בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מבחני ריסוק: 4 כוכבים לפיקנטו, 5 למאזדה CX5

מבחני ריסוק


סבב חדש של מבחני ריסוק התפרסם. קיה ריו מאכזבת עם ציון נמוך לדגם הנמכר בישראל, פורד פיאסטה החדשה מצטיינתמאת: נועם ריין

איגוד הבטיחות האירופאי מפרסם הבוקר תוצאות של סבב מבחני ריסוק חדש, הפעם גדול במיוחד - בהשתתפות 9 דגמים, חלקם חשובים במיוחד לשוק הישראלי. כמו במבחנים קודמים, גם הפעם מספר דגמים קיבלו ציון כפול במידה והם משווקים בשתי גרסאות עם מערכות בטיחות שונות.המכונית המסקרנת ביותר שנבחנה היא קיה פיקנטו, ששמרה על הציון מהדור הקודם עם 4 כוכבים. אלא שהפעם מדובר במבחנים מחמירים הרבה יותר, והציון בהחלט מכובד עבור מכונית מיני. אגב, בגרסה ללא הבלימה האוטונומית זכתה הפיקנטו ב-3 כוכבים בלבד - אך בישראל היא משווקת עם מפרט בטיחות מלא, וזכאית ל-4 כוכבים כדת וכדין. בסעיפי המשנה רשמה הפיקנטו ציונים של 87% בהגנה על נוסעים מבוגרים, 64% בהגנה על ילדים, 54% בהגנה על הולכי רגל ו-47% בסעיף מערכות הבטיחות.


אחותה הגדולה של הפיקנטו, קיה ריו החדשה, זכתה גם היא לציון כפול - אלא שבישראל היא משווקת ללא מערכות הבטיחות, ולכן זכאית לציון נמוך של 3 כוכבים בלבד. הגרסה עם מערכות הבטיחות קיבלה 5 כוכבים, אך היא לא משווקת בישראל.  בסעיפי המשנה רשמה הריו ציונים של 85% בהגנה על נוסעים מבוגרים, 84% בהגנה על ילדים, 62% בהגנה על הולכי רגל ו-25% בסעיף מערכות הבטיחות. משמעות הדבר היא שלמרות שלפיקנטו דירוג כוכבים גבוה יותר, הריו מגנה טוב יותר על ילדים במקרי תאונה - כך שהכוכבים הם לא תמיד חזות הכל.מכונית נוספת שחשובה במיוחד לשוק שלנו היא מאזדה CX5 החדשה, שגרפה ציון של 5 כוכבים. הציון תקף גם לגרסה הבסיסית, שמשווקת עם מערכת בלימת חירום אוטונומית בלבד, ללא מערכות בטיחות נוספות. בסעיפי המשנה קיבלה המאזדה ציונים של 95% בהגנה על נוסעים מבוגרים, 80% בהגנה על ילדים, 78% בהגנה על הולכי רגל ו-59% בסעיף מערכות הבטיחות.עוד בתחום רכבי הפנאי, נרשמו ציונים של 5 כוכבים לג'יפ קומפאס החדש, רנו קולאוס ואופל גרנדלנד X. עבור הקומפאס מדובר בשיפור משמעותי אחרי שהדור הקודם זכה ב-2 כוכבים בלבד. הקומפאס החדש צפוי להימכר בישראל ממש בקרוב. לגבי הקולאוס, שמתחרה בסקודה קודיאק ובקיה סורנטו, עדיין לא ברור אם ישווק בישראל. אופל גרנדלנד X הוא אחיו של פיג'ו 3008, והוא אמור להגיע ארצה במהלך 2018.

בחזרה למכוניות הקטנות: פורד פיאסטה החדשה, מכונית מסקרנת במיוחד, זכתה בציון של 5 כוכבי בטיחות עם אבזור הבטיחות הסטנדרטי. הפיאסטה אמורה להגיע לישראל בתחילת 2018, אך כמוה היו אמורים להגיע עוד דגמים רבים של פורד שפשוט לא מגיעים ארצה כבר כמעט 5 שנים (זוכרים את פורד מונדיאו? קונקט? S-Max? גלאקסי? פוקוס ST? כולן משווקות בדגמים חדשים, ויחד איתן עוד דגמים רבים אחרים של פורד, שפשוט לא מגיעים לישראל). אם וכאשר תגיע הפיאסטה החדשה אלינו, נקבל כאן סופר מיני עם ציוני בטיחות נהדרים. מלבד 5 הכוכבים, רשמה הפיאסטה ציוני משנה של 87% בהגנה על נוסעים מבוגרים, 84% בהגנה על ילדים, 64% בהגנה על הולכי רגל ו-60% בסעיף מערכות הבטיחות.מתוך הדגמים הפחות פופולאריים שנבחנו, אופל אמפרה E - אחותה החשמלית של שברולט בולט - זכתה ב-4 כוכבים בסך הכל. כרגע לא נראה שתיובא לישראל בקרוב. מכונית פחות פופולארית אחרת שנבחנה דווקא משווקת אצלנו - זוהי מרצדס C קבריולה, שזכתה כצפוי ב-5 כוכבים. בסעיפי המשנה זכתה המרצדס בציונים גבוהים של 89% בהגנה על נוסעים מבוגרים, 79% בהגנה על ילדים, 66% בהגנה על הולכי רגל ו-53% בסעיף מערכות הבטיחות.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים