בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

ליסינג תפעולי לעסקיםמרבית עסקאות הליסינג מתבצעות מול חברות ועסקים. האם זו השיטה המשתלמת ביותר? מה כוללת עסקת ליסינג תפעולי לעסקים? 
ליסינג תפעולי לעסקים הוא הסוג הנפוץ ביותר של עסקת ליסינג. עסקת ליסינג תפעולי יכולה לכלול מספר מצומצם של מכוניות בעסק קטן, ועשויה להגיע גם למאות ואלפים של מכוניות כשמדובר בגופים גדולים כמו אינטל או צה"ל.

ליסינג תפעולי לעסקים – מה ההבדל בין מימוני לתפעולי?


עסקת הליסינג התפעולי היא למעשה הרחבה של הליסינג המימוני, המוסיפה לעסקה את הוצאות התפעול השוטפות של הרכב – בתוספת תשלום, כמובן. בתשלום החודשי של הליסינג התפעולי נכללות כל עלויות הרכב המהותיות: מימון רכישת הרכב, ביטוחים, אגרות וטיפולים. תשלומי הדלק, כמובן, ממשיכים להיות על חשבון החוכר. בעלויות הדלק של עסקת הליסינג התפעולי נושא המעסיק במרבית המקרים, אך לאחר עליית מחירי הדלק בשנים האחרונות החלו חברות רבות להגביל את הנהגים ולהקציב כמות מסוימת של ליטרים או קילומטרים. להגבלות אלו הצטרפו גם חברות הליסינג, המעוניינות לקבל בסיום התקופה מכונית עם כמה שפחות קילומטראז', כדי שתימכר בסכום גבוה יותר. על כל קילומטר של חריגה מההסכם המקורי משולמים קנסות שנקבעו מראש, ובמקרים בהם נדרשת נסועה רבה (רכבי שירות של טכנאים, למשל) נקבעת מראש עסקת ליסינג תפעולי לעסקים ללא הגבלת קילומטרים. עסקה זו עולה יותר מעסקת ליסינג תפעולי רגילה. את הסכמי הליסינג התפעולי אף ניתן להרחיב כך שיכללו רכב חליפי כאשר הרכב במוסך, נהג שייקח ויחזיר את הרכב בגמר הטיפול, שירותי גרירה וחילוץ ועוד.

ליסינג תפעולי לעסקים – אילו כלי רכב ניתן לבחור?


במרבית המקרים, בעסקת ליסינג תפעולי לעסקים ניתן לבחור מכונית מתוך מגוון מצומצם של דגמים. לרוב אלו יהיו משפחתיות פופולאריות, אשר נרכשות על ידי היבואנים בכמויות גדולות, ונמכרות בקלות לאחר מכן. במקרים רבים אחרים תהיה זו מכונית מקבוצת הסופר מיני, ואילו עובדים בדרגים הבכירים יזכו ל"מכונית מנהלים". עובד המעוניין לקבל רכב שונה, אפילו בעלות זהה, למשל: מכונית ספורטיבית, מכונית ידנית או מכונית במפרט אבזור שונה או בצבע ייחודי, יתקשה לקבל את מבוקשו בעסקת ליסינג תפעולי מטעם מקום העבודה. חברות הליסינג מקבלות מיבואני הרכב הנחות משמעותיות על הדגמים הנפוצים, ולכן כמעט ולא יימצאו בציי הרכב מכוניות החורגות מהזרם המרכזי המקובל בשוק.

העלות הכוללת של עסקת ליסינג תפעולי איננה זולה: בנוסף לעלות חכירת הרכב וסל השירותים, ישנו תשלום מס המוטל על העובד הנהנה מהרכב. תשלום זה נקרא "שווי שימוש", ועל כך יורחב בסקירה נפרדת.


מעוניין בליסינג עסקי / תפעולי? להצעות אטרקטיביות לחץ כאן

למידע נוסף, מאמרים והצעות ליסינג אטרקטיביות עבור למדור ליסינג תפעולי
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים