בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

ביטוח צד ג'

מדריכים | ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג' - השוואת מחירים 

ביטוח צד ג' מעניק כיסוי בסיסי שאסור לוותר עליו. מה כולל הביטוח? ומה עלות הפוליסה?


ביטוח צד ג' – מה זה אומר?

ביטוח צד ג' מעניק כיסוי לנזקים שעלולים להיגרם לצד שלישי – ללא כיסוי נזקים עצמיים לרכבו של בעל הפוליסה. ביטוח צד ג' אמנם אינו חובה על פי חוק, אך הוא מומלץ ביותר ולא כדאי לוותר עליו שכן הוא מעניק כיסוי כנגד סיכונים משמעותיים שעלולים להיגרם במקרה של תאונה עם נזק יקר ערך. גם אם ברשותכם סובארו ג'סטי ישנה, תאונה עם מרצדס חדשה ויוקרתית עלולה להסתכם בנזק של מאות אלפי שקלים. לרוב, ביטוח צד ג' נרכש על ידי בעלי רכבים ישנים וזולים – שכן מי שמחזיק ברכב יקר יחסית רוכש ביטוח מקיף, המגן מפני נזקי גניבות ועוד. תביעת ביטוח צד ג' נעשית על ידי בעל הרכב הנפגע, והיא כרוכה בתשלום השתתפות עצמית מצידו של בעל הרכב הפוגע.

ביטוח צד ג' – מחירים

ביטוח צד ג' הוא זול יחסית, כיוון שהוא מכסה סיכונים באופן מוגבל. המחירים נגזרים ממאפייני הנהג בעיקר, אך גם לסוג הרכב ישנה משמעות. ביטוח צד ג' יכול לעלות החל מ-500 שקל והמחיר מטפס עד לסכום של 2,000 שקל ויותר. מומלץ לערוך השוואת מחירים בין חברות הביטוח, כיוון שישנם פערים משמעותיים במחירי ביטוח צד ג' בין החברות השונות. המחירים נקבעים גם על פי גובה הכיסוי: מרבית החברות נותנות כיסוי עד לסכומים של חצי מיליון שקל, אך ישנן חברות המעלות את גובה הכיסוי בתשלום נוסף. חברות בודדות מציעות כיסוי מוקטן, עד לסכומים של 350,000 שקל – ומחיר הפוליסה נמוך בהתאם.

ביטוח צד ג' – תוספות

ביטוח צד ג' כולל באופן עקרוני רק את הכיסוי לנזקים הנגרמים לרכב זר. אך בשל העובדה כי מרבית הרוכשים של ביטוח צד ג' הם בעלי רכבים ישנים, נוהגות חברות הביטוח להוסיף כיסויים שוליים נוספים העשויים לעניין את הרוכשים: ביטוח גרירה הוא אופציה חשובה במיוחד כשמדובר ברכבים ישנים, שלהם סיכוי גבוה להיתקע בצד הדרך. ניתן לבקש בתוספת תשלום גם ביטוח שמשות ורדיו – תוספות אלו מתאימות למי שמחזיק ברכבו מערכות שמע יקרות ו"גניבות".

כתבות בנושא ביטוח צד ג'

רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים