דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

השוואת מחירי ביטוח חובה

Getting your Trinity Audio player ready...


צילום מרכזי: תומר פדר

חברות הביטוח מפעילות עלינו לחצים מכל הכיוונים. הן משקיעות סכומי עתק בפרסומות באינטרנט, בטלוויזיה וברדיו, ומתחרות ביניהן על ליבו (וכיסו) של הלקוח. פוליסת ביטוח החובה דומה אצל כל החברות, ונקבעת על פי החוק, ולכן אין משמעות גדולה מדי לבחירה ביניהן. מהסיבה הזו מומלץ מאוד לבצע השוואת מחירי ביטוח חובה.

השוואת מחירי ביטוח חובה: ההבדלים בפוליסות

על פי הוראות החוק, אסור לנהוג ברכב ללא ביטוח חובה בתוקף. ביטוח החובה מכסה את כל נזקי הגוף העלולים להיגרם בשל הנסיעה ברכב, הן לנהג והן לשאר משתמשי הדרך. לאור זאת, מובן כי אין הבדלים ממשיים בין הפוליסות שמציעות חברות הביטוח – שכן כולן מחויבות לכסות את כלל הנזקים האפשריים. עם זאת, מחירי הפוליסה נגזרים באופן ישיר ממאפייני הנהג והרכב, כך שלפני נהיגה ברכב על הנהג לוודא כי פוליסת הביטוח מותאמת אליו ותואמת לפרטיו האישיים (גיל, ותק, הרשעות וכד').


היה ביטוח? / צילום: jenineabarbanel

פורסם לראשונה ב- 16-02-12


הפערים בהשוואת מחירי ביטוח חובה

מחירי ביטוח חובה נגזרים ממאפייני הנהג והרכב. נהג צעיר עם היסטוריית הרשעות עשירה מוגדר כבעל סיכון גבוה לתאונת דרכים, ולכן יידרש לשלם סכום גבוה יחסית. לעומתו, נהג ותיק וזהיר ישלם מחיר נמוך יותר. גם נתוני הרכב משוקללים: לצורך השוואת מחירי ביטוח חובה תידרשו למסור נתונים על סוג הרכב, נפח המנוע, שנת הייצור ומספר כריות האוויר הנמצאות ברכב. לאור זאת ניתן לקבוע כי אם נערוך השוואת מחירי ביטוח חובה, הפערים ישתנו בין הנהגים וכלי הרכב, אך לא יימצאו הבדלים משמעותיים בין חברות הביטוח.

הדרך המומלצת להשוואת מחירי ביטוח חובה

הדרך הטובה ביותר לבצע השוואת מחירי ביטוח חובה היא באמצעות המחשבון המופיע באתר משרד האוצר. חיפוש מהיר באינטרנט יוביל לאתר משרד האוצר, ושם תוכלו להזין את פרטי הנהג והרכב ולקבל באופן מידי את כל הנתונים על השוואת מחירי ביטוח חובה. את רכישת הפוליסה לא תוכלו לבצע באתר משרד האוצר, ולשם כך תצטרכו לפנות לחברות הביטוח עצמן. 

לצד מחשבון השוואת מחירי ביטוח החובה של משרד האוצר, אפשר למצוא מידע נוסף על הביטוח - מונחים ופרטים רלוונטיים נוספים.

מחשבון השוואת מחירי ביטוח חובה

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

חזור למעלה