בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

שברולט וולט תככב באוטומוטורשברולט וולט, אחת המכוניות המתוקשרות ביותר בעולם, מגיעה לראשונה אל אדמת ארץ הקודש. על מה כל המהומה?מאת אורן דורי
 
אפשר לזהות אותן בקלות. הן מתאמצות לדפוק הופעה באירועים הכי נחשבים, מגיעות בלבוש צעקני, עושות עיניים לצלמים. מנסות לסחוט את 15 דקות התהילה שלהן עד תום.
 
כן, גם בעולם המוטורי יש כוכבים נולדים. תערוכות הרכב מלאות בהם. מדובר ברכבי קונספט ביזאריים שלעולם לא יתגשמו, מכוניות ספורט קיצוניות שלעולם לא תוכלו להרשות לעצמכם, ורכבי אלקטרו-שטח-קופה-פוסטמודרניים שלעולם לא נבין עבור מה הם טובים. כל אלו מושכים את הפלאשים והפיות הפעורים, שמיד אחר כך עוברים לדבר הגדול הבא. אלא שליד כל הדוגמניות הממונעות קיימים גם סטארים אמיתיים, מבוססים, כמו שברולט וולט.

 

שברולט וולט - מבט אחורי
שברולט וולט. חיפוי שחור על הישבן, אחרת איך ידעו שהיא היברידית? / צילומים: יצרן
 
שברולט וולט הוכתרה כמשיח החשמלי של עולם הרכב. חמש עשרה דקות תהילה? כבר כמעט ארבע שנים שמדברים עליה, מצפים לבואה, לא מורידים אותה מהכותרות. כשהיא תגיע תתחיל המהפכה, כך מבשרות הכותרות. הוולט היא מכונית היברידית מזן אחר. בזמן שבטויוטה פריוס, למשל, תמצאו מנוע בנזין גדול בנפח 1.8 ליטר ומאחוריו מנוע חשמלי המשמש כסייד-קיק, בוולט המצב הוא הפוך. כאן המנוע החשמלי הוא הלב של המכונית, ומסוגל לשנע אותה לטווח של 64 קילומטרים מבלי להיעזר ביחידת הבנזין צנועת הנפח. ג'נרל מוטורס מתגאים בצריכת דלק דימיונית של ליטר בנזין לכל 100 קילומטרים, אם כי ששיטת החישוב בה השתמשו האמריקנים מעט מעורפלת. בכל אופן, מדובר במכונית עם הרגלי צריכה שונים ממה שהתרגלנו לקבל.

 

שברולט וולט - תא נוסעים
שברולט וולט. תא נוסעים מקורי, אבל שפוי
 
מתי המכונית תהפוך מאגדה למציאות? ג'נרל מוטורס הודיעה כי הייצור הסדיר יחל כבר בנובמבר 2010. בתחילה, ימוקד השיווק רק בקליפרוניה, וושינגטון ומישיגן, וייפתח לשאר ארצות הברית ב-2011. לאט לאט, יגיעו האניות גם לאירופה ואף אלינו בישראל. אלא שישראלים הם עם סקרן, וחסרי הסבלנות שבינינו יוכלו להצטלם עם שברולט וולט כבר בתערוכת אוטומוטור הקרובה, בחול המועד פסח.
 
מחיר הוולט עומד כרגע על 40,000 דולר מרתיעים בארה"ב, כמעט כפול מטויוטה פריוס מקבילה. עם זאת, המחירים צפויים לצנוח באופן משמעותי עם הזמן, כך שברולט.
 
לדגמי שברולט בישראל - שברולט
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים