דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

מרצדס חשפה קונספט למכונית על חדשה

Getting your Trinity Audio player ready...

בקצרה:

  • מרצדס ויז'ן 111 היא קונספט עתידני עם קריצה לעבר
  • תציג מנוע וסוללות בטכנולוגיה מתקדמת
  • עשויה לרמז על שימוש בטכנולוגיות אלו גם בדגמים סדרתיים

מרצדס חשפה מכונית קונספט חדשה בשם ויז'ן 111, כמחווה עיצובית לדגם הקונספט C111 - ששימש את היצרנית לפני למעלה מחמישים שנה לניסוי בטכנולוגיות חדשניות. וגם הפעם יש כאן כמה כאלו.

מבחינה עיצובית הקשר למכונית ההיסטורית ברור עם חרטום ארוך, יחידות תאורה עגולות מלפנים, דלתות "כנפי שחף" וצללית סופר נמוכה, מה שגם אמור להעניק לה מקדם גרר נמוך במיוחד, תחום בו מרצדס נחשבת למובילה כיום בתעשיה. לדברי מרצדס תא הנוסעים עשוי כולו מחומרים ממחוזרים והוא מכיל שני מושבים עם חגורות בטיחות והגה הדומים לאלה של רכבי מירוץ ומסך ענק הפרוס לכל רוחב הדשבורד.

ה-111 תהיה מכונית ראשונה שעושה שימוש בלעדי במנוע החדשני של YASA, יצרנית מנועים חשמליים בריטית והספקית של יצרניות על אקזוטיות (פרארי, מקלארן וקוניגסג למשל) שנרכשה על ידי מרצדס לפני כשנתיים.

למנוע (מכונה axial-flux) יתרונות משמעותיים על פני המנועים המצויים בחשמליות כיום (radial-flux) לרבות צפיפות אנרגטית גבוהה יותר המאפשרת הספק גבוה וצריכת חשמל נמוכה יותר עם ממדים ומשקל נמוך משמעותית, עד כדי שליש מהמנועים המצויים ברכבים חשמליים כיום. לכן הוא אמור לאפשר שיפור דרמטי בביצועים, בצריכת החשמל המשפיעה על טווח הנסיעה וגם מבחינת ניצול חלל הרכב.

גם מערך הסוללות חדש, עם כימיה ותצורת תאים שונה, שפותחו על ידי קבוצת הפורמולה 1 של מרצדס ואמורים לאפשר עמידות וביצועים משופרים ביחס למקובל כיום.

פורסם לראשונה ב- 20.06.23

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

חזור למעלה