בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מה זה ליסינג תפעולי?הביטוי נפוץ, אך המשמעות לא תמיד ברורה: מה זה ליסינג תפעולי? מה כלול בעסקה, מי משלם על זה ולמי זה טוב? מדריך הליסינג של iCar מסביר
הביטוי "ליסינג תפעולי" משמש בדרך כלל על מנת לתאר עסקה של ליסינג דרך מקום העבודה. קיים גם ליסינג תפעולי פרטי, עליו תוכלו למצוא מידע בסקירה נפרדת. בבואכם לקבל רכב ליסינג כחלק מתנאי ההעסקה במקום העבודה, תידרשו לבחור רכב מסוים, בדרך כלל מתוך מבחר מצומצם של מכוניות מקטגוריה אחת או שתיים. לאחר ההזמנה, תקבלו את המכונית מיד וללא תשלומי מקדמה. בסוף תקופת החכירה - על פי רוב, 36 חודשים - מוחזרת המכונית לחברת הליסינג ואתם זכאים לחזור על התהליך מחדש או לא לחדשו כלל.

מה זה ליסינג תפעולי ומה הוא כולל?


במהלך תקופת החכירה, בעלות המכונית - כפי שהיא מוגדרת ברישיון הרכב - היא של חברת הליסינג, והמכונית למעשה מושכרת לכל דבר. עסקת הליסינג התפעולי כוללת גם חבילת תחזוקה הכוללת טיפולים שוטפים, טיפול בתקלות שונות שצצות בתקופת החכירה, תשלומי ביטוחים, אגרות וטיפול בטסט השנתי. עם זאת, מספר חברות ליסינג מציעות מסלולים מוזלים הכוללים ויתור מראש על חלק מחבילות התחזוקה וה"פינוקים".
אז מה זה ליסינג תפעולי מבחינת התנאים? תנאי החכירה משתנים מאוד בהתאם לחוזה שהמעסיק חתם עם חברת הליסינג. כך,למשל, ברוב עסקאות ליסינג תפעולי יסבסד המעסיק את עלויות הדלק או לפחות חלק מהן באמצעות התקן מיוחד ("דלקן" או "פזומט") המותקן במכונית כחלק מהעסקה. לעיתים מציעות חברות הליסינג גם "אקסטרות" כגון שירות נהגים המביאים ומחזירים את הרכב מן המוסך ורכב חלופי במקרה של תאונה. כדאי לבדוק תנאים אלה ולקרוא היטב את ה"אותיות הקטנות" לפני חתימה על עסקת ליסינג.
מרבית מקומות העבודה מעניקים לעובדיהם מכוניות בליסינג תפעולי ולא בליסינג מימוני, על מנת ליהנות מחבילת השירותים והאחזקה – שכן חברה פרטית לא תמיד מעוניינת להקצות כח אדם ומשאבים לצורך אחזקת צי הרכבים שברשותה. עלות הליסינג התפעולי נופלת במלואה על המעביד (אלא אם כן סוכם אחרת בחוזה ההעסקה), בעוד העובד הנהנה מהרכב נדרש לשלם מס בגין הנאה זו, הנקרא "שווי שימוש". עוד על שווי השימוש תוכלו למצוא בסקירה המורחבת בנושא.
מעוניין בליסינג עסקי / תפעולי? להצעות אטרקטיביות לחץ כאן

למידע נוסף, מאמרים והצעות ליסינג אטרקטיביות עבור למדור ליסינג תפעולי
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים