בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

סאיק MG550 - מבחן רכבMG550, המכונית הסינית הראשונה בישראל, הגיעה למבחן ב-iCar ונשלחה לידיו של אייזיק דוידוביץ' לשם ניפוץ הסטיגמות. התובנות לפניכם, וגם גזר הדיןמאת אייזיק דוידוביץ'

להתיישב במכונית סינית זה כמו להיכנס למסעדה צ'כית - משהו חדש, לא מוכר עם ציפיות בגובה נמוך עד שטוח. ולא שיש לי משהו נגד הצ'כים, נהפוכו - השורשים שלי משם, אבל מכונית סינית? זה כבר מוגזם. "Made in China" מתחרז לנו עם מחיר זול, איכות נמוכה, חיקוי. אנטיתזה לתוצרת אירופה המערבית, למשל. חלוצת יבואני הרכב שמשיקה כאן מותג סיני (כרגע ביבוא של 350 מכוניות בלבד) היא חברת "דוד לובינסקי", יבואנית פיג'ו – סיטרואן, סיפקה לנו למבחן מכונית לבנה בשם סאיק -MG550  .
 
פיתוי
 
לא משהו מוזר, לא יוצא דופן ולא בולט בשטח, אבל סאיק MG550 החדשה הזו היא מכונית מרשימה, לפחות חיצונית. שימו עליה סמל של יצרן מערבי או יפאני ותטעו לחשוב שזו פולקסווגן או מאזדה. זו בהחלט נקודה חשובה - עיצוב חיצוני מוצלח מוכר מכוניות כיום. אהבנו.

סאיק-MG550, טורבו-בנזין, 1.8, 144,990 שקל
יתרונות
חסרונות
עיצוב מרשים
איכות חומרים נמוכה
  בידוד רעשים טוב
נוחות בינונית
  אבזור עשיר
מחיר שלא מצדיק רכישה


סאיק MG550. לא הייתם מזהים שהיא סינית / צילומים: אייזיק דוידוביץ'
 
מרשימה אמרנו? אמרנו. פתחו את הדלתות, ומושבים מצופי עור יקבלו את ישבנכם, גג שמש ישזף לכם את הקרחת ומנועים חשמליים יניעו את המושב הכורע תחת משקלכם. זוהי רשימת אבזור חלקית. ממש מנסים כאן לפתות אותנו, כך מסתמן. אך האם יצליחו מנעמי החיים להסיט את עינינו מהדברים החשובים באמת?
 
רושם
 
בהמשך לסעיף הרושם נציין כי לוח השעונים המוקף בפס אדום אסייתי נראה קיטשי, ואיכות החומרים בתא הנוסעים אינה אחידה ונמוכה למדי. מאחורי ההגה מתגלה כי תנוחת הישיבה איננה מושלמת - לוח השעונים גבוה מדי, מושב הנהג קצר, וגם אם מתאמצים קשה להשיג כיוון אופטימאלי למראת שמאל.
 
אז תאמרו ודאי כי אנו קטנוניים ומחפשים פגמים בנרות ונאמר לכם – לא ולא . נהיגה בדגמי מכוניות רבים נותנת לנו את האפשרות להבחין בחריגים, לטוב ולרע. אז הנה לכם בבקשה, משהו חיובי: בידוד הרעשים בMG הפתיע לטובה. זו לא מייבאך, אך בהחלט התקשינו לשמוע את שאון הרוח והצמיגים גם במהירויות גבוהות יחסית. אך שימו לב – לא דיברנו על רעשי המנוע.
 
זה האחרון – מנוע בנזין מוגדש טורבו בנפח 1.8 ליטרים, מספק בהחלט את הסחורה, אך בשילוב עם תיבה בעלת יחסי העברה ארוכים נדרשת לחיצה הגונה על דוושת הגז בכדי להנפיק ביצועים, המלווים בשאון מנוע מוחשי. רעש סיבובי המנוע הגבוהים מלווה גם בויברציות מסוימות, מין חספוס שכיום כבר אינו קיים במכוניות מוקפדות ומלוטשות.
 
למרות שרושם מוטעה על נוחות גבוהה עלול להתקבל אם תשייטו עם הMG על כביש סלול למשעי, התחושה תשתנה ברגע שרמת הסלילה תרד במקצת. חוסר נינוחות ותנודות קטנות ומרגיזות, כמו גם קושי בהתמודדות עם מפגעי כביש גסים יותר, מגלה כי הנוסחה לנוחות גבוהה על סוגי כביש מגוונים היא סוד שמור בתעשיית הרכב. לסינים כנראה יש עוד מה לגלות.


מכונית מרשימה, גם מאחור
 
גם בסעיף התנהגות הכביש נראה כי תעשיית הרכב הסינית עוד לא הדביקה את הפער, אך נחטא לאמת אם נאמר כי הסינית הזו לא עושה את העבודה - היא בטוחה ומתנהגת כצפוי.
 
בטוחה? אם בתקנים עסקינן, אזי ה-550MG מצוידת כנדרש ב-6 כריות אוויר ובמערכת בקרת יציבות אלקטרונית. היא טרם נבחנה במבחן ריסוק אירופאי, ולכן אין עדיין מידע רשמי על רמת הבטיחות הפאסיבית.
 
עובדות
 
סאיק 550MG - לצחוק ממנה? לפסול אותה? להגדיר אותה כמכונית גרועה? זה יהיה מאוד לא מקצועי. ניתן בהחלט לטפוח לסינים מיליארד טפיחות על הכתף, ולשבח את התעשייה המתפתחת מהמזרח על ההתקדמות המהירה ברמת כלי הרכב מתוצרתם – כי בסופו של יום, סאיקMG550  היא לא מכונית גרועה.
 
אם מחירה היה יותר תחרותי, היינו בהחלט ממליצים לשקול את רכישתה כתחליף למכונית משפחתית כדוגמת מאזדה 3 או שברולט קרוז למשל. אבל... כאן מגיעה הפואנטה: מחיר של 145,000 שקל מציב את ה-MG550 כמתחרה ראש בראש מול קיה מג'נטיס העדיפה עליה (והבינונית לכשעצמה), וקרוב מדי למאזדה 6 ופורד מונדיאו העדיפות עליה בהרבה.
 
העובדה כי מדובר ברכב חדש, של מותג חדש מתוצרת מדינה ששמה (עדיין) לא הולך לפניה בכל הנוגע לייצור מכוניות, מעמידה בספק את הנכונות לשלם מחיר שכזה, במיוחד כאשר אלטרנטיבות עדיפות ומוכחות נמצאות בהישג יד.

לדגמי סאיק-MG בישראל - סאיק-MG

למאמר זה התפרסמו 8 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. דומה מאוד לשרבולט קרוז  לדעתי להוסיף 10000 במקרה הנוכחי לאלה שרוצים את השב...

נמרוד,25.11.2010

2. קודם כל צריך לשבור את הסטיגמה ע"ע סקודה  ישראלים שכידוע מדברים במושגים כמו "פח טוב" ו"יושבת...

גל,26.11.2010

3. סיני במחיר ארופאי  המחיר מוגזם לכל הדעות ולא תחרותי. לא צריך לזלזל בר...

אמנון,12.12.2010

4. פגז של רכב ממי שנוהג בו כבר שבוע ובוגר כל היפניות (לת)  

,04.01.2011

5. הסינים הפתיעו לטובה!!!  עשיתי נסיעת מבחן על הרכב ועל עוד כמה רכבים מתחרים,...

gil gool,06.01.2011

6. אוטו מצוין ממליץ בחום יש לי אותו   כל הכבוד לסין מאוד כדי

אור,20.06.2011

7. תומר  להראות כמו אוטו יוקרתי, ובסך הכל די מרוצה ממנו, אי...

אחלה אוטו, קיבלתי בליסינג, שווה כל שקל,24.08.2011

8. אוטו מצויין  יש לי אוטו כזה,ואני מרוצה מאד.

מאיר,06.12.2013
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים