בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

קיה קרניבל החדש: גדול יותר ועם 8 מקומות ישיבהקיה מציגה את הקרניבל החדש, לקראת החשיפה בתערוכת ניו יורק. המימדים צמחו, המנוע גדל ויהיה גם מקום ישיבה נוסף
מאת נועם ריין

לפני כשבועיים פרסמה קיה תמונת טיזר לקראת החשיפה של הקרניבל החדש, וכעת מתפרסמים הפרטים המלאים על המיניוואן המגודל של היצרנית הקוריאנית. קיה קרניבל, או בשמו האמריקאי קיה סדונה, יוצג באופן רשמי בתערוכת הרכב של ניו יורק - כאשר גולת הכותרת היא צמיחה משמעותית במימדים, והוספת אפשרות ל-8 מקומות ישיבה.

קיה קרניבל
קיה קרניבל החדש יתפרש לאורך של 511 ס"מ, תוספת של כ-30 ס"מ לעומת הדגם היוצא. לבסיס הגלגלים נוספו 17 סנטימטרים משמעותיים (306 בסך הכל), ואילו מימד הרוחב נותר זהה עם 198.5 ס"מ. מימד הגובה דווקא קוצץ ב-7.5 ס"מ, והוא יעמוד על 174 ס"מ בסך הכל. העיצוב, כפי שניתן להתרשם מהתמונות, מתכתב עם הקו הנוכחי של דגמי קיה ("אף הנמר" של פיטר שרייר), אך הקרניבל החדש נראה אמריקאי יותר מדגמים אחרים של קיה, שמן ופחות ספורטיבי - במטרה להתחרות ברכבי מכר אמריקאיים כמו טויוטה סיינה וקרייזלר גרנד וויאג'ר.

בשלב זה מפרסמת היצרנית נתונים על מנוע אחד בלבד, בנזין V6 בנפח 3.3 ליטר. ההספק יעמוד על 276 כ"ס ב-6,000 סל"ד, המומנט יתייצב על 34.2 קג"מ ב-5,200 סל"ד, אך ייתכן בהחלט שנראה מנוע שונה בשוק שלנו - אולי מנוע דיזל, או מנוע בנזין בנפח קטן יותר. תיבת ההילוכים היא אוטומטית כמובן, עם 6 יחסי העברה.

קיה קרניבל

בין החידושים שמבטיחה היצרנית בקרניבל החדש ניתן למנות מערכות בטיחות אקטיביות שעד היום לא פגשנו אצל קיה, וגם מערכת מולטימדיה מתקדמת עם אפשרויות להורדה של תכנים מחנות Google Play ו-iTunes.

מחברת "טלקאר", יבואנית קיה לישראל, נמסר כי קיה קרניבל החדש יגיע לישראל ברבעון הראשון של 2015.


לדגמי קיה בישראל - קיה
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. קרניבל ברוך הבא  לפכי התמונות באמת נראה רכב יפה , שמתאים להשתלב בכב...

איתי,22.04.2014

2. אחלה עיצוב  אין ספק שפיטר שרייר (המעצב של קיה) עשה שיעורי בית....

אורן,23.04.2014
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים