סקודה סופרב - מבחן רכבמכונית המנהלים של סקודה מניידת את בעלי המשרות הבכירות בארצנו - שרי הממשלה. האם היא ראויה לכבוד שנפל בחלקה?מאת אלעד שלו

אחד הרגעים הקומיים המזהירים בסדרה פולישוק של שמואל הספרי, בכיכובו של ששון גבאי, מתרחש בדיוק אחרי שהשר החדש לקידום חברתי רובי פולישוק מושבע לתקופה של שבועיים. השר הגאה מתקשר בשעת לילה מאוחרת לאביו ומספר לו בגאווה שבזה הרגע הוא מונה לשר, "דווקא אתה מכולם?" שואל האב, "אתה רואה אבא, בכל זאת יצא ממני משהו, למרות שלא גמרתי את ההתמחות במשפטים", מנסה השר החדש להדביק את אביו בשמחתו, "טוב", עונה האב, "בכל זאת שר זה לא באמת מקצוע, לילה טוב".

להיות שר זה אולי לא באמת מקצוע אבל להיות שר פותח בפנייך את האפשרות לבחור איזה אוטו ישנע את כבודו ואת פמלייתו, הסופרב זכתה במכרז מכוניות השרים לצד אאודי A6. הכף נוטה רק במעט לטובת האאודי, תשעה שרים בחרו באאודי לעומת שישה בסקודה. [לחוות דעת על הרכב, נתונים טכניים ומחירים בקטלוג הרכב של iCar - סקודה סופרב]


סקודה סופרב. מניידת את שרי הממשלה / צילומים: אלעד שלו

משפט אמריקאי ישן אומר "אם זה נראה כמו ברווז, הולך כמו ברווז ועושה קולות של ברווז - זה ברווז", הדור הקודם של הסופרב היה עם מרכב של פאסאט, מכלולים של פאסאט ומראה של פאסאט, אבל בחזית התנוסס הסמל של סקודה.

הדור החדש של הסופרב זכה לפלטפורמה ייחודית, כמובן שחלק מהמכלולים הם עדיין של קונצרן פולקסוואגן, אבל המראה האנמי של הדגם הקודם הוחלף במראה ייחודי עם יותר נוכחות. הצללית פחות בלונית ויותר מוארכת, הפנסים הקדמיים התארכו, הגריל משתלב עם הבליטות על מכסה המנוע.

תא הנוסעים מכוון בדיוק לטעמו של קהל היעד, נושאי משרה בכירים, איכות החומרים קצת גסה למגע אבל השילוב בין עץ, עור ופלסטיק הרמוני ונעים למראה. נושאי המשרה הפחות בכירים כמו הנהגים ושומרי הראש אינם יכולים להלין, המושבים נוחים ותומכים ושהותם בחברת השר בנסיעות נעימה. הדלתות כבדות וצליל הסגירה מוצק ואלגנטי.


סקודה סופרב. מראה בעל נוכחות

תיבת ה-DSG כפולת המצמדים ושבעת ההילוכים מנצלת בצורה טובה את יכולות מנוע ה- 1.8 TSI עם 160 כ"ס. טוב אבל לא מצוין. תיבת ה-DSG מעלה יותר מדי הילוכים במהירות נמוכה, מד המהירות  מתחת ל-20 קמ"ש והתיבה כבר בהילוך שלישי, התיבה גם סובלת מתגובות מהוססות במהירות זחילה ופקקים.

תנוחת הנהיגה טובה, התאוצות טובות, לחיצה הגונה על דוושת הגז ומנוע ה- TSI  חובט מעט בישבן. ממצב עמידה למאה בפחות מעשר שניות, לא רע בכלל. בהילוך שביעי בסביבות ה- 2000 סל"ד הסופרב משייטת בנעימות, קשה מאוד להוציא אותה משלוותה עם פניות חדות, היא איננה ספורטיבית או חדה אבל היא איננה מחסירה פעימה בתחושת הביטחון.

את יכולה לשמש כנהגת שלי לכמה שעות? שאלתי את זוגתי, "שוב פעם שללו לך את הרישיון?" "לא", עניתי, "אני רוצה להרגיש כמו שר", וכאן התחיל שלב הסחטנות, טוב ככה זה בפוליטיקה.


סקודה סופרב. דלת אחורית חכמה

"אני מבטיח לא לנצל את מעמדי, אני מבטיח לבשל לך את המאכל האהוב עלייך. טוב, כל השבוע", "יש לי עוד בקשה אחת קטנה", דאגתי להחביא את כל הסכינים לפני שהעזתי לבקש, "את צריכה לפנות אליי בכן אדוני השר". לא אלאה את אתכם בהבטחות שנסחטו ממני רק אומר שהצנעה והשתיקה יפה להן.

התיישבתי לי במושביים האחוריים, "קצת קשים המושבים פה מאחור, אבל יש תחושה של יקרות", סיפרתי את חוויותיי לנהגת שבתמורה החזירה לי מבט רושף מהמראה. "הבולמים מכוילים לרמה היותר קשה, את יכולה להפסיק להיכנס לבורות פתוחים", ביקשתי בקול סמכותי. "כן אדוני השר" השיבה הנהגת, יכולתי לראות דרך המראה את מבטה המחפש בורות פתוחים ומכסי ביוב וכשמצאה אחד מהם, הגבירה את מהירותה.

לסופרב יש בסיס גלגלים של 276 ס"מ, 3 ס"מ יותר ממזדה 6, נשמע מעט אבל הסופרב מרווחת מאוד, גם שרים ארוכים מאוד, לא שיש לנו כאלה, יכלו למתוח את רגלים העייפות מכיתות בחתונות ובריתות. מרווח הראש קצת יותר בעייתי, תקרת הסופרב המשתפלת לאחור משאירה מעט מקום לראש.


סקודה סופרב. מרווחת ומרשימה

פתיחת דלת תא המטען מגלה פתח קטן ונפח גדול, 565 ליטר, רק מזוודה אנורקטית יכולה להדחק דרך הפתח הקטן, אבל לסקודה יש פטנט ייחודי, לחיצה על מנוף בצד הימני של תא המטען והסופרב הופך כמו רובוטריק, מאוטו בתצורת סדאן 4 דלתות למכונית הצ'בק חמש דלתות, כל דלת תא המטען כולל השמשה האחורית נפתחים מעלה.

הסופרב מציעה לנהג שבעה מנועים ושלוש רמות גימור, טווח המחירים נע מ- 163,500 לדגם 1.8 TSI עד ל- 284,990 לדגם הבחיר V6 3.2,הסופרב היא מכונית לגיטימית בסגמנט מכוניות המנהלים, הזכייה במכרז מכוניות השרים לצד אאודי, צריכה ויכולה לשפר את תדמית המונית הארוכה. אז להיות שר זה אולי לא באמת מקצוע אבל מבירור שעשיתי עם מנהל הרכב הממשלתי קל יותר להיבחר לשר מאשר להתקבל כנהג. כל שנשאר זה לבחור את המפלגה שתריץ אותי.

לדגמי סקודה בישראל - סקודה
למאמר זה התפרסמו 12 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מבחן רכב אנמי ....  איפה המסקנות? איפה ההשוואה עם מכוניות באותה קבוצה?...

יוסי,14.10.2009

2. אחלה אוטו  אם אני הייתי הנהגת , לא רק שהייתי מחפשת בורות ,אל...

,14.10.2009

3. ליוסי- מה נסגר איתך ??  זה מבחן רכב שבא לבחון את הרכב הספציפי הזה. להשווא...

חיים,14.10.2009

4. סקירה חמודה  רק חבל שזה רכב לעשירים בלבד... אין לנו רשות להשתמש...

ציון דרום,14.10.2009

5. צר לי חיים, אינני מסכים...  תקרא מבחני רכב (אפילו של הסופרב), לעולם תהיה התייח...

יוסי,15.10.2009

6. ציון, 4, למה לעשירים?  המחיר דומה לזה של שאר רכבי המנהלים, מזדה 6, מונדיא...

יוסי,15.10.2009

7. מסכים עם 1  הרכב מאד מעניין אותי והתאכזבתי מהכתבה. ואין שום הת...

אריאל,15.10.2009

8. 7, אני רכשתי סופרב. אם תרצה מידע נוסף....  motti-1@hotmail.com

מוטי,17.10.2009

9. זין של אוטו  זין של אוטו

חסוי,17.11.2009

10. רכב מפנק  קיבלתי לא מזמן הרכב, שידרוג בלתי יאומן מהונדה סיוו...

מתפנק,10.12.2009

11. כבוד השר חצה פס לבן  התמונות שצילם כבוד השר מעידות שהוא חצה פס לבן

פס לבן,12.03.2011

12. רכב נחמד אבל...  רכב מאוד נחמד גם מפנק, מבפנים נראה מצויין ומאובזר ...

גבריאל,23.08.2011
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים