטוח רכב עובדי מדינה הכולל ביטוח חובה וצד ג' בלבד – בחברת הביטוח "שירביט". עלות הפרמיה לכל הרכבים המיושנים עומדת על 1,790 שקל וכוללת כיסוי לכל נהג. מי שיבחר לבצע ביטוח רכב עובדי מדינה בחברת הביטוח שלא נבחרה עבור הרכב שברשותו, יקבל החזר בשיעור מופחת של 4% אם ביטח בחברה שזכתה במכרז או 8% בכל חברה אחרת.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים