בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

משרד התחבורה יחייב רכב כבד בהתקנת מערכות בטיחותמ-1 בנובמבר 2016: משאיות, אוטובוסים ואמבולנסים יחויבו בהתקנת מערכות בטיחות להתרעה על שמירת מרחק וסטיה מנתיבמאת מערכת iCar

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, חתם על תקנה חדשה שתחייב משאיות, אוטובוסים ואמבולנסים, משנת ייצור 2012 ואילך, להצטייד במערכות בטיחות מתקדמות בכלי הרכב. החל מחודש נובמבר 2016 יחויבו כלי רכב במשקל של מעל 3.5 טון בהתקנת מערכת התרעה על סטייה מנתיב ומערכת התרעה על אי שמירת מרחק מלפנים.

מועד התחולה של התקנה נקבע ל-1 בנובמבר, במטרה לאפשר לציי הרכב הקיימים להערך ליישום התקנה החדשה.


שברולט סילברדו. בקרוב עם מובילאיי, או כל פתרון דומה אחר

סמנכ"ל בכיר תנועה במשרד התחבורה, אבנר פלור, ציין כי מערכות הבטיחות יותקנו באמצעות יצרנים מקומיים או נציגי היצרנים מחו"ל, זאת בדומה להתקנות המבוצעות כיום בכלי הרכב הפרטיים. יצוין כי משאיות, אוטובוסים או אמבולנסים חדשים במשקל כולל מעל 3.5 טון שהגיעו לישראל החל מנובמבר 2015 מצוידים במערכות בטיחות אלה.

על פי משרד התחבורה, שתי המערכות נבחנו על ידי מדינות האיחוד האירופי, הוכחו כמערכות בטיחות בעלות פוטנציאל גבוה לצמצום מספר הנפגעים בתאונות דרכים, ועמדו במבחן של עלות מול תועלת.

חובת התקנת מערכות הבטיחות היא צעד משלים שיזמו משרדי התחבורה ורשות המסים למתן תמריצי מס הניתנים החל מאוגוסט 2013 לכלי רכב פרטיים שיובאו לארץ עם מערכות בטיחות, במטרה לעודד רכישה של כלי רכב בטיחותיים יותר. מדובר בהטבות מס הניתנות גם לכלי רכב שהתקינו מערכות בטיחות על ידי יצרנים מקומיים.
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים