דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שירות חדש יעניק מידע על עבר ביטוחי לרכב משומש

מרכז הסליקה של חברות הביטוח השיק את מאגר המידע בו ירוכזו כל הדיווחים מחברות הביטוח השונות אודות רכבים שעברו תאונה ב-7 השנים האחרונות.

בעלות של 10 שקלים לבדיקה, ניתן להזין מספר רישוי ולקבל מידע אודות סוגי הכיסוי הביטוחי שהיה לרכב במשך השנים, שם החברה המבטחת ותביעות ששולמו לבעליו של הרכב באותן השנים בגין נזקי רכוש. המאגר מספק מידע על הסכומים ששולמו בפועל בעקבות תביעות ובנוסף מתאר את סוג הנזק (אובדן גמור, נזק תוצאתי, גניבה עם מציאת רכב, גניבה ללא מציאת רכב וכו'). כמו כן מספק המאגר מידע בנוגע לירידת ערך אם היתה ומציין אם התביעה נסגרה או עדיין פתוחה (ועלולים להיות בה תשלומים נוספים).

קניית רכב

על פי הוראות החוק ומגבלות צנעת הפרט והגנת הפרטיות, את המידע  רשאי לקבל רק בעליו הרשומים של הרכב, כך שמי שמבקש לרכוש רכב משומש צריך לבקש מבעליו לקבל את המידע ולהעבירו אליו. אפשר לקבל את המידע באופן מידי לתיבת הדואר האלקטרוני, באמצעות תשלום בכרטיס אשראי על שם בעל הרכב (ניתן לקבל את המידע, אם כי לא מיידית, גם בתשלום בכרטיס אשראי שאינו של בעל הרכב).
 

המידע מתבסס על דיווחי חברות הביטוח AIG, ביטוח ישיר, איילון, הפניקס, הכשרה, הראל, מגדל, כלל, מנורה, ביטוח חקלאי, שומרה, שירביט ושלמה. את הבדיקה מבצעים באתר האינטרנט של מרכז הסליקה.

נסים מזרחי, מנכ"ל מרכז הסליקה של חברות הביטוח: "מדובר במהפכה של ממש בתחום. מהיום לא קונים רכב משומש לפני שמקבלים את ההיסטוריה הביטוחית שלו מהמאגר של מרכז הסליקה. מדובר בשירות למען הציבור שאנו בטוחים שישנה את התנהגות הצרכן הישראלי בעת רכישת רכב משומש. אנו משיקים קמפיין זה הקורא לכלל אזרחי ישראל להשתמש במאגר ולהימנע מעוגמת נפש והפסדים כספיים בשל מידע חסר או שגוי לגבי הרכבים אותם רוכשים".

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

לייעוץ מקצועי חינם:צרו עימנו קשר בוואטסאפ צרו עימנו קשר בטלפון 074-799-1900

מתחמי תוכן

  • ליסינג במקום לרכוש רכב, אפשר פשוט לעשות ליסינג. מה זה אומר אייקון ליסינג
  • ביטוח רכב כל מה שחשוב לדעת על ביטוח רכב. המלצות, טיפים ומדריכים אייקון ביטוח רכב
  • מימון לרכב רכישת רכב בתשלומים, מתי זה משתלם ומה חשוב לדעת אייקון מימון לרכב
  • רכב יד שניה כל מה שצריך לדעת ברכישת רכב משומש וממה צריך להזהר אייקון רכב יד שניה
  • טרייד אין מפתח תמורת מפתח: לשלם רק את ההפרש לרכב חדש יותר אייקון טרייד אין
  • בחר רכב
לפי דגם
או לפי קטגוריה
לייעוץ מקצועי חינם:צרו עימנו קשר בוואטסאפ צרו עימנו קשר בטלפון 074-799-1900
חזור למעלה