דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

ליסינג תפעולי: אפשרויות המימוןעסקת ליסינג (חכירה) הינה עסקה כלכלית בין המחכיר (בעל הרכב) והחוכר (הלקוח), כאשר תמורת תשלום חודשי קבוע וידוע מראש או צמוד למדד כזה או אחר מנפקת החברה המחכירה מכונית על פי מפרט מסויים ומוסכם לשימושו של החוכר. במרבית עסקאות הליסינג, המכונית נרשמת על שם החוכר. משך ההתקשרות נע בין 30 ל-36 חודשים, כאשר בחלק מהעסקאות ניתן להתגלגל הלאה לעסקה הבאה.

המקור לרעיון הליסינג המימוני (העסקי והפרטי) הוא בארה"ב, שם עסקאות אלו נפוצות למדי. נראה כי המשבר הכלכלי אשר תקף את העולם ואת המשק בישראל, בדגש על מגזר ההיי-טק, הביא את חברות הליסינג לחפש שווקים חדשים, ומכאן החלו לתפוס תאוצה עסקאות הליסינג המימוני ללקוחות פרטיים ועסקיים.

לו רק תקלידו במנוע חיפוש את המילים "ליסינג מימוני", תקבלו מבחר גדול של אפשרויות והצעות, ממגוון חברות ליסינג והשכרה. מרבית העסקאות בישראל כיום פועלות על פי עקרון דומה: בכפוף למקדמה של 15% עד 50% מערך הרכב, תקבלו רכב חדש מהיבואן, ואת יתרת התשלומים תפרסו על פני תקופת החכירה. בתום התקופה ניתן יהיה לרכוש את הרכב מחברת הליסינג על בסיס מחירון לוי יצחק, או לחילופין להחזירו לחברה, לקבל זיכוי חלקי בעבורו ולהתחיל בעסקת ליסינג חדשה. זוהי עסקת ליסינג מימוני.

שיטת הליסינג המימוני דומה בעקרונה לליסינג התפעולי, אך מיועדת בעיקר עבור עסקים קטנים אשר מחזיקים צי רכב קטן ועסקת ליסינג תפעולי אינה כדאית עבורם. אז מה ההבדל? בליסינג מימוני תקופת החכירה בדרך כלל ארוכה יותר, ויכולה לנוע בין 36 ל-60 חודשים. כתוצאה מכך המקדמה הנדרשת על הרכב נמוכה יותר ואחוזי הריבית בדרך כלל גבוהים יותר. גם כאן הלקוח יכול לבחור לרכוש את המכונית או להחזיר אותה לחברת הליסינג כנגד זיכוי במקדמה על הרכב הבא.

יתרונות הליסינג – מינוף ההון העצמי: במקום לקנות רכב משומש, מקבלים רכב חדש תמורת אותו סכום במזומן. כמו כן, בליסינג ישנה יכולת לשמור על הון עצמי נמוך ולנסוע ברכב חדש כל 3 שנים, ובליסינג התפעולי ניתן גם ליהנות מעלויות טיפולים וביטוחים זולות יותר באופן יחסי.

חסרונות הליסינג – בחלק מהמקרים קיימת הגבלה על היקף נסועה שנתי (לרוב עד 20,000 ק"מ). במקרים רבים, רכבי הליסינג מצוידים באבזור בטיחותי ובאבזור נוחות ברמה פחותה מזו של רכבים פרטיים. עלויות המימון הסמויות בעסקת הליסינג יקרות יותר מאשר במימון חיצוני.
 

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

לייעוץ מקצועי חינם: 072-33-44-806

מתחמי תוכן

  • ליסינג במקום לרכוש רכב, אפשר פשוט לעשות ליסינג. מה זה אומר אייקון ליסינג
  • ביטוח רכב כל מה שחשוב לדעת על ביטוח רכב. המלצות, טיפים ומדריכים אייקון ביטוח רכב
  • מימון לרכב רכישת רכב בתשלומים, מתי זה משתלם ומה חשוב לדעת אייקון מימון לרכב
  • רכב יד שניה כל מה שצריך לדעת ברכישת רכב משומש וממה צריך להזהר אייקון רכב יד שניה
  • טרייד אין מפתח תמורת מפתח: לשלם רק את ההפרש לרכב חדש יותר אייקון טרייד אין
  • בחר רכב
לפי דגם
או לפי קטגוריה
כפתור התקשרות מהירה לייעוץ לפני רכישת רכב
חזור למעלה