בחר רכב
רכב חדש 2019
רכב משנים קודמות

אז מה זה יבוא אישי בכלל?מהו יבוא אישי ומה תרוויחו ממנו? אתר iCar מרכז עבורכם את כל המידע החיונימאת טל ברונפר וגיא גפני

אולם תצוגה מצוחצח. רצפה מבריקה. נציג מכירות מלוקק. ריח של אוטו חדש. אלה הם האסוציאציות של רובנו ממעמד רכישת רכב חדש, לו נלוות גם התרגשות מרובה. עד לפני שנים ספורות, היבואנים הרשמיים של המותג היו היחידים שנהנו מההתרגשות שלכם. למורת רוחם של היבואנים, מצב זה השתנה עם הפופולריות הגואה של סוכנויות היבוא האישי, המנצלות את החוק המאפשר לכל אזרח במדינת ישראל לייבא רכב לשימושו האישי.
ראיתם ברחוב דודג' צ'רג'ר שחורה. שברולט קורבט אדומה ובוהקת. אלא שאז ביקרתם באולם התצוגה הקרוב וקיבלתם תשובה שלילית. "אין רכב כזה בארץ". ובכל זאת, איך הם עשו את זה? לתופעה הזו, ההולכת וגוברת בשנים האחרונות, קוראים יבוא אישי.
מדינת ישראל מאפשרת לכל אזרח באשר הוא, לייבא ממדינות מסויימות עד שתי מכוניות בשנה, לשימושו האישי. לכאורה, אין טעם לעשות זאת עם מכוניות הנמכרות בארץ על ידי היבואן הרשמי. עם זאת, חלק מהיבואנים בארץ גורפים רווח נכבד על כל רכב שהם מוכרים. במכוניות משפחתיות, ההפרש אינו משמעותי, אך כאשר מגיעים למכוניות יוקרה בשווי חצי מיליון שקלים ההפרש יכול להגיע לעשרות ואף מאות אלפי שקלים.
לא רק החסכון משחק תפקיד בהחלטה על יבוא אישי: גם החשק להחזיק במכונית יחודית שאין לשכנים גורר רבים לפנות ליבוא האישי. קיימות מכוניות רבות אשר אינן מגיעות לישראל בגלל סיבות כאלה ואחרות – לפעמים בגלל שהיבואן אינו רואה בשיווקן הזדמנות כלכלית ולפעמים פשוט בגלל שלא מתאפשר יבוא המכונית בשל סיבות כאלה ואחרות.
למרות האפשרות לעשות זאת, עד לפני מספר שנים רק אנשים מעטים בחרו לממש את זכותם ולייבא בעצמם רכב ביבוא אישי. זאת משום שהתהליך רצוף בבירוקרטיה ודורש מעבר למילוי המסמכים הבסיסי והמגייע גם השגת אישור יבוא מטעם היבואן במקרים מסויימים ומציאת מוכר מתאים בארץ המוצא.
לאחרונה, הצטרפו לתודעה הצרכנית בישראל סוכנויות יבוא אישי. מטרתן המוצהרת היא להעניק שירות ייעוץ לאזרח המעוניין לייבא אישית רכב לישראל – לסוכנויות אין היתר לעסוק בתחום היבוא ולמעשה אין להן סמכות לייבא מכונית לישראל בשמכם. על פי רוב, תוכלו לבחור ממגוון רחב של מכוניות, כאשר סוכנות היבוא האישי תסייע לכם במילוי המסמכים הדרושים, תאתר את הרכב בארץ המוצא בהתאם לדרישותכם ותוודא שהרכב לא עבר תאונות או נגנב.

פולקסווגן טוארג - ביבוא אישי החל מ330,000 ש

פולקסווגן טוארג. 330,000 ש"ח ביבוא אישי / צילומים: יצרן
סוכנויות מסויימות יציעו לכם בחירה ממבחר מסוים של מכוניות, בעוד שרוב הסוכנויות ישמחו לייבא עבורכם כמעט כל רכב שתחפצו. חלק מהסוכנויות מבוססות, עד כדי כך שהן מחזיקות מחסן מכוניות בשיטת שלם וסע. כמובן שאין מתנות חינם, וכל השירותים הניתנים על ידי סוכנויות היבוא האישי טומנים בחובם פרמיות נכבדות.
למרות זאת, ההפרש בין המחירים בהם נוקב היבואן למחירים שמציעות סוכנויות היבוא האישי - עשוי להיות משמעותי. לדוגמא: מרצדס ML350, ברמת הגימור הגבוהה ביותר עם מאות או אלפי קילומטרים בודדים על השעון, תעלה כ-350,000 ש"ח ביבוא אישי, לעומת 530,000 ש"ח אצל היבואן הרשמי - פער לא קטן של 180,000 ש"ח – עלותה של מכונית מנהלים חדשה, כבונוס נחמד. במקרים של מכוניות יקרות יותר, ההפרשים עשויים להיות משמעותיים אף יותר.
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים