בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

רנו זואי: הדור החדש נחשף

רנו זואי: הדור החדש נחשף


החשמלית הקטנה של רנו מציגה עיצוב מעודכן, מנוע וסוללה משופרים, שדרוג למערכות הבטיחות וטווח נסיעה מוגדלמאת רן סגל
 
רנו זואי, החשמלית הייעודית הראשונה של רנו, נמצאת איתנו כבר 7 שנים תמימות. בישראל היא פחות מוכרת וברבעון הראשון של 2019 נמכרו ממנה רק 21 יחידות, אך באירופה היא עושה חיל כאשר אחת מכל 5 מכוניות חשמליות היא זואי. כעת חושפת רנו את הדור השלישי של מכונית הסופר-מיני החשמלית ומבטיחה שיפור בכל ההיבטים.

רנו זואי
 

עיצוב ומידות

העיצוב החיצוני ממשיך את הקו העגלגל של הדור הקודם ושומר על מידות דומות. מכסה המנוע קיבל עיצוב חדש, סמל רנו הגדול שבחזית קיבל גם גבול כחלחל ומאחוריו מסתתר כרגיל שקע הטעינה. גם הפגוש הקדמי בעיצוב חדש לגמרי עם בתי פנסי ערפל מחודדים בגימור כרום. לאורך חלקו העליון של הפגוש ישנו פס כרום עם שם הדגם במרכזו ושבכה קדמית תחתונה בגימור יהלומים.
 

חלקה האחורי של הזואי מתחדש בתאורת לד מעוצבת והיא מקבלת 5 חישוקים בעיצוב חדש במידות 15 (חישוקי פלדה) ועד 17 אינץ'. בנוסף תציע הזואי החדשה 9 צבעים לבחירה, מתוכם 3 חדשים - כחול "סלדון" (מונח מתחום הקרמיקה), אדום "להבה", ולבן "קוורץ".

רנו זואי
 
בפנים הרכב ישנו דשבורד בעיצוב חדש ובדיפון בד וברמת הגימור "זן" יוצעו מושבים בריפוד חדש. כיאה לרכב "ירוק" הריפודים עשויים מבד ממוחזר. בנוסף ישנו לוח מחוונים דיגיטלי חדש בגודל 10 אינץ' הזמין כבר מרמת הכניסה וכולל תצוגות מתחלפות ואת תצוגת מפת הניווט. במרכז הדשבורד ניצבת מערכת המולטימדיה החדשה בגודל 9.3 אינץ' ומתחתיה פסנתר כפתורים פיזיים כמו גם גלגלות תפעול למערכת המיזוג בעלות תצוגה דיגיטלית במרכזן. גם הקונסולה המרכזית עוצבה מחדש ובמרכזה ידית הילוכים חדשה ואלקטרונית עם תגית המותג החשמלי של רנו - Z.E.

רנו זואי
 

מנוע וביצועים

רנו זואי החדשה תציע את המנוע החשמלי מהדור הקודם, בהספק של 80 קילוואט (כ-109 כ"ס) ולצידו יוצע גם מנוע חשמלי חדש בהספק של 100 קילוואט (כ-135 כ"ס) עם מומנט מירבי העומד על 29 קג"מ. המנוע החדש מספק האצת ביניים (מ-80 ל-120 קמ"ש) ב-7.1 שניות, שהם 2.2 שניות מהר יותר ממנוע ה-80 קילוואט. ההאצה ל-100 קמ"ש אורכת 10 שניות (3.5 שניות מהר יותר) והמהירות המקסימלית עומדת על 140 קמ"ש (5 קמ"ש יותר).

רנו זואי
 
סוללה המספקת טווח נסיעה העומד על 390 ק"מ (בתקן WLTP). בדור הראשון הציעה הזואי טווח של 150 ק"מ בלבד, בדור השני הכפילה את הטווח עד ל-300 ק"מ ואילו הדור השלישי כבר מספק 90 ק"מ יותר מהדור היוצא. מדובר בדור החדש של הסוללות Z.E.50 בגודל של 52 קווט"ש. שקע הטעינה מאפשר כעת טעינה עד 22 קילוואט ושקע 2-פינים לטובת טעינה מהירה עד 50 קילוואט בזרם ישיר (DC).

רנו זואי
 
טעינה מלאה (0-100%) בעמדה ביתית בהספק 7 קילוואט אורכת 9 שעות ו-25 דקות. ברנו מציינים כי ניתן להטעין 300 ק"מ ב-8 שעות. בעמדת טעינה 11 קילוואט ניתן להטעין 125 ק"מ בשעתיים ואילו בעמדת טעינה ציבורית בהספק 22 קילוואט הזמן יתקצר לשעה אחת. בעמדת טעינה מהירה ניתן יהיה להטעין 125 ק"מ בחצי שעה בלבד.

רנו זואי
 

אבזור ובטיחות

לרנו זואי החדשה תאורת לד מלאה, בלם יד חשמלי ומשטח טעינה אלחוטי לסלולרי.
 
גם תחום הבטיחות השתדרג ובנוסף להתרעות הצטרפו מערכות אקטיביות כגון בלימת חירום אוטונומית ובקרת סטייה מנתיב כולל התערבות אקטיבית בהיגוי. לזואי החדשה גם התרעת רכב בשטח מת, מעבר אוטומטי לאורות גבוהים, מערכת זיהוי תמרורים, חיישני חניה היקפיים ומערכת חניה אוטומטית.


מיבואנית רנו בישראל, קרסו מוטורס, נמסר כי רנו זואי החדשה תגיע לישראל במרץ 2020.
 
לדגמי רנו בישראל - רנו
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. רכב מעולה  (לת)  

,22.06.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים