בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

3 דגמים חדשים של סוזוקי ב-2016שנת 2016 צפויה להיות מסקרנת במכשירי תנועה, עם 3 השקות של סוזוקי, אחת של ג'יפ ואולי עוד כמה של קרייזלר. ויש גם פרידה מפורשהמאת נועם ריין

מכשירי תנועה, יבואנית סוזוקי, ג'יפ, קרייזלר ודודג', ערכה הבוקר (א') מסיבת עיתונאים לסיכום שנת 2016. צבי נטע, מנכ"ל החברה, ציין כי היבואנית סגרה את השנה עם מחזור מכירות של 2 מיליארד שקלים, נתונים מוצלחים מבחינתה בשל גידול של 2% במחזור המכירות - זאת למרות ירידה של כ-11% במכירות של סוזוקי. בשנה הקרובה צפויה החברה להשיק מספר דגמים בסגמנטים חשובים, והצפי הוא לעליה של 20% במכירות ביחס לשנה הנוכחית.


סוזוקי סלריו. מחליפת האלטו, בקרוב בישראל / צילומים: סוזוקי
בסוזוקי סוגרים את השנה עם ירידה במספרי המכירות, בשל הפרידה מדגמי ה-SX4 והגרנד ויטרה שנמכרו ב-2014, ובשל הירידה בהיקפי המכירות של האלטו והספלאש לקראת סוף חיי הדגמים. עם זאת, מנהל מותג סוזוקי אורן אוחנה ציין כי בחברה מרוצים מכך ש-91% מהמכירות מופנות ללקוחות פרטיים. השקת הויטרה, האירוע המשמעותי מבחינתה של סוזוקי בישראל, יצרה ביקוש גבוה מההיצע - כך שעד סוף השנה סופקו בסך הכל כ-600 יחידות, ועוד 1,700 לקוחות ששילמו מקדמה ממתינים לאספקה שתגיע עד חודש מרץ.

בחודש אפריל הקרוב תושק בישראל סוזוקי סלריו, מחליפת האלטו שתהיה גדולה במעט מהדגם היוצא. הגעתה של הסלריו, שמיוצרת בתאילנד וכבר נמכרת זמן רב באירופה, התעכבה - וייתכן שלחששות של היבואנית מהגיר הרובוטי יש חלק בכך. "בגרסה הידנית הרכב מתפקד נהדר", אמר צבי נטע מנכ"ל היבואנית. "עם זאת, אין לה יתרונות בולטים ביחס למתחרות. מי שלא נהג על רכב אוטומטי, כנראה שיסתדר עם תיבת ההילוכים הרובוטית שלה". המחיר הצפוי לסוזוקי סלריו הוא כ-65 אלף ש"ח לגרסה הרובוטית, ופחות מ-60 אלף לגרסה הידנית. צפי המכירות בשנה הראשונה, ע"פ היבואנית, הוא כ-1,000 יחידות מהגרסה הידנית ו-500 יחידות מהרובוטית.

מיד אחריה, בחודש מאי, תגיע לישראל סוזוקי באלנו - מכונית סופר מיני גדולה יחסית, שתמוצב אצלנו כמשפחתית קטנה. הבאלנו תשווק בגרסת האצ'בק ועם מנוע אטמוספרי בנפח 1,200 סמ"ק, כאשר גרסת ה-1,000 סמ"ק טורבו החזקה תגיע בשלב מאוחר יותר. ע"פ היבואנית, קיים חשש שלקוחות ירתעו ממנוע קטן במכונית שכזו. המחיר הצפוי הוא פחות מ-100,000 ש"ח, וב-2016 היבואנית מתכננת למכור כ-3,000 יחידות, בין היתר באמצעות פניה לציי רכב.לקראת חודש אוקטובר צפויה להגיע לישראל סוזוקי איגניס החדשה, רכב פנאי קטן יחסית שימוצב מתחת לויטרה. האיגניס, שעדיין לא הוצגה רשמית בעולם, "עשויה להיות מתומחרת מתחת לסוויפט, ואז תיווצר לנו בעיה" - כך ע"פ צבי נטע.ביתר המותגים, שמאוחדים תחת "חטיבת קרייזלר", נרשם גידול של כ-10% במכירות. היבואנית ציינה מכירות של 171 מכוניות מדגם הצ'ירוקי החדש יחסית, ופעילות מוצלחת מבחינתה של מועדון הלקוחות של ג'יפ המקיים טיולים ללקוחות המותג. בגזרת המסחריות נרשמה שנה מוצלחת לדגמי דודג' ראם, בין היתר בזכות מכירות של 200 כלים לצה"ל, כאשר 400 כלים נוספים צפוים להיות מסופקים בהמשך. על השקת ג'יפ רנגייד, שיהיה הדגם הקטן והזול ביותר של ג'יפ, ראו בנפרד.

בתוך כך נפרדת היבואנית מהמותג פורשה, שיעבור בסוף חודש ינואר לידי איש העסקים גיא מיוחס, זכיין פורשה בשוויץ. בשנת 2015 מסרה היבואנית 55 מכוניות מדגמי פורשה, ובמהלך ינואר צפויה מסירה של 12 מכוניות נוספות.למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. רכבים ממש לא יפים וחבל..  חבל שהם לא מייצרים רכבים יפים יותר כדוגמת קיה וכדו...

חני,13.01.2016
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים