דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

אופל גרנדלנד X (מנוע 1.5 דיזל) - מבחן רכב

אופל גרנדלנד X, רכב הפנאי הקומפקטי שנחשף ב-2017, הוא תוצאה משיתוף פעולה בין ג'נרל מוטורס לבין קונצרן פיג'ו-סיטרואן. ככזה, למרות שהגרנדלנד פותח על ידי GM, הוא חולק לא מעט מכוללים עם ה-3008, החל מפלטפורמת EMP2 המוצלחת ודרך חלקים רבים שניתן היה למצוא במחסן החלקים של PSA – לא קשה למצוא כפתורים זהים, ידיות פתיחת הדלתות מבחוץ ומבפנים, מראות הצד, מתגי החלונות, יחידת ההנעה ועוד. בהתחשב שהם הגיעו מה-3008, מדובר בטרייד לא רע בכלל.

לעמוד הדגם בקטלוג iCar אופל גרנדלנד X


אופל גרנדלנד X, 1.5 ליטרים דיזל, אוט' 8 הילוכים, 130 כ"ס, מ-157,990 שקלים

יתרונות

חסרונות

מערכות בטיחות

שדה ראיה לאחור

הנדסת אנוש

עיצוב שמרני

צריכת דלק

  זינוק מעט איטי


אופל גרנדלנד X

המעבר של אופל לבעלות מלאה של PSA אפשר לגרנדלנד להמשיך ולהשתדרג עם יחידות ההנעה המתקדמות שמפתח הקונצרן הצרפתי, ובהם תיבות ההילוכים החדשות של איסין ואפילו גרסה היברידית-נטענת שעתידה אף היא להגיע לישראל בשנה הקרובה. במבחן שלפניכם פגשנו את הגרנלנד עם מנוע הדיזל ותיבת 8 ההילוכים שמוכרים מדגמים אחרים של פיג'ו-סיטרואן, אך זו הפעם הראשונה שאנו פוגשים בהם ברכב מתוצרת אופל.

עיצוב

העיצוב החיצוני נאה ונעים לעין. לא תמצאו כאן בליטות אקסטרה במכסה המנוע או פתחי אוורור מדומים, אלא פשוט קווים ארוכים ונעימים. בצבע הלבן של רכב המבחן יחד עם הנגיעות השחורות, החישוקים הקלים בשני צבעים והצביעה הדו-גונית האופציונלית, הוא נראה אלגנטי מאוד ויתאים למי שלא מחפש את המוחצנות של רכבי הפנאי האחרים.

אופל גרנדלנד X

גם בפנים הקו האלגנטי ממשיך. הצבע השולט הוא שחור אך נגיעות כסופות במקומות הנכונים משלימות מראה נעים מאוד.

אופל גרנדלנד X

תא הנוסעים

המושבים הקדמיים נוחים ותומכים. קל למצוא תנוחת נהיגה ובגרסה הבכירה הריפודים משולבי עור. לכיסא הנהג בגרסה זו יש כוונון חשמלי חלקי, לגב התחתון ולגובה חלקו הקדמי, ויש גם הארכה (ידנית) למושב. פשוט נהדר. תנוחת הישיבה גבוהה ואת הכיסא לא ניתן להנמיך מספיק, אז קחו בחשבון שאנשים גבוהים עלולים לפתח יחסי קרבה עם הגג הפנורמי.

שדה הראיה לפנים טוב אך מאחור הוא מוגבל עקב שמשה אחורית קטנה יחסית וקורות C עבות. למרות זאת ישנה מצלמת רוורס וחיישנים היקפיים כך שכל תמרון חניה יסתיים בשלום.

אופל גרנדלנד X

המושבים מאחור נוחים ומרווחים במידה מספקת. מרווח הראש טוב למרות הגג הפנורמי (שאינו נפתח כמו באח הצרפתי) והרצפה שטוחה. לנוסעים ישנם פתחי מיזוג ושקע USB, משענת יד בין המושבים עם שני מחזיקי כוסות ופתח "מגלשי סקי" שמאפשר גישה לתא המטען, ידיות אחיזה ותאורת תקרה.

אופל גרנדלנד X

בדומה לגרסת הבנזין גם לגרסת הדיזל שתי רמות גימור, Enjoy ו-Innovation הבכירה. החדשות הטובות הן שכבר מרמת הכניסה תזכו למפרט בטיחות מרשים למדי הכולל בלימת חירום אוטונומית, התרעת רכב בשטח מת, התרעת עייפות, מעבר אוטומטי לאורות גבוהים, בקרת סטייה מנתיב אקטיבית (שפועלת בצורה טובה מאוד עם תיקוני הגה עדינים ורק אם סטיתם בחדות ההגה ממש יתנגד) ומערכת זיהוי תמרורים המקושרת אל בקרת השיוט האדפטיבית שגם היא בעצמה פועלת בצורה נהדרת: אין את תחושת הבלימה המאוחרת שמאפיינת לא מעט מערכות כאלה היום. הזיהוי מספיק מוקדם של רכב איטי או רכב שנכנס לנתיב הנסיעה כך שנוצרת מעין הורדה של הרגל מהגז והאטה חלקה יותר. אגב, את כל המערכות האלו תקבלו רק בגרסאות המאובזרות יותר של ה-3008, בעוד גרסת הבסיס שלו מציעה מפרט בטיחות חלקי.

אופל גרנדלנד X

ברמת הגימור Enjoy ישנה מערכת מולטימדיה בעלת קישוריות אפל קארפליי ואנדרואיד אוטו. נציין כי המסך לא קריא תמיד בשמש ישירה, ובאופן כללי הוא כהה ולא קל לקריאה במבט מהיר. ישנם גם חיישני חנייה אחוריים וקדמיים, מצלמת רוורס, מערכת חניה אוטומטית, חיישני גשם ותאורה, מראה פנימית נגד סנוור, בלם יד חשמלי וחישוקי 18 אינץ'.

רמת הגימור Innovation מוסיפה על כך גם כניסה והנעה ללא מפתח, בקרת אקלים מפוצלת, טעינה אלחוטית, תאורת אווירה אלגנטית בגוון לבן עדין (ללא אפשרות בחירת צבעים) וגג זכוכית פנוראמי המכוסה וילון שאטום רק באופן חלקי. לרמת הגימור הבכירה יש גם אופציה לצביעה דו-גונית.

אופל גרנדלנד X

הנדסת האנוש טובה בהחלט. הכל נגיש, ברור ולא מסורבל. לעומת האחים הצרפתיים, לגרנדלנד בקרת אקלים עם פקדים פיזיים שהופכים את החיים להרבה יותר פשוטים. איכות החומרים והרכבה טובה. הכל מרגיש מוצק ומהודק גם בנסיעת שבילים מהירה.

תא המטען בנפח 514  ליטרים והוא ממש זהה ל-3008 (לפי דף הנתונים מדובר בפער של 6 ליטרים בלבד לטובת הפיג'ו). התא עצמו שימושי וקיימים בו פיצ'רים דומים. הפתיחה החשמלית ללא מגע יד עובדת נהדר, וישנם גם מדף חלוקה, שקע 12 וולט ושני מנופי משיכה לקיפול זריז של המושב האחורי. נהדר.

אופל גרנדלנד X

נוחות נסיעה

נוחות הנסיעה בגרנדלנד טובה מאוד. האופל הג'יפוני מרגיש מהודק מאוד. בנסיעה עירונית הוא משכך וסופג שיבושים בצורה טובה וברוב הזמן שומר אותם הרחק מהנוסעים. הריסון טוב כך שגם אחרי פס האטה הרכב נותר יציב. אותו ריסון מסייע לו לשמור על הנוחות הגבוהה גם בכביש בין-עירוני ויחד עם בידוד רעשים מוצלח מתקבלת איכות נסיעה טובה.

אופל גרנדלנד X

מנוע ותיבת הילוכים

מנוע הדיזל בנפח 1.5 ליטרים מספק 130 כ"ס ונתון מומנט מכובד בהחלט של 30.6 קג"מ. לעומת גרסת הבנזין בעלת הספק דומה, מדובר על השגת שיא ההספק 1,750 סל"ד מוקדם יותר, ואילו המומנט כאן גבוה ב-7.2 קג"מ. תמורת היכולות האלו תאלצו לשלם בכמעט 2 שניות נוספות בהאצה ל-100 קמ"ש. למנוע גם משודכת תיבה אוטומטית חדשה בעלת 8 הילוכים.

אופל גרנדלנד X

יחידת ההנעה הזו חוצה מגזרים. היא שוכנת ב-3008 כמובן, גם בסיטרואן C5 איירקרוס ואפילו בברלינגו החדשה. המנוע גמיש מאוד ומנייד את הגרנדלנד בקלות ובכל מצב (ריק או עמוס). היציאה מהמקום לא מרשימה ואפילו מהוססת, אבל פרט לכך המנוע נהדר ועקיפות, גם אם בעליה, מתבצעות בקלות יחסית.

אופל גרנדלנד X

תיבת ההילוכים החדשה של איסין, בעלת 8 הילוכים, לא מהירה במיוחד אבל מאוד מתאימה לאופי הדיזלי של המנוע. בדיוק כמו שחווינו ברכבים אחרים של הקונצרן עם יחידה ההנעה הזו. על אף התגובה האיטית, התיבה מעבירה את ההילוכים בצורה חלקה ומבצעת את עבודתה בצורה יעילה.

צריכת הדלק במהלך ימי המבחן עמדה על 15.6 ק"מ לליטר. זהו שיפור של כמעט 5 ק"מ לליטר ביחס לנתון שמדדנו בגרסת הבנזין, וזה בהחלט פער מוחשי - אם תרצו, זה אומר שיש לכם בערך עוד 244 ק"מ על כל מיכל שתמלאו.

אופל גרנדלנד X

התנהגות כביש

התנהגות הכביש בטוחה מאוד. אין פה את הנשמה הספורטיבית של ה-3008 אבל הגרנדלנד בהחלט מרגיש נשלט עם נטייה קלה ומקובלת לתת היגוי. ההיגוי מדויק (אך כלל לא מתקשר), ישנן תגובות טובות להעברת משקל ובאופן כללי התגובות פרוגרסיביות ולא חדות, מה שמאפשר בכל זאת לפתח קצב מהיר.

אופל גרנדלנד X

סיכום

כשבחנו את אופל גרנדלנד בגרסת הבנזין בהחלט הערכנו אותו - הוא מביא עימו איכויות גבוהות בסעיפי הנוחות, איכות החומרים וההרכבה ומגוון מערכות הבטיחות מתקדמות כבר בגרסת הכניסה. לצד אותם יתרונות, היו לו גם חסרונות בולטים בדמות צריכת דלק ותגובת תיבת ההילוכים.

אופל גרנדלנד X

נראה שגרסת הדיזל החדשה היא שדרוג שהולם את הגרנדלנד ומחפה על חלק מהחסרונות של גרסת הבנזין. שילוב המנוע-גיר מוצלח יותר ומתאים יותר לאופי הנינוח והרגוע של הרכב, צריכת הדלק עדיפה ויחד עם האיכויות שהוזכרו מתקבלת חבילה שלמה יותר. ביחס לאחים לבית פיג'ו-סיטרואן הגרנלנד מציע הנדסת אנוש עדיפה, עיצוב שמרני יותר שיקסום לחלק מהלקוחות וגם היצע רחב יותר של מערכות בטיחות כבר בגרסת הבסיס.

לצפייה בכל דגמי אופל בישראל

למאמר זה התפרסמו 9 תגובות

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

 • 1. opel, vauxhall, commodore, buick 
  רון, 30-12-2019

  מותג דיי מבלבל אופל...אין לה זהות משלה...

  סגור תגובה

 • 2. לרון - בעידן הקונצרנים זה לא מבלבל 
  רמי, 30-12-2019

  כולם היו מותגים בבעלות GM וכקונצרן הם שיתפו פלטפורמות ודגמים בהתאם לשוק.
  אופל זה המותג עצמו כששאר המותגים (בחלק מהדגמים או בכולם) שמו את הסמל שלהם.
  ווקסהול - זה נטו סמל שונה לשוק הבריטי. ביואיק עשתה שימוש בחלק מהפלטפורמות והדגמים של אופל בשוק האמריקאי (למשל אופל אינסיגניה זה ביואיק ריגל), שברולט עם הטראקס ואופל מוקה בזמנו , כנ"ל גם הולדן באוסטרליה עם הקומודור (אינסיגניה) והולדן טראקס (ע"ע שברולט טראקס, ביואיק אנקור ואופל מוקה).

  סגור תגובה

 • 3. רכב מעניין. לא רואים אותו על הכביש. מעניין למה.. 
  נעם, 30-12-2019

  לדעתי כמה סיבות-
  1. מוניטין לא כ'כ טוב של המותג בארץ. אפשר להגיד הרבה דברים על עדר ועוד, תכלס האשם העיקרי זה היבואן / היבואנים השונים במשך השנים. יש הרבה דרכים לשמור על מוניטין טוב גם אם המוצר עצמו לא מושלם, ובמקרה של אופל יש להם הרבה מוצרים טובים למכור.
  ב. מעט מכירות לשוק המוסדי- כנראה עניין של תמחור.
  ג. רכב מעט אנונימי- בעולם בו כולם מחפשים להחצין ולהסתובב עם רכבים מרשימים, לא קל למכור רכב כ'כ סולידי, אם כי יפה מאוד לטעמי.

  בשורה התחתונה- כלקוח פרטי נראה לי שהייתי מעדיף טויוטה או מאזדה, מה לעשות ששיקולי שמירת ערך ואמינות עדיין עומדים בראש מעייני. כרכב מהעבודה לא הייתי שולל בכלל, אבל שוב - לדעתי פחות נמכר לליסינג....

  סגור תגובה

 • 4. אני בטוח שיש לרכב הזה כל כך הרבה מקום בשוק ולצערי בישראל הולכים כעדר... 
  ניר, 30-12-2019

  רכב מצויין לדעתי, הוא נוח, תיבה אמינה ומתקדמת של חברה שהיא מותר בתיבות הילוכים, מנוע מוצלח מאוד שכפי שידוע, אי אפשר להגיד מילה רעה על אמינות בנודע למנועי דיזל תוצרת צרפת. בנוסף הוא בקצה של האיכותיים בקטגוריה לא כמו יונדאי טובון המשעמם למשל. רכב מרווח, מלא באבזור ובבטיחות.
  אין שום סיבה שהוא לא יהיה הצלחה אבל לצערי גם אנשים שרוצים לקנות מפחדים בעיקר מירידת הערך שלו... אם אנשים היו הולכים וקונים אז לא היה ממה לפחד כי זה היה מעלה אותו.

  סגור תגובה

 • 5. בתור ישראלי שגר בגרמניה ונסע בישראל על גרסת הבנזין 
  ויקטור, 31-12-2019

  אני -מאוד- אהבתי את הרכב, האצה מעולה, איכות חומרים מעולה וחבילת בטיחות שבדגם פתיחה ב 150 אלף שח ב 2019 לא היה לה אח ורע. הדבר היחיד שלא אהבתי הוא הצריכת דלק של 9.2 ליטר ל 100 ק"מ. לגבי השוק של הרכב, ישראלים אוהבים מוחצן, בגרמניה הרכב הזה נפוץ בהרבה על האח הצרפתי שלו.

  סגור תגובה

 • 6. כדי להחדיר את המותג מחדש, המחיר צריך להשתנות. 
  שי, 01-01-2020

  היבואן לא יכול לדרוש כמעט 160 אלף שקל על הדגם הבסיסי ולצפות להסתערות של קונים.

  סגור תגובה

 • 7. שולחים את כל מה שאירופה לא מקבלת לזיהום אויר לכאן (דיזל)  
  יוסי , 06-01-2020

  בעקבות החמרת התקינה אירופה משווקת לכאן את כל מה שהיא מקיאה (שכבר יוצר אצל היצרנים לאחר פרשת הדיזל)
  לפחות תעשו מחיר אבל לא כמובן הישראלי כמו ישראלי.

  סגור תגובה

 • 8. רכב מצוין 
  כהן, 15-01-2020

  אני נוסע עם הרכב הזה כבר חודשיים.
  רכב מדהים, בטיחותי בצורה מטורפת, חסכוני בדלק ברמה מדהימה.

  לצערי פה בארץ אנשים חושבים כבר על המכירה לפני הקנייה ולא לוקחים בחשבון דגמים טובים.
  צריך לעשות השוואה ולראות שרים בכלל תחרות מול היריבות בסיגמנט כמו טוסון או ספוטראז (רכבים שרואים בלי סוף על הכביש) יש אומרים שזה עדר ויש בזה משהו.

  סגור תגובה

 • 9. רכב מצוין 
  כהן, 15-01-2020

  אני נוסע עם הרכב הזה כבר חודשיים.
  רכב מדהים, בטיחותי בצורה מטורפת, חסכוני בדלק ברמה מדהימה.

  לצערי פה בארץ אנשים חושבים כבר על המכירה לפני הקנייה ולא לוקחים בחשבון דגמים טובים.
  צריך לעשות השוואה ולראות שרים בכלל תחרות מול היריבות בסיגמנט כמו טוסון או ספוטראז (רכבים שרואים בלי סוף על הכביש) יש אומרים שזה עדר ויש בזה משהו.

  סגור תגובה

לייעוץ מקצועי חינם: 072-33-44-806

מתחמי תוכן

 • ליסינג במקום לרכוש רכב, אפשר פשוט לעשות ליסינג. מה זה אומר אייקון ליסינג
 • ביטוח רכב כל מה שחשוב לדעת על ביטוח רכב. המלצות, טיפים ומדריכים אייקון ביטוח רכב
 • מימון לרכב רכישת רכב בתשלומים, מתי זה משתלם ומה חשוב לדעת אייקון מימון לרכב
 • רכב יד שניה כל מה שצריך לדעת ברכישת רכב משומש וממה צריך להזהר אייקון רכב יד שניה
 • טרייד אין מפתח תמורת מפתח: לשלם רק את ההפרש לרכב חדש יותר אייקון טרייד אין
 • בחר רכב
לפי דגם
או לפי קטגוריה
כפתור התקשרות מהירה לייעוץ לפני רכישת רכב
חזור למעלה