רכבי וינפאסט בדרך לישראל

רכבי וינפאסט בדרך לישראל


וינפאסט, יצרנית הרכב הצעירה מווייטנאם, תשווק רכבים חשמליים בישראל באמצעות יבואנית חדשה בשם B-EV מוטורסמאת נועם ריין

מותג רכב חדש בדרך לישראל - והפעם לא מסין אלא דווקא מווייטנאם. מדובר במותג בשם "וינפאסט" (VinFast), שנוסד בשנת 2017 ומשתייך לתאגיד הענק "וינגרופ" - העוסק במגוון רחב של ענפים, בהם נדל"ן, קמעונאות, חינוך, תיירות, סלולאר ועוד. בשנים האחרונות הצהירה החברה על כוונות לייצא את כלי הרכב לשווקי המערב, אך בינתיים מכרה רכבים בווייטנאם בלבד.

היבואנית הישראלית תהיה חברת B-EV מוטורס שבבעלות ברק כהן (לשעבר מנהל מותג ב.מ.וו) וניב אורון (לשעבר מנהל מותג אודי). השניים הקימו את החברה לפני כשנתיים, אך עד כה לא הציגו זיכיון לייבוא של מותג רכב כלשהו.

רכבי וינפאסט בדרך לישראל

בתחילת דרכה הציגה וינפאסט שני רכבים שהתבססו על דורות קודמים של ב.מ.וו X5 וב.מ.וו סדרה 5. בנוסף מחזיקה החברה בשיתוף פעולה עם ג'נרל מוטורס, ומוכרת דגם בשם "וינפאסט פאדיל" - אח תאום לשברולט ספארק. עם זאת, בתחילת השנה הנוכחית הודיעה החברה כי בכוונתה לעבור לייצור של כלי רכב חשמליים בלבד, ולהקים לשם כך מפעלי ייצור בארה"ב ובגרמניה.


צמד הרכבים הראשונים שתמכור וינפאסט בישראל הם רכבי פנאי בשם VF8 ו-VF9. ה-VF8 הוא רכב פנאי קומפקטי באורך של 475 ס"מ (זהה לטסלה מודל Y וארוך בכ-10 ס"מ מסקודה אניאק) ועם בסיס גלגלים נדיב של 295 ס"מ. צמד המנועים החשמליים של ה-VF8 מספקים בין 348 ל-402 כוחות סוס, בהתאם לגרסה, ומאיצים את הרכב ל-100 קמ"ש בתוך 5.3 או 5.8 שניות בהתאמה. לשתי הגרסאות סוללת 90 קוט"ש שמספקת טווח נסיעה של 400-460 קילומטרים.

VinFast VF8

וינפאסט VF9 הוא רכב פנאי גדול יותר שיציע 7 או 6 מקומות ישיבה (בתצורת קפטן). האורך של ה-VF9 מגיע ל-512 ס"מ (נתון דומה לזה של שברולט טראוורס או פורד אקספלורר) ואילו בסיס הגלגלים מתפרס על פני 315 ס"מ. גם כאן יש שני מנועים שמייצרים הנעה כפולה, עם הספק של 402 כ"ס ותאוצה של 6.3 שניות מ-0 ל-100 קמ"ש. טווח הנסיעה המוצהר מגיע עד ל-590 קילומטרים, הודות לסוללת ענק בקיבולת של 106 קוט"ש.

VinFast VF9

היבואנית המקומית הצהירה כי הזמנת הרכבים תתאפשר בחודשים הקרובים וכי האספקות מתוכננות לסוף השנה הנוכחית. מחירים טרם נמסרו, אך היבואנית מדווחת כי הרכבים יסופקו עם אחריות מלאה ל-10 שנים או 200,000 קילומטרים.
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים